Sosyalin kuralsız olması

Önemli olan engellenmesi değil, "Atatürk'ün bu ülkeye ne faydası olmuş" diyen kişiye Atatürk'ün bu ülke için yaptıklarını anlatmaktır. İşe yaramaz büyük ihtimalle, ama yine de önemli olan bir şeyler kazandırmaya çalışmak olmalı. Zaten ısrar ettiği takdirde @Recep Baltaş gelip gereken cevabı veriyor genellikle 😄
Kişinin o soruyu sorma nedeni Atatürk'ün bu ülkeye yaptığı hizmetleri duymak/öğrenmek değil. Küçümseyerek insanları kışkırtmak.

Düşünce özgürlüğü başlığı altında; nefret tohumları içeren konuların moderatörler tarafından onaylanması, küçücük bir yazım hatasında direkt ceza puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sabır sabır dedim fakat bugün forumda tekrar "islamofobi" içeren bir konunun moderatörler tarafından onaylandığını görünce bu konuyu açmak istedim. Yaşı, zeka seviyesinin üstünde olan insanların ekmeye çalıştığı bu nefret tohumlarına izin mi verilecek sürekli? İki gün sonra Atatürk'e beceriksiz diyen, açık bir şekilde ırkçılık yapan zihniyetlerin mesajlarına da mı izin verilecek yoksa? Lgbt bireyler ihraç edilsin, alevilerden ne hayır geldi bu ülkeye tartışmaları mı yapılacak ya da?

Özgür düşünce yasalarımıza dayanarak;
"Sosyal moderatörlerinin tarafsız şekilde bağlı kaldıkları bir kural olduğunu düşünmüyor, kendi ideolojileri doğrultusunda haraket ettiklerini düşünüyorum."

Bu düşüncelerimi sizinle paylaşmak, sizin de düşüncelerinizi duymak isterim. İyi sosyaller :)

Bir kaç kere bende rastladım ama daha böyle şeyler görmüyorum. Tekrarlarsa bu sayfayı da çöpe atıcam. Tabi genellikle insanların inançlarına hakarete yönelme olunca sayfa mesaja kapatılıyor.

Bazi konular var, forumda yüz kere tartisildi. Hepsi de kavga gürültüyle sonuclandi. Ben olsam sahsen bu tür konulara onay vermem. Insanlar birbiriyle saygi ve sevgi cercevesinde tartisamadigi sürece buna gerek yok.

Ben sahsen bu tür konulardan mümkün oldukca uzak durmaya calisiyorum. En iyisi bu.

Bahsettiğiniz kurulun görevleri zaten Technopat yöneticileri tarafından gerçekleştiriliyor. Ben herkesin her şeyi eleştirme hakkının olduğuna inanıyorum ki geçenlerde forumda ısınamadığınız kişiler adlı bir konu açmıştım ve bir çok kişinin saygı çerçevesinde ısınamadığı kişileri yazdığını biliyorum.
Bunun var olması yetmez. İşlerliği önemlidir. Aynı kişilerle ve forumda bulunanlarla yapılması benim çözüm önerim değil. Ayrıca "yeterlilik" önemli bir nokta. Bunlar var mı yok mu bilmiyorum da belki de çok saygın ve hatasız bir ekip yönetiyor onu da bilmiyorum. Ben genel olarak yazdım.
Açarsanız, bize özelden yazınız.
Zor ama kim bilir..

Yönetim, din konularını azaltmış, artık tüm konular onaylanmıyor. Eskiden daha fazla din konuları açılıyordu. "Moderatörlerin kendi ideolojileri doğrultusunda hareket ettiklerini düşünüyorum" demek yanlış olur. Neden derseniz verdikleri cezaları tüm moderatörler kontrol ediyor, elbet bir moderatörün ideolojisi farklı olur değil mi?
Çok mantıklı bir cevap. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı