Steam ortak hesap satışı yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnternet kafe mantığıyla düşünün diyorum... Paylaşmayı ister ücretli yaparsın ister ücretsiz yaparsın. Orası paylaşan kişiye kalmış bir durum.
Yahu, Steam karışmıyor bu olaya, siz neden yükseliyorsunuz ki?
Steam'ın karışmadığına ve bu duruma izin verdiğine inanan Hulk'a da inanıyordur. 🤣

Hesap satışı yasak ama 3-5 liraya PAYLAŞMAK sorunsuz öyle mi? Benim bildiğim paylaşmak, ücretsiz yapılır. 3-5 liraya paylaşmak değil de satmaktır o. Kendinizle çelişmeyin.
Hocam bu kadar korsan karşıtıysanız parası olmayan insanlara oyunu alın da onlar da oynasınlar. Adam zaten alamayacak oyunu ya da korsan indirecek en azından virüssüz temiz bir yoldan indirmek istiyor. Adam zaten alamayacak o kadar parası yok. Alsa ne olur almasa ne olur ?

@şahsi güldüğüm kısım zaten oyuna para veremeyecek insanların korsan indirmek yerine en azından 1 kopyasını almış insanlardan almasına karşı çıkmanız.

Hocam bu kadar korsan karşıtıysanız parası olmayan insanlara oyunu alın da onlar da oynasınlar. Adam zaten alamayacak oyunu ya da korsan indirecek en azından virüssüz temiz bir yoldan indirmek istiyor. Adam zaten alamayacak o kadar parası yok. Alsa ne olur almasa ne olur ?
Hocam zaten bu duruma karşı değilim forumda korsan yasaksa bununda bu forumda yasak olmasını tartışıyoruz. Discord'da veya başka yerde kim kime neyini satıyorsa umrumda değil.

Steam'ın karışmadığına ve bu duruma izin verdiğine inanan Hulk'a da inanıyordur. 🤣
Eğer kılıfına uydurabiliyorsan bir sorun yok. İster arkadaşın dediği gibi "arkadaşınız size kahve ısmarlamış olur" gibi düşünün ister benim dediğim gibi internet kafe mantığıyla düşünün. Boş yere de espri yapmaya çalışmayın.

İnternet kafe mantığıyla düşünün diyorum... Paylaşmayı ister ücretli yaparsın ister ücretsiz yaparsın. Orası paylaşan kişiye kalmış bir durum.
Yahu, Steam karışmıyor bu olaya, siz neden yükseliyorsunuz ki?

Hocam o zaman korsana desteğede izin verilsin, firmalar korsana karışmıyor, siz niye korsana karşı çıkıyorsunuz?

Oyuna fazla para vermek istemeyenler için gayet güzel bir şey bu insanların faydalandığı şeye neden bu kadar karşısınız anlamıyorum. Steam bir şey demiyor size ne oluyorsa :D

Evet arkadaşlar, sorum şu: İçinde Cyberpunk vs. bulunan hesaplar 3 TL'ye satılıyor. Mantıken bakıldığında Steam'den alındığı için orijinal sayılıyor. Fakat bakıldığı zaman korsan indirmek ile hiçbir farkı kalmıyor. Çünkü hesabı 15 kişi kullanıyor, parayı hesabın sahibi alıyor. Bence illegal sayılan bir olay, forumda yasaklanması gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla.
Konu sahibi ceza yediği için yazamıyor.

Eğer imzanızdaki sisteme gerçekten sahipseniz bu oyun oynamaya meraklısınız demektir diye düşünüyorum. Eğer bu sistemi dizdiyseniz çok büyük ihtimalle (bilmediğimiz şeyler olabilir) oyun almak için ekonomik sıkıntınız yoktur. Siz tam fiyat verirken başkalarının 3-5 TL'ye aynı oyunu oynaması kendinizi enayi gibi hissetmenize yol açabilir. Ben RTX 2070S ekran kartına sahip bir bilgisayara sahibim. Buna rağmen ortak hesap aldım. Neden mi? 279 TL gibi fiyatlar bence oyunlara fazla. Başka birinin durumu yoktur gene alır. Eğer derseniz senin bu oyunu almak için durumun var mı? Hayır, şu anlık bu oyuna 279 TL bütçe ayıramam. Kısacası boşverin bunları, oyununuzun keyfine bakın. Bırakın bunu o dev firmalar düşünsün.

Korsan kesim kendini çok güzel belli etti. Teşekkürler hepinize ortak hesap aramayın Steam'den beni ekleyin istediğiniz oyunu gift olarak yollarım.

Hala beni anlamamış insanlar var. Diyorum ki bu ortak hesap satışı bu Sosyal'de serbest ise korsana destek verilebilsin çünkü ikiside aynı şey!
Steam hesabının satılması Steam kurallarına aykırı ama bir bakıma bu kural da yasalara aykırı. Aldığın bir malı 2.el olarak satma hakkın her yerde var.
Sosyalde satışının serbest olduğu ile ilgili bir mesaj vardı sanırım Ali Güngörün. Orda da yasalara göre bir sakıncası olmadığı ama Steam kurallarına aykırı olduğu yazıyordu. Dolandırılma ihtimallarini göz önünde bulundurarak alışveriş yapılması öneriliyordu.

Siz de bi bakıma haklısınız bence ama tamamen de değil. Oyunların bir yazılım olmasından dolayı sorun çıkıyor aslında. 2000 li yılların başındaki gibi CD kullansaydık başkasına sattıktan sonra oyunu oynayamazdık veya bir grup olarak ortak alsak bile bir hafta birimiz sonraki hafta diğerimiz oynuyorduk. Bu tamamen yasaldı hala da yasal çünkü parasını verip satın aldığın bir mal yayıncının para kazanıp kazanmaması önemli değil çünkü bir ürünü üretmiş ve satmış o satılan ürün el değiştirebilir çünkü onlara ait değil artık. Bu Steam hesap satışı içinde geçerli bence. Ama iş ortak hesaba gelince daha doğrusu dediğiniz gibi offline oynanan ucuz fiyatlı ortak hesaplara gelince burda bir sıkıntı var satılan tek bir oyun aynı anda bir çok kişi tarafından ulaşılabiliyor. Burda işi bozan şey aynı anda olması. Böyle bakınca korsan gibi oluyor ama bu hesapların kötü yanlarına bakarsak sadece offline oynanıyor ve hesap üzerinde değişiklikler yapılamıyor bunu da düşününce bir bakıma orjinal oyunu kiralanması gibi oluyor size aidiyeti yok ama oynayabilirsiniz. Ben 2 tarafa da hak veriyorum açıkçası kendim de bir tane cyberpunk ortak hesap kullanıyorum. Açıkçası geforce now da oynamak için bu kadar yüksek bir rakam vermezdim.

Bunun çözümü aslında markalarda biliyor tamamen online tabanlı oyunlar bu işi ortadan kaldıracak. Kaldıracak derken aynı anda tek hesaptan bir çok kişinin oynama şansını ortadan kaldıracak. Ama insanlar ortaklaşa bir oyun alıp farklı zamanlarda bunu oynabilirler bunu kimse engelleyemez çünkü zaten yasal hakları. Bir arabayı ortak alıp her gün başkasının kullanması gibi düşünebiliriz araba sizindir istediğiniz gibi kullanabilirsiniz ama aynı anda bir arabayı 100 kişi kullanamadığı için bir sıkıntı olmaz. Oyunlarda giderek onlinelaşma sonucu buna dönüşecek ve sizin korsan olarak tabir ettiğiniz benim arafta kaldığını düşündüğüm şey ortadan kalkacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı