Sosyal Medyanın Yasaklanması Hakkında

Herkes sosyal medya platformlarını suçlu olarak buluyor ama nedense insanlara hiçbir şey denmiyor? Acaba insanlarda mı sorun var yoksa sosyal medya platformlarında mı? Sonuçta içeriği kendi kendilerine çıkartıyor olamazlar değil mi 🤔

1. Yasaklanacak deniliyor, yasak geliyor diye haber oluyor.
  2. Vatandaş tepki gösterince, bazen, ama bazen bu tür durumlarda geri adım atılabiliyor.
  3. Sonra medya sosyal medya kötülük için bizi çarpıttı, biz yasak demedik masak dedik, düzenleme dedik deniliyor
  4. Bir seri medya sosyal medya kötülemesi geliyor.

Yani geçmişte bazı konularda böyle oldu, şirketler de bu tür açıklamaları çok yapıyor. Alışığız, ilk kez görmüyoruz.

Öte yandan daha önce YouTube ve Twitter'a erişim engellendi mi? Evet, yine engellenir mi? Vatandaş engelsiz internete erişebileceğine güvenebiliyor mu? Vatandaşı geçtim, yatırımcı buna güvenebilir mi?

Türkiye bu tür gündemler ile dış yatırımı geçtim iç yatırım alabilir mi? Bu tür gündemlerin ciddi etkileri var her seferinde.

Şu an ekonomiyi, salgını, geleceği konuşmamız hatta konuşmayı geçtim ciddi adımlar atmamız gereken zamanlardayız ülke olarak. Tuttuk yine internet yasaklarına döndük, geriye gidiyoruz bu şekilde.

Ciddi adım derken beklentiniz nedir? Terör belasının bitmesi için Kuzey Irak'a hareketlar başlatıldı, corona nedeniyle zor durumda olan esnaf için bütçe ayrıldı(yeterli mi tartışılır), yoğun bakım kapasitesi yeterli olmasına rağmen 2 ay içinde yeni hastaneler açıldı, Akdeniz'deki çıkarlarımız için Libya'ya askeri yığınak yapılıyor gibi gibi bir sürü olay gerçekleşiyor. Bunlar gerçekleşirken hangi ciddi adımları bekliyorsunuz cevaplarsanız sevinirim.

Ciddi adım derken beklentiniz nedir? Terör belasının bitmesi için Kuzey Irak'a hareketlar başlatıldı, corona nedeniyle zor durumda olan esnaf için bütçe ayrıldı(yeterli mi tartışılır), yoğun bakım kapasitesi yeterli olmasına rağmen 2 ay içinde yeni hastaneler açıldı, Akdeniz'deki çıkarlarımız için Libya'ya askeri yığınak yapılıyor gibi gibi bir sürü olay gerçekleşiyor. Bunlar gerçekleşirken hangi ciddi adımları bekliyorsunuz cevaplarsanız sevinirim.
Ekonomi konusunda.

Hocam bir yandan haklısınız ama diğer yandan da sonuçta ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar ve bu ülkede 1 günlük bebeğe bile sövenden her türlü abazaya kadar her şey var, bunları kontrol altına bir şekil almak gerek. Kapatılmasına ben de karşıyım yanlış anlaşılmasın ama herkes buradaki gibi seviyeli değil maalesef.
Bu kapatılması gerektiği anlamına gelmez, Senin dediğin Siber Suçlar ve diğer birimlerin daha sıkı çalışarak bu sapkınların ve diğer kötü kişilerin tespit edilmesi anlamına gelmeli.
Tüm Sosyal Medyayı sadece bir aptal yüzünden kapatsınlar mı?
Biliyorum, bunun gibi kaç tane insan var, ama 21. Yüzyılda herşeyin internet ve sosyal medya üzerinden gerçekleştiği devirde interneti kapatmak, Kuzey Kore'ye benzemek için ilk adımları atmak demek gibi bir şey.
Düşünsenize halimiz Kuzey Kore gibi oluyormuş falan.

Geri
Yukarı