Sormak isteyip soramadığız sorular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes kendi çıkarlarına ve ideal olana göre cevap veriyor sorulara. Böyle olunca da sorulara cevap aramak mantıksız oluyor. İnsanların yalan söyleyip benimle aynı görüşte olmasındansa karşıt görüş bildirip gerçekleri söylemesini tercih ederdim. Dünyanın gerçekleri ideallikten oldukça uzak. Kağıt üzerinde ideal olanın da uygulamada uzun vadede fayda mı zarar mı getireceği belirsiz. Keşke herkes gerçekten içinden geçeni söylese ve dünya daha iyi bir yer haline gelse.

Bu insani cok fazla yoran bir durum.
Gerçekten öyle ama en yakınımda olup beni tanıyan kişiler sağ olsunlar bunu demek zorunda bırakmıyorlar. Yardıma ihtiyacım olduğu anda yanıma geliyorlar hiç talep etmediğim halde. Yükü onlara yüklemeden yine kendim sırtlanıyorum ancak vicdanları rahat olsun diye yanımda olmalarına bir şey demiyorum.

Moderatorlerin cevaplarina niye herkes like atiyor? Yagcilik icin mi yoksa hakli buluyorsunuz diye mi? Moderator olmadan once neden like atmiyordular?
Valla ben Recep Baltaş dışında moderatöre like atmam, atsamda moderatör olduğu için değil beğendiğim için atarım. Recep Baltaşa atmam kendisini sevdiğim ve yorumunu doğru bulduğum içindir, belki ufacık yağcılıkta olabilir :D Ama onun dışındakilere kesinlikle yağcılık olsun moderatör diye atmadım.

Gerçekten öyle ama en yakınımda olup beni tanıyan kişiler sağ olsunlar bunu demek zorunda bırakmıyorlar. Yardıma ihtiyacım olduğu anda yanıma geliyorlar hiç talep etmediğim halde. Yükü onlara yüklemeden yine kendim sırtlanıyorum ancak vicdanları rahat olsun diye yanımda olmalarına bir şey demiyorum.

Bende de vardi bu problem. Bu durumu israrla problem olarak goruyorum, kusura bakma bu arada : )

Insanin zaman zaman yardim istemesinin normal oldugunu ve bunun diger insanlari kullanmak anlamina gelmedigini kendime ogretebilmem cok zaman aldi. Minik sosyal deneylerle basladim.

Baya kitap falan okudum bu konuda.

Neden böceklerden korkuyorsunuz?
Şuna bak çok tatlı.
S00928-20185582.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı