Souls-like oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben oyundan zevk alıp, kafamı dağıtıp, o dünyaya girip yaşadığım olayları unutmak için oynarım hocalarım. Dizi/film izlemek yerine oyun oynayıp kendimi rahatlatmayı tercih etmekteyim.

Bu bağlamda bu tip sinir ve stress arttırıcı yapımlar bana göre beyhudedir ve zararlıdır. ☝🏼

Saygılarımla. 🌹

Önemli olan alışmak alıştıktan sonra o kadar da zor gelmiyor. Şu ana kadar Dark Souls 1'i 2 kez DS 2'yi 4 kez DS 3'ü 1 kez Sekiro'yu 1 kez bitirdim. Aktif olarak Elden Ring oynuyorum 20.saatteyim genel olarak en sevdiğim Elden Ring oldu. Yani kısacası bu firma oyun yapmayı biliyor dostum her yerden farklı bir boss ve yaratık çıkıyor bayağı iyi.

Zorluğunu hiç bahsetmiyorum bile o belli bir şey fakat zevkime uymadığı için sevmiyorum sanırım. DS 1 Remastered ve DS 2'yi zar zor bitirebilmiştim. Fakat boss kesmek dışında olarak beni bağlayan bir şey olmadığı için(hikaye) DS 3'ü oynama ihtiyacı hissetmedim. Soulslike oyuncularını bu kadar bağlayan şey nedir bu zorluk hissi mi?

Zorluğunu hiç bahsetmiyorum bile o belli bir şey fakat zevkime uymadığı için sevmiyorum sanırım. DS 1 Remastered ve DS 2'yi zar zor bitirebilmiştim. Fakat boss kesmek dışında olarak beni bağlayan bir şey olmadığı için(hikaye) DS 3'ü oynama ihtiyacı hissetmedim. Soulslike oyuncularını bu kadar bağlayan şey nedir bu zorluk hissi mi?

Zorluğu aşma hissi uğraştığın bossu sonunda kesip önüne düşünce aldığın zevk, yarattığın kendine has Build'ler vs.
Sekiro'da öyle olmuyor hocam ve denemeden yenmek zor klavye kullandığım için.

Ben Sekiro'yu bazı bosslar haricinde sevmedim pek. Tavsiyem DS 1 Remastered'dan başlaman rehberlere bakabilirsin bir kere alıştınmı gerisi gelir.

Tek yanlışınızda affetmeyen ve her şeyinizi kaybedebileceğiniz, sabrınızın sınandığı, zor görünmesine rağmen oyuncuyu oyunun derinliklerine araştırmaya zorlayan ve yapılan her ekstra araştırmada mutlaka oyuncuyu ödüllendiren, Boss'un her hareketini öğrenerek tekrar tekrar deneyerek boss ile dans etmeye başladığını hissettiren ve kazanılan zaferin tadını asla başka oyunlarda bulamadığın, oyuncuya hikaye hakkında direkt olarak bilgi vermeden, sadece ipuçları ve eşyalar üzerinden anlatılan ama aslında harika ve çok geniş hikayelere sahip oyun türü.

Kısaca sabredenlere harika bir oyun deneyimi sunan bir oyun türü.
1647035928756.png

Zorluğundan değil ancak sıkıntıdan kolay kolay oynamıyorum. Bana sürekli canavarları kes kes dur muhabbeti anlamsız geliyor. (BB DS 1 ve 2) bitirdim Sekiro'da da baya ilerlemişliğim var fakat bana o ilüzyonu yaratamıyor. Ölmemin sebebinin çoğu zaman yeterince oynamadığım için hitbox vb. bilgiye sahip olmadığımı anında anlıyorum haliyle yeterince bilgi edinene kadar oyna, internetten destek al vs. bana uyan şeyler değil ve o tatmin hissi de bana çok geçmiyor boss vs. kestikten sonra. Bana Cuphead mantığında mekaniksel ve tepkisel zorluk lazım, bilgi odaklı değil. Daha doğrusu ikisinin karışımı olursa daha iyi olur tabi ancak ilki tercihim.

Geri
Yukarı