Sosyal Medyanın Yasaklanması Hakkında

Yok öyle değil genelde kuran-ı kerim ya da hadis okuduğum zaman HZ geçiyor biliyorsun işte bu yüzden normal insanlara denilince garibime gidiyor hani bunu kullandınız kafirsiniz falan demiyorum ama değişik geliyor hocam.
Hazreti kelimenin anlamını biliyorsunuz. Bu sadece size Kuran'da geçtiği için değişik geliyor büyük ihtimalle. Yani dinle alay edilme gibi bir durum yok diğer arkadaş kendince dinle falan alay edildiğini zannetmiş sözüm ona.

Hazreti kelimenin anlamını biliyorsunuz. Bu sadece size Kuran'da geçtiği için değişik geliyor büyük ihtimalle. Yani dinle alay edilme gibi bir durum yok diğer arkadaş kendince dinle falan alay edildiğini zannetmiş sözüm ona.

Evet haklı olabilirsiniz hazreti kelimesini dalga için kullanan kesim fazla olduğu için böyle düşünüyor olabilir ama genel olarak hani müslüman insanlar gıcık kapabilir ben denildiği yere göre kaparım buradaki şey dalga geçilmek için denilmediği için bir şey demedim.

Bu şekilde kullanılması doğru değil bana göre. Birkaç sapkın, beyinsiz yüzünden her yerde hazreti denmesi zoruma gidiyor.

Olabilir hocam ama insan dalga geçmek amacıyla kullanmadığı için bir şey deseniz bile neden demiceğim diyebilir çünkü zaten amacında dalga geçmek yok.

Arkadaşın niyeti nerden pay çıkarsam da bunları savunsam zaten. Takıldığı yere bak, Allah'ım :D

Açıklamaları tam okumanızda fayda var. Veriler Türkiye'de tutulacak, her birimin Türkiye ofisi olacak, önce uyarılacak eğer uyarıyı dikkate almazsa ağır cezalar verilecek. Direk bir şeyin kapandığı, gittiği yok.

Başlık hatalı zaten. Asıl sorun o verilerin burada tutulması ve denetlenebilmesi ile iktidarın bu durumu lehine kullanabilecek olması.

Başlık hatalı zaten. Asıl sorun o verilerin burada tutulması ve denetlenebilmesi ile iktidarın bu durumu lehine kullanabilecek olması.

O zaman kural felan olmasın. Herkes istediğine sövsün. Sen bana muhalifsin, ben sana muhalifim diyip sabah akşam millet birbine sövsün, trol hesaplarla saçma sapan mesajlar yazalım, terörü destekleyen mesajlar yazalım, acı bir olay yaşandığında dalga geçelim. Nasıl olsa cezası yok. Bu mudur yani?

O zaman kural felan olmasın. Herkes istediğine sövsün. Sen bana muhalifsin, ben sana muhalifim diyip sabah akşam millet birbine sövsün, trol hesaplarla saçma sapan mesajlar yazalım, terörü destekleyen mesajlar yazalım, acı bir olay yaşandığında dalga geçelim. Nasıl olsa cezası yok. Bu mudur yani?
Küfür ve hakaret zaten cezai işleme tabii tutuluyor, sen hangi dünyada yaşıyorsun?

Tweet attı diye gözaltına alınan gazeteciler ve siyasetçiler paralel evrende mi yaşıyor?

Geri
Yukarı