SONY XPERİA Z2 vs ZENFONE 2?

Berk Dinçer

Hectopat
Daha fazla  
Beyler yeni bir telefon alıcam. Max 1500, 1600 TL civarı.
Zenfone 2 ile Xperia z2 arasında kaldım.
Sizce hangisini alayım?
Benim kanım z2'ye biraz ısındı. Kamerası olsun, su gerçirmemezligi olsun ancak z2'de takıldığında nokta ben bu telefonu alırsam su geçirmez özelliğini kullanmak için havuzda fotoğraf cekicem ancak sh geçirirse ve garanti kabul etmezse bundan korkuyorum.
Yani kısacası hangi telefonu alayım?

IMG_20150806_113834.jpg
IMG_20150806_132203.jpg

Paralel ithalat Z3 alırsan, o da şu geçirdiğinde garantın bile olmaz.
Kesinlikle Z2 önerırım. Aynı performansı verseler bile Z2 tasarım, kasa, kamera ve güncelleme desteği ile önde.
Ama önerım şu altı fotoğraf cekeceksen şu geçirmez kılıflar var, torba şeklinde. Onlardan al. Çünkü su alan çok fazla Z2 var. Garantiye al kendini.

Z2 alacaksanız bence biraz bekleyin,Sony 2 tane yeni telefon tanıttı. Xperia C5 Ultra ve Xperia M5, yakın zamanda ülkemize de gelecektir.
Sony Xperia C5 Ultra, 6 inç Full HD geniş ekranı ve Sony’nin Mobile BRAVIA Engine 2 isimli TV teknolojisine sahip IPS özelliğiyle fotoğraf ve videolarınızı görebilmenizi sağlıyor.
Sony Xperia C5 Ultra, 1.7 GHz 64 bit sekiz çekirdekli işlemcisi, 2 GB Ram ve 4G desteği ve iki güne varan pil ömrü ile dikkat çekiyor.
Sony Mobile, Xperia M5’in 21.5 MP arka kamerası ile öne çıkıyor. 5X Net zumlama özelliğiyle çekim yapılan objeye yakınlaşılamayan durumlarda, görüntüde kayıp olmadan yaklaşmayı sağlayan Xperia M5’in 0,25 saniyelik “Hybrid Otomatik Odaklanma” özelliği sayesinde hızlı ve doğru şekilde kareler yakalanabiliyor.
Xperia M5’in güçlü 13MP ön “selfie kamerası” entegre “Otomatik Odaklanma” özelliği ve Full-HD video çekim özelliğiyle ile dikkat çekerken, “Yüz Tanıma”, “AR Mask” ve “Style Portre” gibi uygulamalarada sahip.

OmniBalance özelliği, cam tasarımı ile öne çıkan ve 2.600mAh pile sahip Sony Xperia M5, 3GB RAM ve 64 bit 2.0 GHz sekiz çekirdekli işlemci ile geliyor.

Beyler yeni bir telefon alıcam. Max 1500, 1600 TL civarı.
Zenfone 2 ile Xperia z2 arasında kaldım.
Sizce hangisini alayım?
Benim kanım z2'ye biraz ısındı. Kamerası olsun, su gerçirmemezligi olsun ancak z2'de takıldığında nokta ben bu telefonu alırsam su geçirmez özelliğini kullanmak için havuzda fotoğraf cekicem ancak sh geçirirse ve garanti kabul etmezse bundan korkuyorum.
Yani kısacası hangi telefonu alayım?

Eki Görüntüle 94766 Eki Görüntüle 94767
Hocam Z2 öneririm. Paralel ithalat KESİNLİKLE önermiyorum. Sony garantili alın. Su geçirmezliği için ise; telefonda *#*#7378423#*#* yazıp servis ayarlarına girin ve ondan basınç testi var onu açın. Bu testte kapaklar açıkken arka kasaya hafif bastırırsanız ekrandaki sayı oynamaz fakat kapaklar kapalıyken yaparsanız sayı değişecektir. Bu durumda cihazın su geçirmezliği kullanılabilir demektir. Olur da cihazınız bir şekilde su geçirirse kapakların altındaki şerit renk değiştirmezse garanti her türlü yapmak zorundadır. @Marshmallow un dediği gibi extra olarak ta bu şekilde cihaz korumanı artırabilirsin.
Not: Sertifikasında belirtilenden fazla derine dalarsanız arka ve ön camda basınçtan dolayı çatlama/kırılma olabilir. (2m derinde 0,1*0,1 metre kare alana 20 kg yük biniyor)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı