Sosyal fobimi nasıl aşabilirim?

Çok karışan oldu sınıfta. Bugün gelmiş yürüyüşüme karıştı yürümekten korkuyorum cidden artık. Sıramda oturuyorum, ilkokuldayken saç kesime laf ederlerdi saçımı kestirmekten korkuyorum. Futbol oynamak istedim aralarına almadılar, sen oynamayı bilmiyorsun dediler. Konuşmak istedim sen konuşma dediler. Konuşmaktan korkuyorum, tanışmak istiyorum tersler diye korkuyorum. Yeni giysi alıp giymek istiyorum, laf ederler diye korkuyorum. Kısaca korkuyorum, çekiniyorum, her şeyden, herkesten. Sosyal fobinin çarelerine bakınca da, gidin dışarıda arkadaş edinin selam verin. Aynen, çok basit ya sanki selamımızı alacaklar. Onu da denedik.

Yani sen öyle kötü ve kaba davranmıyorsan sen değil onlar hatalı oluyor sanırım, yani başka çevre okula falan geçmeyi deneyebilirsin belki. İnsanlar yüzünden istediklerini de yapmamazlık etmeni önermiyorum.

Çok karışan oldu sınıfta. Bugün gelmiş yürüyüşüme karıştı yürümekten korkuyorum cidden artık. Sıramda oturuyorum, ilkokuldayken saç kesime laf ederlerdi saçımı kestirmekten korkuyorum. Futbol oynamak istedim aralarına almadılar, sen oynamayı bilmiyorsun dediler. Konuşmak istedim sen konuşma dediler. Konuşmaktan korkuyorum, tanışmak istiyorum tersler diye korkuyorum. Yeni giysi alıp giymek istiyorum, laf ederler diye korkuyorum. Kısaca korkuyorum, çekiniyorum, her şeyden, herkesten. Sosyal fobinin çarelerine bakınca da, gidin dışarıda arkadaş edinin selam verin. Aynen, çok basit ya sanki selamımızı alacaklar. Onu da denedik.
Çevrende böyle insanlar varken aşman çok zor.
Gerçekten cinsiyetiniz nedir?
Hocam çok zor bir soru olmuş bu :D

Hocam o iş öyle olmuyor işte.
Oluyor dostum, lisede o tarz tipleri çok ezdim. Kendilerini bir şey sanıyorlar içi bomboş. Biraz bastırsan hiç bir şey diyemezler. Laftan anlamıyorsa da hırpalıyorsun 1 tanesini. Diğerleri bir daha bir şey söyleyebiliyor mu bakalım. Bu tarz kafalarla kendi dillerinden konuşursan anlaşırsın.

Geri
Yukarı