Sony Xperia Z2 Siyah Arka Kamera Sorunu

Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Arka kameraya aldığım zaman telefonun arka kamerası siyah bir ekran gösteriyor. Yazılım değiştirdim, eskisini yükledim, sonra normal yazılımına döndüm ama bir şey fark etmedi. Ön kamera çalışıyor. Arka kamera siyah bir ekran veriyor. Neden olabilir?

Çok şiddetli düşmedi, zaten telefon su geçirmiyor. Arka kamera çalışmıyor ve ayarlarda garip bir şey fark ettim. Kamera normalde 20MP ama kamera ayarlarında 8MP çözünürlük var.
Arka kamera hasar görmüş olabilir. Telefonun içine su toz vs. girmediğine yada düşmediğine emin misiniz?

Çok şiddetli düşmedi, zaten telefon su geçirmiyor. Arka kamera çalışmıyor ve ayarlarda garip bir şey fark ettim. Kamera normalde 20MP ama kamera ayarlarında 8MP çözünürlük var.
Arka kamera modülü yerinden çıkmış yada cidden bozulmuş olabilir. Bir telefoncu yada Sony servisine götürmende fayda var. Su ve toz olabilir dememin sebebi ise arka yada ön cam değişirse su geçirmezlik özelliği kayboluyor. 8 MP çözünürlüğün olması normaldir, tüm telefonlarda düşük çözünürlük ayarı mevcuttur, o bir sorun değil.

Sadece 8MP var, 20MP' ye alamıyorum ve arka kameraya alınca garip bir kasma oluyor, sonra düzeliyor.

8 MP, en boy oranına bağldır. Eğer telefon, 16:9 fotoğraf çekiyorsa, 8 MP, 4:3 en boy oranında çekiyorsa, 20 MP ile çeker. 16:9 20 MP çeken telefon görmedim henüz. :) Bu arada telefon rootlu mu?
Rootlu değil. Telefonun normal kamera çözünürlüğü 20.1MP ve normalde o çözünürlükte çekiyordu.

Sorun çözüldü. Kameranın filtre entegreleri bozulmuş. Çözünürlük sorunu ise manüel kamera modunda düzeldi. Cevaplarınız için teşekkürler. Sorunu yaşayan arkadaşlar olursa güvendikleri bir telefoncuya telefonlarını teslim etsinler. Genel olarak çoğu telefoncu anakart üzerindeki entegre sorununu biliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı