Sosyal fobimi nasıl aşabilirim?

Cevap vermeden boş boş yerlere bakarsan kendi egosunu tatmin etmek için daha da arttırarak devam eder. Diğer kişilerin yanında yapar küçük düşürür. O fırsatı vermeyeceksin.

Oluyor dostum, lisede o tarz tipleri çok ezdim. Kendilerini bir şey sanıyorlar içi bomboş. Biraz bastırsan hiçbir şey diyemezler. Laftan anlamıyorsa da hırpalıyorsun 1 tanesini. Diğerleri bir daha bir şey söyleyebiliyor mu bakalım. Bu tarz kafalarla kendi dillerinden konuşursan anlaşırsın.

Hocam size öylesi denk gelmiş ben özel liseye gitmeme rağmen çıkışa 15-20 tane adam toplayan tipler var. Devlette çıkışta tüm mahalle dolu oluyordu zaten. Böyle adama nasıl ters yapabilirsiniz?

Aman uzak kalsınlar.
Arkadaş sanıyorsam ortaokulda veya keko deposu bir lisede. Düzgün liselerde olmaz böyle şeyler. Ailesi tarafından eğitim almamış yetersiz beyine sahip hayatta bir şey başaramayacak kekolar anca bu tarz muhabbetler yapıyor :D.

8 tane vur demek daha mı iyi? Böyle kişiler bir de güçlü oluyor bu zorbalar öyle kolay dayak yemiyorlar bir de toplu kavga ediyorlar.
Dostum başka şekilde baskılayamıyorsun. Yeri izleyerek tamam abi demeye devam o zaman.

Arkadaş sanıyorsam ortaokulda veya keko deposu bir lisede. Düzgün liselerde olmaz böyle şeyler. Ailesi tarafından eğitim almamış yetersiz beyine sahip hayatta bir şey başaramayacak kekolar anca bu tarz muhabbetler yapıyor :D.

Dostum başka şekilde baskılayamıyorsun. Yeri izleyerek tamam abi demeye devam o zaman.

Ama işte zor bir sorun yani eskiden yaşadım ama ben dövdüm benimkiler böyle değil bu arkadaşınkiler tam zorba herhalde.

Hocam size öylesi denk gelmiş ben özel liseye gitmeme rağmen çıkışa 15-20 tane adam toplayan tipler var. Devlette çıkışta tüm mahalle dolu oluyordu zaten. Böyle adama nasıl ters yapabilirsiniz?
Bunların kategorileri var. Keko ve tayfası olan zorba daha başka. Bu tarz bir olaysa okulu değiştireceksin. Adam toplayıp getirsen bile bu kategoriyle uğraşılmaz :D.

Ama işte zor bir sorun yani eskiden yaşadım ama ben dövdüm benimkiler böyle değil bu arkadaşınkiler tam zorba herhalde.
İşte kategoriler var. Mahalle kekosu zorbaya bulaşırsan konu okul dışında mevzulara gidiyor :D.

Ama bu arkadaşın sorunu öyle değil bence. Ortaokuldaysa zaten normal, lisedeyse de gelişmemiş beyinlerle aynı ortamda. Milleti baskılayarak ego yapıyorlar. Arkalarının dolu olduğunu zannetmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı