Sosyal fobi nasıl tedavi edilir?

Ben 2 yıldır hastane kapılarında ilaçlarla bu hastalıktan kurtulmaya çalışıyorum. Eğer merak ediyorsan spor da yapıyorum ve hiçbir faydası olmuyor. Bilginiz olmayan konularda konuşmayın.
Sosyal fobi gibi bir hastalıktan ilaçlarla kurtulabileceğinizi düşünüyorsanız bir süre daha kurtulamazsınız bu kafayla zaten.

Hocam neredesiniz? Benim de aşağı yukarı böyle bir durumum var. Yemin ederim dışarı sahile gezmeye gidiyorum. Normal bir insan ne olur? Rahatlar, kendine gelir ve stres atar. Bende ters tepiyor. İnsanların çoğunun yanında birileri var ve gayet güle takıla dolaşıyorlar. Bunları gördükçe de beni çok kötü hissettiriyor. :(

Sana gülen insanlar sana neden gülüyor? İlk bunu sorgula ve hata onlarda ise iletişimini azalt, dünyada çok fazla insan var ve senin kafa yapına uygun insanlarda var 😇

Her şeyden önce kendine karşı öz saygın olsun, sana saygı duymayan insanlardan uzaklaş 🤫🙃

Kendine uygun insanları bulmak için sevdiğin hobilere sahip insanları bulmalısın, bilardo oynamayı seviyorsundur ve oradaki insanlar ile sohbet kurabilirsin ya da resim kursundaki insanlar ile de sohbet edebilirsin gibi🤔😉

Sadece kendini insanlar ile kısıtlama, zincirlerini kırmak senin elinde. Yeni hobiler yeni insanlar demektir.

Fazla canını sıkma, dünyada çok fazla insan var ve iyisi ve kötüsü her zaman çevremizde olacaktır, önemli olan iyileri yanımızda tutmak.

Hoşça kal 🙂👋

Sizi çok iyi anlıyorum ama düzeleceğini sanmıyorum, hele ortada bir sorun olmadığı halde bunlara sahipsen. En iyi durumunda bile kişi bunlara sahipse o kişi hasta değildir, o kişi öyledir. Belli olmaz, belki düzelirsiniz.

Sizi çok iyi anlıyorum ama düzeleceğini sanmıyorum, hele ortada bir sorun olmadığı halde bunlara sahipsen. En iyi durumunda bile kişi bunlara sahipse o kişi hasta değildir, o kişi öyledir. Belli olmaz, belki düzelirsiniz.
Öyle demeyin hocam geçmişten gelen şeyler insanları gelecekte etkiler ve bu düzeltilebilir. (Umarım dediklerinizi doğru anlamışımdır alakasız bir şey dediysem özür dilerim.)

Yeni konular

Geri
Yukarı