Sosyal'in artık eskisi gibi zevk vermemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kurallarda eğer beğeni istemek, konuyu bozmak = ban sebebidir yazarlarsa sorun çözülür diye düşünüyorum.

Kurallarda eğer beğeni istemek, konuyu bozmak = ban sebebidir yazarlarsa sorun çözülür diye düşünüyorum.
Sorun da bu, bugüne kadar beğeni isteyen görmedim. Kurnazca yapıyorlar bu işi ve anlaşılmadıklarını zannediyorlar. Anlaşılıyor.

Mod iken "Reset atın" yazıyorum, 5-6 beğeni geliyordu. Adam düzgünce anlatıyor, 2 beğeni.
Sosyal'de zevk vermeyen şeylerden birisi de bu. Daha hızlı, daha açıklayıcı ve düzgün yazan kişi daha az, daha ünlü kişi daha çok beğeni alıyor.

Herkes, herkesi tanıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Ben anlamıyorum, dışlanmış hissediyorum, üzülüyorum.🥲🥲

Konuşmalar aşağıdaki gibi oluyor, herkes herkesi biliyor, yalnızca ben bilmiyormuşum gibi oluyor.
birisi dedi:
Herkesin bildiği malum kişiler grup kurmuş.
öbürü dedi:
Bu malum kişiler birbirilerinin mesajlarını beğeniyormuş.
Yalnız ben de isim vermedim dikkat ettiyseniz. Size uymaya çalışıyorum.

Yani bu cezaların birikmesi de iyi değil çünkü biriktikçe daha ağır ceza sistemleri gelecek ve bu durum iyi değil yani. Elimden geldiğince imla hatalarına dikkat etmeye çalışsam da bir yerden patlak veriyor hızlıca konularda yardım etmeye çalışıyorum yani.
Bu mesajında da 2 hata vardı. Önemli olan hızlı cevap vermek değil, doğru cevap vermek. Hızlı yazıp ne yapacaksın, önce yazıp çözümü mü kapacaksın?

Sorun çözülür diye düşünüyorum.

Konuyu bozmak kısmını anlamadım, gereksiz mesaj gibi olaylardan bahsediyorsanız o zaten var.

@enes.wtp hocamın söylediği Discord üzerinden beğenilme olayı engellenebilecek bir şey değil sanırım.

Bu mesajında da 2 hata vardı. Önemli olan hızlı cevap vermek değil, doğru cevap vermek. Hızlı yazıp ne yapacaksın, önce yazıp çözümü mü kapacaksın?

Bu yazım işini biraz abartmıyor musunuz hocam? Tamam haklısınız, doğru yazmak bir kural fakat insanlara çözüm için hızlı yazma gibisinden cümle kuruyorsanız adam da hızlı yazarak bu başarımı kazanmak ister. Bundan doğal ne var?

Burada sorgulanması gereken şey yazım kuralları değil, çözüm kadar gereksiz bir şey olması.

Eh, bırakmayı düşünmedim değil, zaten uzun süredir burada olan biri de değilim.

Eskisi kadar zevk vermiyor mu, yoksa bütün zamanım bilgisayar başında geçtiği için ben mi zevk alamıyorum bilmiyorum, ama 5-6 saat önce bir tartışma yaşadım, bir üye başka bir üye için "devam ederseniz size hakaret edeceğim" dedi, ortama kötü kişiler dahil oluyor, sağ olsun moderasyon da ilgileniyor.

Kitle büyüdükçe parazitler artıyor, saçma sapan ilgi konuları da öyle.

Elinize sağlık.
Aaa daha çay demleyecektik :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı