Sosyal medya üzerinden tehdit ediliyorum

Büyük ihtimal beğendiğin veya yorum attığın postun içinden rastgele seni seçmiş, klavye delikanlılığı yapmış. Diyolog artık ciddiye dayanınca salmış. Global anlamda var böyle çocuklar veya beyin nörönlar gelişmemiş insanlar.

Ülkemizde malesef 3 yaşındaki çocuğa telefon verilerek susması sağlandığı için genelde 10-15 arasında çok eğlendiklerini sanarak aksiyon arıyorlar. Kuzenimden biliyorum (4) daha konuşmayı bilmeden bağımlı olmuş, yapacak bişey yok. Sizin ileride umarım çocuğunuza düzgün eğitim ve djital engel koyarak böyle şeylerin olmasını engelleyebilirsiniz :)

Hocam bana kalırsa affetmeyin. Çocuksa çocuk verin şikayetinizi. Başı ağrısın biraz onun veyahut ailesinin. Akıllanmazlar yoksa.

Arkadaşlar saat 1.26 gibi tanımadığım fake bir hesaptan (Instagram üzerinden) mesaj aldım. Kim olduğu hakkında fikrim yok sahte bir hesap zaten. İlk başta küfür etti ki sonuna kadar küfür kullanmadım. Ama buna rağmen seni sokakta kıstırırım yakalar döverim tarzı mesajlar almaya başladım. En son mahkemede görüşürüz dedim daha da mesaj alamadım. Sizce siber zorbalıktan şikayetçi olma hakkım var mı yoksa engelleyip işin peşini bırakayım mı?
(Lazım olursa SS atarım aşağıya.)

Büyük ihtimalle çoluk çocuk falan engel at geç bence ama çok istiyorsan şikayet edebilirsin haklı sen cikarsin ailelerine yazik.

Büyük ihtimalle çoluk çocuk falan engel at geç bence ama çok istiyorsan şikayet edebilirsin haklı sen cikarsin ailelerine yazik.
Hocam bence acımayacaksın. Yazık felan dinlemeden şikayet edeceksin ki ders aslınlar. Bir daha yapamasınlar. Şahsen ben olsam affetmezdim

Hocam bence acımayacaksın. Yazık falan dinlemeden şikayet edeceksin ki ders aslınlar. Bir daha yapamasınlar. Şahsen ben olsam affetmezdim.

Aslında haklısın burada tehdit varmış ben küfür sanmiştim en başta acimayin hocam yapabildiğiniz her şeyi yapın küfür ayrı tehdit ayrı iyi akşamlar. Bu arada dava vb açarsaniz siz haklı çıkarsınız.

Sizi tehdit eden birinden asla korkmayın, acemidir. Sizi öldürmek isteyen biri profesyonel çalışır asla tehtid etmez, iyi davranır ki araştırma başlayınca şüpheli olmasın. Emin olun sabah akşam oyun oynayan asosyal biri olduğuna yemin edebilirim, birini öldürmek asla kolay bir şey değildir, birini bıçaklamak bile acemi biri için ağır bir olay olabilir.

Tehtid edilmekten korkmayın, eğer aileniz ile tehtid ederse ailenize danışın, kendinize güveniyorsanız öldürün tabii ki ironi olarak söylüyorum, forumda ancak bu kadar tavsiye yapabiliriz. En sağlamı büyüklerinize danışmak olur.

Dostum ben de liseden bir kız tarafından 4 yıl boyunca rahatsız edildim. Mezuniyet gecesinde üzerime saldırdı. Okulda karşılaşmayalım diye mezuniyetten okula dönerken yarı yolda indim ve eve gittim. Yıllar sonra öğrendim ki o gece beni eve gidene kadar takip etmiş. Oluşturduğu sahte hesaplar ile başta sevgi sözcükleriyle başlayan, müstehcen içerikli fotoğraflarla devam eden, sonrasında ise cevap vermediğim için ağır küfür ve tehditlerle devam eden mesajlar atıyordu. Üniversite arkadaşlarıma benim hakkımda iftiralar ve benim ne alemde olduğumu soran mesajlar atmış. Yaptığım tek şey bana yazdıkça ekran görüntüsü almak ve asla cevap vermemek oldu. 200 adet ekran görüntüsü birikti, son gün çok ciddi tehditler edince bunları topladım, biber gazı da aldım ve polise gitmeye karar verdim. Tüm ekran görüntülerini ve ekran kayıtlarını toplayıp polise gitmemle mesajların bitmesi bir oldu. Daha sonrasında babası bir şekilde benim babama ulaşmış ve bir daha olmayacağının garantisini vermiş. Bu nedenle de şikayetimi uzlaştırma sürecinde geri çektim.

Diyeceğim o ki, hiç bunlara katlanmana gerek yok, seni rahatsız etmemesi ve unutması için de beklemene gerek yok. Sağlam bir delil bulduğun anda işe koyul ve polise git.

Dostum ben de liseden bir kız tarafından 4 yıl boyunca rahatsız edildim. Mezuniyet gecesinde üzerime saldırdı. Okulda karşılaşmayalım diye mezuniyetten okula dönerken yarı yolda indim ve eve gittim. Yıllar sonra öğrendim ki o gece beni eve gidene kadar takip etmiş. Oluşturduğu sahte hesaplar ile başta sevgi sözcükleriyle başlayan, müstehcen içerikli fotoğraflarla devam eden, sonrasında ise cevap vermediğim için ağır küfür ve tehditlerle devam eden mesajlar atıyordu. Üniversite arkadaşlarıma benim hakkımda iftiralar ve benim ne alemde olduğumu soran mesajlar atmış. Yaptığım tek şey bana yazdıkça ekran görüntüsü almak ve asla cevap vermemek oldu. 200 adet ekran görüntüsü birikti, son gün çok ciddi tehditler edince bunları topladım, biber gazı da aldım ve polise gitmeye karar verdim. Tüm ekran görüntülerini ve ekran kayıtlarını toplayıp polise gitmemle mesajların bitmesi bir oldu. Daha sonrasında babası bir şekilde benim babama ulaşmış ve bir daha olmayacağının garantisini vermiş. Bu nedenle de şikayetimi uzlaştırma sürecinde geri çektim.

Diyeceğim o ki, hiç bunlara katlanmana gerek yok, seni rahatsız etmemesi ve unutması için de beklemene gerek yok. Sağlam bir delil bulduğun anda işe koyul ve polise git.

Neden böyle bir şey yapmış ki sana aşıkmış sonrada nefret etmeye mi başlamış.

Neden böyle bir şey yapmış ki sana aşıkmış sonrada nefret etmeye mi başlamış.

Ruh sağlığı yerinde değildi. Hocalarıma bahsetsem de pek aldırmadılar. Ben de okuldaki son yılım diye bir sene katlandım. Fakat üniversite 2'ye kadar rahatsız etti. Olmamış şeyleri olmuş gibi görüyordu. Bana gelip "benden hoşlandığını biliyorum korkma söyle." tarzında şeyler söylüyordu, en ufak bir hareketim olmadığı halde, her geldiğinde reddetmeme rağmen. Bana birilerinden, sözde olmuş olaylardan bahsedip neden şöyle yaptın diye hesap soruyordu. Oysa bahsettiği kişileri tanımıyorum ve olayları da belli ki kafasında kuruyordu. Farklı bir dünyada yaşıyor gibiydi yani. İşin daha kötü tarafı bunları arkadaşlarıma da anlatıyormuş. Her ne zaman bir arkadaşımla konuşsam, şu senin hakkında şunları söyledi, kız arkadaşı var mı dedi vb. diyorlardı. Geçen sene dikkatimi çekmek için farklı şeyler denedi. Sonraları ağır küfür ve tehditler. Öyle gitti.

Ruh sağlığı yerinde değildi. Hocalarıma bahsetsem de pek aldırmadılar. Ben de okuldaki son yılım diye bir sene katlandım. Fakat üniversite 2'ye kadar rahatsız etti. Olmamış şeyleri olmuş gibi görüyordu. Bana gelip "benden hoşlandığını biliyorum korkma söyle." tarzında şeyler söylüyordu, en ufak bir hareketim olmadığı halde, her geldiğinde reddetmeme rağmen. Bana birilerinden, sözde olmuş olaylardan bahsedip neden şöyle yaptın diye hesap soruyordu. Oysa bahsettiği kişileri tanımıyorum ve olayları da belli ki kafasında kuruyordu. Farklı bir dünyada yaşıyor gibiydi yani. İşin daha kötü tarafı bunları arkadaşlarıma da anlatıyormuş. Her ne zaman bir arkadaşımla konuşsam, şu senin hakkında şunları söyledi, kız arkadaşı var mı dedi vb. diyorlardı. Geçen sene dikkatimi çekmek için farklı şeyler denedi. Sonraları ağır küfür ve tehditler. Öyle gitti.

En azından kurtulmuşsun şizofreni galiba kendine bir hayal dünyası kurmuş orada yaşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı