Sosyal'in artık eskisi gibi zevk vermemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İki kişi bir konuya benzer şeyleri yazıyor, biri diğerinden daha ünlü (!) olduğu için, daha aktif olduğu için veya moderatör olduğu için daha fazla beğeni alıyor. Bu konuyu hiçbir zaman anlayamıyorum. Amacım beğeni kasmak değil, bu konu da beni üzmüyor. Sadece nedenini anlayamıyorum bir türlü.

Örneğin ilk verilen yanıt gayet açıklayıcı ve temiz olmasına rağmen, bir altındaki mesajı atan kişi yukarıda bahsettiğim kişilerden biri ise, en az 2 kat beğeni alabiliyor, garip.

Ne gerek var ki, sadece beğeni kasıyorlar. Banlanması gereksiz olurdu bence.
İsimlerini paylaşabilirsiniz. Bu sayede, beğeni kasmak için arkadaşlarından yardım dilenen düşük zatları tanımış olurduk.
İki kişi bir konuya benzer şeyleri yazıyor, biri diğerinden daha ünlü (!) olduğu için, daha aktif olduğu için veya moderatör olduğu için daha fazla beğeni alıyor. Bu konuyu hiçbir zaman anlayamıyorum. Amacım beğeni kasmak değil, bu konu da beni üzmüyor. Sadece nedenini anlayamıyorum bir türlü.
Yazan kişi Recep Baltaş rütbesine yükseldiği zaman, beğeni sayısı da doğru orantıda artıyor.

Mod iken "Reset atın" yazıyorum, 5-6 beğeni geliyordu. Adam düzgünce anlatıyor, 2 beğeni.

Bu asla bitmeyecek mesaj sayısı yüksek olana ilah gibi davranıyorlar. Ailevi değerlerine küfür etse vardır bir bildiği diyecek kitle var.

Yanlış hatırlamıyorsam 07XC0b konusu olması gerek "rapor paylaşın" yazıp ProcMon linki attım ve kızgın+3 downvote yedim. Altında hemen 3K mesajlı bir üye aynı şeyi attı ve beğeni yağmuruna tutuldu. Kafa yapısının değişmesi lazim.

Öncelikle herkese selamlar, az önce @Finisterre hocamın açtığı başlığa mesajımı yazdım, kilitlendiği için gönderemedim. Ben de yeni konu açarak bu konuyu ve şikayetlerimi dile getirmek istedim.

İroni ve eleştirel mesajların için kendi adıma teşekkür etmek istiyorum, Max. Keşke herkes anlayabilse, kavrayabilse seni.

Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, bu tür arkadaşlar hep vardı ve üzgünüm ki her zaman da var olacak. Bu konu, sen de rastlamışsan, şikayetçi olduğum yaş kitlesi sebebini bir kez daha öne çıkarıyor. Keşke beğeni için şekilden şekle, insanlıktan şebekliğe geçiş yapmasak. Bu neredeyse her konuda böyle, yeri geliyor bu veya buna benzer konudan veya konulardan şikayetçi olan üyeler de aynı şeyi yapıyor. Beğeni uğruna gerçekten ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz, bunu yaşınıza veriyorum.

Sosyalden soğumamın, moderasyonu bırakmamın nedenlerinden biri de bu. Olmadık şeyleri kafanıza takıyorsunuz, yaşınıza vermek istiyorum lakin, bazen öyle şeylere rastlıyorum ki çıldıracakmış gibi oluyorum. Örnek verecek olursam, durduk yere triplere giren ve yardımcı olmaya çalışan insana bile saçma sapan, ergence bir tavır içinde davranış sergileyen ve tersleyen arkadaşlara çok sık rastlar oldum. Kendilerini bozmamak istiyorum, ama gün içinde tekrardan 'teşekkürler' sosyalden soğuttuğunuz için her ne kadar aktif olamasam da, her seferinde böyle konuşmalar, irrite edici, kalp kırıcı sözler ve yukarıdan bakma tavırlarını görmek zorunda değilim, zorunda değiliz.

Ses çıkarmıyorum diye sineye çektiğimi sanmayın, çoğu zaman yönetim grubuna iletiyorum, arkadaşlarımla paylaşıyorum. Sinirimi oradan çıkarıyorum bilenler biliyor, kalp kırmayı sevmiyorum çünkü.

Ama cidden artık, sıktı. Biraz olgunca davranmayı öğrenelim, sen, O, bu değil hep birlikte. Çünkü genel olarak konuşmalarımıza ve davranışlarımıza ne kadar dikkat edersek Sosyal'e de o kadar pozitif yansıyacak, kalitesi artacak.

Böyle bir konu oluşturduğun ve içimi dökmeme vesile olduğun için tekrar teşekkürler @Finisterre ama daha da üzücü olan şey ise, açtığın başlıkta yazdığın kelimelerden hiçbir şey anlamayıp, hala eğlenceye vuran kitleyi görmek. Ufak da olsa biraz ciddi olsak, çok mu yoruluruz?

Konu altında boş, ilgi çekmek için mesajlar yazmanızı istemiyorum, bir şey yazacaksanız mantık çerçevesinde yazın. Konunun bir veya birden fazla üye yüzünden kilitlenmesini de istemiyorum. Böyle bir şey olacaksa da, moderasyon ekibi uygun gördüğü takdirde konuyu kilitleyebilir.

Yalnız hocam moderasyonun çok katı olması pek iyi değil yani tamam Türkçe imla hataları olabiliyor ama çat 1 saat bann yiyoruz bazen klavyem basmıyor bozuk burada da konusunu açtım. İmla kuralları konusunda biraz durumlar yumuşatılabilir belki.

Technopat'ın kalitesinin düşmesinin sebebi küçük arkadaşlarımızın her yere girip vakit geçirmesi bir de moderasyonun biraz katı kurallar takınması.

Birçok yerde görüyorum bu Technopat'ın moderasyonu iyice nazilere döndü diyorlar sürekli birçok teknoloji forumunda vakit geçiren bir insanım içlerinde en katı kurallara sahip olan yer burası.

Küçük arkadaşlarımızda hevesliler teknolojiye meraklılar ancak bilgisi olmadıkları konularda yazmasalar fanatik gibi güzel olacak yani 20-10K yorumun var beğenin var diye sen usta olmuyorsun.

Yeri gelecek gidip kendin sistem toplayıp yakacaksın yeri gelecek bir şey deneyeceksin patlayacak kendin yapacaksın işte bunu başarmak mesele ama araştırma denen bir şey yok maalesef kopyala yapıştır.

Yardım eden kişilerden biriside benim ve açıkçası bu konuda çok fazla haksızlığa uğratıldığımı düşünüyorum yani fanatik fanboylar her yerde zaten.

Sadece canlarının istemediği bir şey söyleyin hemen üstünüze atlayıp her konuda kızgın surat vermeye başlıyorlar bu durum can sıkıcı. Eleştiriye açığım ama direkt linç etmeyi bekler gibi bir hava var bu platformda hani bir şey olsa da linçlesek hesabı.

Linç kültürünü bu arada hiç sevmem. Kaldı ki bence hiç bir Türk teknoloji platformunda olmaması gereken bir şey.

Açıkçası Technopat'ın kalitesini düşüren şeyler bunlar daha var ama kafama geldikçe yazarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı