Steam ortak hesap satışı yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dediğim gibi parası rahatça bu tarz yüksek fiyatlı oyunları almaya yetmeyecek insanların bu yönteme (Ortak Steam hesabı kullanması) beni hiç de kızdırmıyor ve bende öyle yapıyorum. Açıkçası beni sinirlendiren şey parası rahatça yetecek insanların oynamak istediği oyunları korsan oynaması bu çok sinir bozucu bir şey.

Sitede kesinlikle yasaklanmalı, korsanla hiçbir farkı yok ekonomimizin kötü olması savunmaysa o zaman korsanda açılsın sitede, söyle düşünün biri sizin evinize girip bilgisayarınızı çalsa ama parası yokmuş alamıyor oyun yapımcıları da emek veriyor sizce bu yasal mı?

Bu olayı savunan arkadaşlar hiçbirinizin "neden oyunlarda Türkçe desteği yok" deme hakkınız yok.

Hocam o zaman korsana desteğede izin verilsin, firmalar korsana karışmıyor, siz niye korsana karşı çıkıyorsunuz?
Ben korsana karşı çıkmıyorum, aksini de yapmıyorum. İnsanların korsan kullanıp kullanmaması umrumda değil, bu benim karışabileceğim bir şey değil. Ortada yasal olan bir yol var, insanlar bundan yararlanabiliyor. Ben sadece yasal olan işe kimse karışmasın, insanları rahat bırakın diyorum.

Ben korsana karşı çıkmıyorum, aksini de yapmıyorum. İnsanların korsan kullanıp kullanmaması umurumda değil, bu benim karışabileceğim bir şey değil. Ortada yasal olan bir yol var, insanlar bundan yararlanabiliyor. Ben sadece yasal olan işe kimse karışmasın, insanları rahat bırakın diyorum.

Yasal falan değil, paylaşım yasak, Steam'in buna el atmaması bunun yasal olduğu anlamına falanda gelmiyor, adamlar uğraşmak istemiyor demek ki, aynı korsan oyun sitelerinde olduğu gibi.

Yasal falan değil, paylaşım yasak, Steam'in buna el atmaması bunun yasal olduğu anlamına falanda gelmiyor, adamlar uğraşmak istemiyor demek ki, aynı korsan oyun sitelerinde olduğu gibi.
Ki bunun Steam'le de alakası yok dijital herhangi bir ürünün izin dışında paylaşılması/kiralanması dünyanın her yerinde yasaktır kimi yerlerde de ciddi cezaları vardır.

Sitede kesinlikle yasaklanmalı, korsanla hiçbir farkı yok ekonomimizin kötü olması savunmaysa o zaman korsanda açılsın sitede, söyle düşünün biri sizin evinize girip bilgisayarınızı çalsa ama parası yokmuş alamıyor oyun yapımcıları da emek veriyor sizce bu yasal mı?

Bu olayı savunan arkadaşlar hiçbirinizin "neden oyunlarda Türkçe desteği yok" deme hakkınız yok.
Bir adet kutulu oyununuz var diyelim. Bunu 100TL'ye almış olun. Oyunu oynadıktan sonra insanlara bu oyunu kiralayabilir veya satabilirsiniz. Mesela sattınız diyelim. Toplam da iki kişi bu oyunu oynuyorsa 200 TL ödemeli. Fakat siz oyunu başkasına sattınız (ne kadara sattığınız önemli değil burada anlatmak istediğim başka bir şey var). O kişi de oynayıp satabilir. Bu işlem 10. kişiye kadar gitti diyelim. Yani kişi başı 100 TL verilmesi gereken bir oyunu 10 kişi oynasa firma buradan sadece 100 TL kazanabilir. Sizin dediğinize göre 1000 TL kazanması lazım. Burada sıkıntı sadece Steam hesaplarında değil bence. Sıkıntı direkt olarak insanların bir malı veya sahip olduğu herhangi bir şeyi satması. Buna da ne kadar sıkıntı diyebiliriz bilemem.

Alan memnun, satan memnun. Ayrıca ben bunu herkes ortak hesap almalı vesaire düşüncesiyle yazmıyorum. Bütçe yettikten sonra neden böyle birşeye kalkışayım ki zaten? Koleksiyonunu bile yaparım. Türkçe dil desteği gelmiyor diye de debelenmiyorum, ingilizcem yetiyor. Olsa hoş oluyor mu, evet ama çok da rahatsız etmiyor. Zaten herşey çok pahalıyken bir oyuna 150-200+ gibi meblağları vermek en azından bana göre mantıksız ve cep yorucu geliyor. Çok tartışılması gereken bi konu olduğunu düşünmüyorum ki herkes kendini ilgilendirir ve istediğini yapmakta özgür.

Alan memnun, satan memnun. Ayrıca ben bunu herkes ortak hesap almalı vesaire düşüncesiyle yazmıyorum. Bütçe yettikten sonra neden böyle birşeye kalkışayım ki zaten? Koleksiyonunu bile yaparım. Türkçe dil desteği gelmiyor diye de debelenmiyorum, ingilizcem yetiyor. Olsa hoş oluyor mu, evet ama çok da rahatsız etmiyor. Zaten herşey çok pahalıyken bir oyuna 150-200+ gibi mevlaları vermek en azından bana göre mantıksız ve cep yorucu geliyor. Çok tartışılması gereken bi konu olduğunu düşünmüyorum ki herkes kendini ilgilendirir ve istediğini yapmakta özgür.
''Parası olup korsan indirenlere katılmıyorum'' deyince bir de bize gülücük atıyor arkadaş. Dediğinize katılıyorum yapacak bir şey yok her ne kadar bazı arkadaşlarımız okuma kıtlığı yaşasa da.

Allah'a şükür İngilizcemiz var ama.
Cübbeli Ahmet Hoca bu mesajı beğenmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Steam'den beni ekleyin istediğiniz oyunu gift olarak yollarım.
Arkadaşlık numaranızı verebilir misiniz? İstek listemde 49 oyun var. Bir el atsanız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı