Sosyal'de hiç kimseyi raporlamayın, işte nedeni

• Konuyu başlatan Silinen üye 94679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 51
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle birbirimize açık olmak gerekirse burada direkt olarak beni hedef aldığını biliyorum. Açıkça söyleyebilirsin.
Daha önce tam hatırlamıyorum hangi konular olduğunu ama 4-5 kere doğru yazılan kelimeyi "yazım kurallarına uymayan mesaj" olarak raporladınız, herhangi bir işlem yapmadım, normalde uyarı gerektiriyor.
Uyarı verdiğim gün aynı konudan seri şekilde birçok mesajı raporladınız ve birkaç gün önce "neden sürekli aynı soruyu soruyorsunuz" dedikten sonra bu seri raporlar nedense birden arttı. Aynı konuda bir mesajı raporlamak yeterli iken seri şekilde tek tek raporlamayı kötüye kullanım olarak değerlendirdim.
Hiçbir mesajınızı ben silmedim, silinen mesajlar hakkında bilgim yok.
Yeterli derece açıklama yapıldığında konunun gereksiz yere uzamaması için konular kilitleniyor. Ben bunu sadece geçen gün uyguladım. Yönetimden hiç kimse konuyu kilitleyip üye ile kendi aralarında dalga geçmez. Burada kirlilik olmaması açısından özel mesaj yoluyla sorunu çözdük. @Nealarus ile.

"Kul-la-nıl-maz. Neden sürekli aynı konuyu haftada bir açıyorsunuz?" mesajını ekleyip konuyu kilitlediniz. Oysa ki sırf bu soruyu sorduğum başka hiçbir başlık açmamıştım, haftada bir açtığımı iddia etmenize karşın.

Sosyal'de özel mesaj sistemi var mı yok mu bilmiyorum, konunun kilitlendiğini görür görmez mesajınızı raporlayıp size ulaşmayı denedim, mesajınıza tam olarak şu raporlamayı yaparak:

""
1- 'Aynı anakartla şu işlemciye geçiş mümkün mü?' başlığını kullandım diye, "Formata uygun olmayan başlık" uyarısı aldım. "Aynı anakartı kullanarak 7600k'den 9700k'ye ya da 9900k'ye geçiş mümkün mü?" sorusunu sorduğum başlıkta nasıl oluyor da formata uygun olmayan başlık kullanmış oluyorum?

1.1 Sonrasında bir moderatör dönüş yaptı, başlıkla hem anakart hem de işlemci modeli belirtmem gerektiğini söyledi, işte o zaman uyarının nedenini anladım. Ancak bu demek değil ki açıklama olarak "Formata Uygun Olmayan Başlık" adı altında uyarı verilmeli. Başlık, yazımla alakalı, hiçbir şekilde alakasız değil. Ben de haklı olarak neden uyarının bu açıklamaya sahip olduğunu sorguladım.

2- Ağustos ayından beri bir tane bile bu durumla ilgili açılmış konum yok, açtığım 24 konunun da başlıklarına baktım teker teker, buna rağmen "Neden sürekli aynı konuyu haftada bir açıyorsun?" diye yazıp üstüne konuyu kilitlemişsiniz.

Bunları konu olarak açınca ya da ilgili bir konunun altına yazınca "Uygunsuz Üslüp" nedeniyle ceza alıyorum, gerçekten garip.
""
"Daha önce tam hatırlamıyorum hangi konular olduğunu ama 4-5 kere doğru yazılan kelimeyi "yazım kurallarına uymayan mesaj" olarak raporladınız, herhangi bir işlem yapmadım, normalde uyarı gerektiriyor."

Şimdiye kadar rapor sistemini yalnızca birkaç kere şu amaçlarla kullandım, sıraladıklarımdan bazıları için zaten hak verilecektir:

1- Başlığa "i5 7600k" yazmak yerine "i6" olarak yazmışım, kendi konumu raporlayarak düzeltilmesini rica ettim.

2- Bir kelimede yazım yanlışı olduğunu düşündüm, raporladım. Keşke öncesinde baksaydım ama raporla tuşuna elim gittikten hemen sonra yeniden yazılışına baktım, haksız şekilde raporladığımı anladım. (bu yalnızca bir kere oldu, belirttiğiniz gibi 4-5 kere değil)

3- 2'de yazdığım durum yaşandığında ve haksız olduğumu anladığımda, hemen üstüne bir rapor daha yolladım, "Bir önceki raporum için yazıyorum, yazım yanlışı yokmuş, benim hatam, üzgünüm." diye. (eğer hatayı anlayıp bu mesajı yazdığım için rapor sistemini meşgul ettiğimi düşünüyorsanız bir şey diyemeyeceğim)

Bunlar dışında hiçbir raporumun haksız olmadığını düşünüyorum, eğer varsa haksız olduğunu düşündüğüm raporun, paylaşırsanız değerlendiririz. @dogant
Bence insanların hatalarını bulmak ve başkalarına göstermek için bu kadar çaba sarfetmeyin. Naçizane düşüncem budur.

Teşekkür ederim, lakin ben kimseyi düşmanım olarak nitelendirip hatalarını aramıyorum. Forumda bana teşekkür edern, söylediklerimi dikkate alacağını belirten kişileri de raporluyorum, özellikle yapılan bir ayrım yok. Bir hata varsa, noktalama eksiği olsun, yazım yanlışı ya da eksikliği olsun, direkt raporluyorum. Bu, o kişinin ceza alıp yazamaması için değil, ki unutulan noktalama, vesaire varsa rapor süresi bir gün değildir, ya birkaç dakika olarak belirlenir kişinin bildirimi görüp bilinçlenmesi için, ya da maksimum iki saat falandır.

Bazen ufak tefek hatalara ban verilmiyor doğrusu yazılıp uyarılıyor bence bu gayet iyi bir şey.

Dediğim gibi kimseyi cezalandırmak değil amacım, küçük hatalara zaten birkaç dakika uyarı veriliyor, bildirim her türlü gidiyor.

TDK'da çalışıyorsun sanırım. Denk gelince yazım hatası raporlama kabul edilebilir ama günlük 15 rapor etmek için ciddi ciddi aramak gerekir. Bana ilginç geldi kusura bakmağyın. (Sana iş çıkarttım dostum. Işte bir yazım hatası daha)

@Silinen üye
1) O başlık formata uygun değil. "Z270 ile 9900K kullanılır mı?" tarzı belirgin başlıklar olması lazım. Yeni üye değilsin, bilmen gerekiyor. Daha önce de aynı soruyu sorduğun için kilitlemiştim ama bu şekilde aynı soruları soran üyeler var. Sana o konuda haksızlık oldu, kabul ediyorum. Konuyu kilitlememek daha iyi olurdu.
İçerikle ilgisi olamayan başlıklar ile ilgili uyarı verilebiliyor. Standart uyarı verilmesi de şart değil, moderatörlerin özel uyarı verme yetkileri de var.

2) Bu konuyu seninle konuştuğumuzu hatırlıyorum, başka konularda da konuştuk diye hatırlıyorum. OC konusunu da birkaç kez açtığını hatırlıyorum, belki de yanılıyorumdur ama aklımda birkaç kez sorduğun kaldı. Aralarında zaman olabilir yine.

4-5 kere hatalı raporuna denk geldim bundan eminim ama farkı zamanlarda. Onlarda böyle bir geri dönüş olmadı.

Aynı konudaki yazım yanlışlarını ayrı ayrı seri bir şekilde raporladığın için uyarı verdim, altında başka bir neden aramaya gerek yok.

24 adet uyarın var, hepsi için de bu şekilde konu açtın mı merak ediyorum.

Konuyu uzatmak istemiyorum ama şunu bilmeni istiyorum. Hiç kimseye karşı olumlu/olumsuz standart dışı bir işlem yapmıyorum herkese eşit davrandığımı düşünüyorum.

Milleti niye raporluyorsunuz onu anlamadım. Yanlış yazmışsa yazmış dünyada hiç işiniz gücünüz yok burada vakit geçirmeye gelen insanların hatalarını bulup bir de raporluyorlar. Bunlara önce teşekkür mesajı sonra da 1-2 gün uzaklaştırma vermeleri gerekiyor 😀 sana karşı lüzumsuz hamle varsa raporlarsın, rahatsız olduğunu belirtirsin. Normal konudaki üyelerin yazım hatalarını raporlamak ilginç.

Moderatörlerle ilgili bir sorunum yak fakat sevmediğim bir kişi var o da yanlış bilgilendirme olmadığı halde yanlış bilgilendirme attı ve dediğim şeyin kanıtlarını sunup, sebebini sordum cevaplamadı hatta yeni konu açtım neden yanlış bilgilendirme yedim diye konum bile onaylanmadı. Bu cidden sinirimi bozmuştu. Yanlış hareket. Moderatörün yanlış bildiği bir şey olamaz mı, olabilir. Asıl erdem insanın yaptığı yanlışı, hatayı bilmek veya bilgiyi öğrenmektir. Burada o arkadaşın yaptığı resmen çocukluktu. Neyse kendisine buradan selamlar.

Ayrıca konu sahibi, o gün o sorduğun anakart ve işlemci uyumu sorusunu sana başka konuda cevabını vermiştim hatta sen ''ama ikisi de 1151 pin'' demiştin ve biz sana Intel izin vermiyor ve 9. nesil 1151 V2 diye geçiyor demiştik. Beş dakika sonra gidip yeni konu açtın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle birbirimize açık olmak gerekirse burada direkt olarak beni hedef aldığını biliyorum. Açıkça söyleyebilirsin.

Daha önce tam hatırlamıyorum hangi konular olduğunu ama 4-5 kere doğru yazılan kelimeyi "yazım kurallarına uymayan mesaj" olarak raporladınız, herhangi bir işlem yapmadım, normalde uyarı gerektiriyor.

Uyarı verdiğim gün aynı konudan seri şekilde birçok mesajı raporladınız ve birkaç gün önce "neden sürekli aynı soruyu soruyorsunuz" dedikten sonra bu seri raporlar nedense birden arttı. Aynı konuda bir mesajı raporlamak yeterli iken seri şekilde tek tek raporlamayı kötüye kullanım olarak değerlendirdim.

Hiçbir mesajınızı ben silmedim, silinen mesajlar hakkında bilgim yok.

Yeterli derece açıklama yapıldığında konunun gereksiz yere uzamaması için konular kilitleniyor. Ben bunu sadece geçen gün uyguladım. Yönetimden hiç kimse konuyu kilitleyip üye ile kendi aralarında dalga geçmez. Burada kirlilik olmaması açısından özel mesaj yoluyla sorunu çözdük. @Nealarus ile.
Sayende noktalama işaretlerini ögrendim. Sağol ya :D

Sayende noktalama işaretlerini ögrendim. Sağol ya :D
Üşenmedim baktım bu güne kadar sadece bir uyarı almışsın benden, yine de teşekkür ederim :)
Gerçekten bazı arkadaşların yazım konusunda kendini geliştirmelerine şahitlik ediyorum.

Kızıyorsunuz ama gerçekten doğru düzgün bir şekilde yazmak önemli bir şey. İnsanlar tarafından daha fazla saygı görürsünüz diye düşünüyorum.

Herkes kendi işini yapsın. Kötü alışkanlıklardan uzak durun. İlerde hayatınızı da kötü etkiliyebilir.

Geçenlerde bir konuda yorum yaptım yanlış bilgilendirme gerekçesi ile ceza aldım. Sebebini beni cezalandıran moderatör her kimse sordum biri cevap verdi söylediği gerekçeler ile benim yaptığım yorum arasında ilgi alaka yok. Bir de dönmüş bana konuştuğun kişiyi araştır diyor. Bana atarlı giderli konuşan kendisi yine 2 gün ceza alan ben oldum. Kardeşim burada kimse kimsenin egosunu tatmin etmek zorunda degil!
Her şeyin en doğrusunu ben biliyorum havasında olanlar var. Benim tecrübe ettiğim seylere saygı duymak zorunda ben ona saygı duyduğum gibi. Bilmediği bir şey var ise araştıracak doğruluk payı ne kadar görecek. Böyle saçma sapan şeylerden dolayı ceza verilmesi ne kadar doğru?
Buradaki herkes gibi ben de birilerine yardımcı olmak için buradayım ama haklı olduğum zamanda susmam bana göre değil. İsteyen şimdi de cezayı verebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı