Sosyal'in artık eskisi gibi zevk vermemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
:D Benim DC hesabım Sosyal'den bir tek Ekin Altınkaya'da falan var. O da şans eseri denk geldi. Nerede görüştük? :D
Bir yerde görüşmedik. Birisi sallamış sanırım, ben seni tanımıyorum bile sosyal medyalarda.

Konuya dönecek olursam @Metafractal hocama katılıyorum. Artık foruma girip, birkaç ekipman önerisini ruhsuz yapıp çıkıyorum :/

Yazımına daha çok dikkat etmeye çalıştığında, sosyal mecrada yazımın ile dikkat çektiğini göreceksin. Bu aslında prestij meselesi. İnsanlar beğenileri ile değil kaliteleri ile ön plana çıkar. Yazımındaki ufak "de, da" hataları bile kurumsalda pek çok İK yöneticisi için bir etmendir.
Hocam ilk başta çok zorlanıyordum. Hatta 13 ceza yemiştim. Ama beni meem ve normal dili ayırabilme yetisi kazandırdığınız için sağ olun.

En İyi Cevap sisteminin temel mantığı Google'da arama yapıldığında karşına çıkan konunun Çözüldü olarak görünmesidir. Bu şekilde daha çok kullanıcıya hitap edilir, sorunlar çözülür. Aynı zamanda bu durum Technopat'ı bir tık daha öne çıkarır. Yanlışım yoksa, durum bu.

Şimdi bu noktada EİC sistemini tamamen kaldırmak oldukça yanlış. Hayat kurtaran bir özellik. Lakin X kullanıcısının 500 çözümü varmış da, vay efendim profiline yansıyormuş. Eee? Güzel de görünüyormuş. Havası oluyormuş. Sorun çözme isteğini de gazlıyormuş.

Benim anlayamadığım nokta, insanlar bunun için mi yardım ediyor? En İyi Cevap sayısının artmasının derdi mi bu? Amacın sorunları çözmek mi yoksa istatistik arttırmak mı?

Ben bu sistemlerin tamamen postbit üzerinden kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Evet, tekrar.

Her şeyi geçtim, kullanıcıların istatistik kasması bu kadar önemsemiyorsa profil üzerinden görebilelim.

Bir şeyi denemek zor olmamalı, ayrıca burası özel kurum. Bu istatistikler kaldırılıp nasıl tekrar zorla gelebiliyor anlamıyorum. Kafaya silah dayadılar sanırım, başka açıklaması yok.

Tüm bu sıkıntıların çözümünün artık bu olduğunu düşünüyorum, başka bir öneriniz varsa buyurun. Lütfen tartışalım.

Tüm bu sıkıntıların çözümünün artık bu olduğunu düşünüyorum, başka bir öneriniz varsa buyurun. Lütfen tartışalım.
Maalesef değil. Çoğu kitlede, konu sahibi "Bu adamın tonla mesajı ve beğenisi var ben bu adamın önerisini dikkate almalıyım, bu adam biliyordur diğeri kim ki?" algısı var ve biraz haklılar. Bu istatistiklerin kalması bence konu sahibi için rahatlık. Sosyal'in eski tadı vermemesinin bu mesaj kasıcılar yüzünden olduğunu düşünüyorsanız, yanlışsınız.

Bu arada @enes.wtp, bana iftira atman hiç hoş değil. Adım kirleniyor.

Maalesef değil. Çoğu kitlede, konu sahibi "Bu adamın tonla mesajı ve beğenisi var ben bu adamın önerisini dikkate almalıyım, bu adam biliyordur diğeri kim ki?" algısı var ve biraz haklılar. Bu istatistiklerin kalması bence konu sahibi için rahatlık. Sosyal'in eski tadı vermemesinin bu mesaj kasıcılar yüzünden olduğunu düşünüyorsanız, yanlışsınız.

Bu arada @enes.wtp, bana iftira atman hiç hoş değil. Adım kirleniyor.
Ok.
Ben direkt isim vermedim, yani Sosyal ismini bilenler çoook da normal ismini bilen çok azdır. İftira demeyelim de gizliden "true post" diyelim.

Maalesef değil. Çoğu kitlede, konu sahibi "Bu adamın tonla mesajı ve beğenisi var ben bu adamın önerisini dikkate almalıyım, bu adam biliyordur diğeri kim ki?" algısı var ve biraz haklılar.
Bu algı kırılamaz bir algı değil. Sen mesaj sayısını kaldırırsan, yeni bir üye akıl edip de profile bakamaz. Bakmaz.

Dolayısıyla her üye eşit olur. Sen diyorsun ki 10K mesajı olan net bilgilidir. Yok öyle bir şey. Ama yeni üyede bu algı var ve kırmak gerekli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı