Türk oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Para dışında çok az kişi hobi gözüyle bakıyor yabancılarda da zaten.
Para Türk yapımcılar için ön planda. Adamlar elinden gelse "Start" tuşunu paralı yapacak. Onun yerine kaliteli bir oyun yapsalar satıştan kazanırlar zaten. Veya paranın oyunun gidişatına etkisi olmayan; cs,valo tarzı bir oyun.

Şu ana kadar çıkmış Türk oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Başarılı buluyor musunuz? Türk oyunlarında neler eksik neler fazla? Türk oyunlarının geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Birkaç Türk oyunu örneği: Mount and Blade, Cats and Other Lives, Stygian, Zula, Erzurum vs.
Bazı özel oyunlar hariç milli duyguları sömürmek için yapılıyor. Amaçları global değil daha çok ülke içi pazar.
https://store.steampowered.com/app/1349830/ Bu oyun nedense hoşuma giden az bilinen türk oyunlarından.

Oyun sektörü gelişiyor fakat çoğu Türk oyunu para odaklı.

Genel de bunların sorunu kendini geliştirmemek. Zula oynamadım ama potansiyeli olan bir oyundu. Sadece paraya odaklandıkları için çok fazla insanı kaybettiler. Güncellemelerle yenilik değil sadece skin getirdiler. Oynanış iyileştirmesi yapmadılar.

Erzurum gibi oyunları oyun olarak görmüyorum. O bir oyun yapma öğrenme aşaması 1 ay Unreal dersi alan herkes yapabilirdi.

Mount and Blade Türkiye'nin en iyi oyunlarından birisi, bir sürü versiyonu, bir sürü DLC'si ile oyunu güncel tuttular. Bannerlord ile de türünün en iyi oyunu diyebilirim.

M&B harici olumsuz. Özellikle Erzurum oyununun The Long Dark'ın birebir kopyası oluşu ve yapımcısının kibiri beni baya utandırmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı