SpaceX kurgu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kurgu olduğunu düşünüyorum. Dünya uzaydan tertemiz görünmesi çok saçma. Etrafta görünen hiçbir yıldız, uydu ve Ay yok

Ben kurgu olmadığını düşünüyorum ancak bir müzik çalıyormuş ama uzayda ses yayılmıuorsa nasıl müzik çalınabiliyor?

Ben kurgu olmadığını düşünüyorum ancak bir müzik çalıyormuş ama uzayda ses yayılmıuorsa nasıl müzik çalınabiliyor?

Sesin yayılması için hava ve bir ses kaynağı gereklidir. Uzay boşluğunda hava bulunmadığından, ses direkt olarak yayılmaz fakat gezegenlerin yaydıkları bir çeşit frekanslar çeşitli cihazlar kullanılarak ses dalgalarına çeviriliyor. Hatta şu videoya bakabilirsin dostum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izliyorsun kendince değerlendiriyorsun ve bitiyor. Uzatmayın SpaceX ile alakalı kurgu diyen insanların videolarını kendi videosuna koymuş ve ne düşündüğünüzü sormuş. Ama bazıları hala anlamamakta ısrar edip. Adama sövüyorlar yazık ne diyelim.
Ne yapsam boş amacı tamamen millete yalan yanlış bilgiler sokmak olan hayatında 1 kere dahi uzay ile ilgili bir makale okumadan para kazanmak prim yapmak amaçlı videoya tepki göstermek suç mu?
Hata bende belki bağnazlık yapmayıp düşünüp yorumlayıp saçma sapan şeylere inanmayı bırakırlar diye paragraf yazıyorum yarım saatimi harcıyorum, sonuç bu.
Ben kurgu olduğunu düşünüyorum. Dünya uzaydan tertemiz görünmesi çok saçma. Etrafta görünen hiçbir yıldız, uydu ve Ay yok
Yıldızların ışıkları dünyaya gelip yeryüzünden yansır ve onları görmemizi sağlar ama bir uzay aracı ya da uzaydan bakarsan onları göremezsin çünkü yansıyabileceği bir yüzey yoktur. Güneş bize çok yakın olduğu için gözükür uzaydan sadece ayda kesinlikle gözükmüştür ama ışık kaynağı olmadığı için belli olmamış olabilir.

Siz nasıl ortaya saçma sapan bir kurgu atıyorsanız ben de o kurguyu yıkmaya çalışıyorum bu benim hakkım değil mi? Bu arada sövdüğüme dair bir kanıt gösterebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden bu kadar çok üstünüze alındınız. Sizi kastederek demedim.

Neden bu kadar çok üstünüze alındınız. Sizi kastederek demedim.
İnsanların yanlış bilgilendirilmesi körü körüne bağlanması konularında çok hassasim.
Bu arada özür dilerim beni kast ettiniz zannetmiştim.

İnsanların yanlış bilgilendirilmesi körü körüne bağlanması konularında çok hassasim.
Bu arada özür dilerim beni kast ettiniz zannetmiştim.

Yanlış bilgilendirildiğini düşünmüyorum videoda montaj yoksa doğrudur. Kimseye SpaceX kurgudur dememişki sadece fikirlerini sormuş. Çokta abartmaya gerek yok

Valla onu bunu bilmem de ben açık fikirliyimdir. Ben Barış Özcan canlı yayını ile izledim. Kafama takılan nokta şuydu; roket başlığı ayrıldığı zamanki, yerden yükseliğe baktım, 90 KM gösteriyordu ekran ve o kameradan dünya görüntüsüne baktığım zaman çok yüksek gördüm. Tabiki uzaydan görmedim dünyayı yani 90 KM yukarıdan nasıl görünür bilemem ama Google Earth'a girdiğim zaman, 100 KM yükseklikteki ekran ölçeğine anca bir adanın sığdığını gördüm bu kafama takıldı bunun mantıklı biraçıklaması var mı? yoksa normal midir bilemem.

Bakınız;

Bu başlığın ayrıldığı zamanki yükseklik ve dünya görüntüsü:
Screenshot_1.jpg

Bu ise Google Earth'da göz hizası ile eşleşen bölge:

Screenshot_2.jpg

Bu da benim mantığıma göre başlığın ayrıldığı zamanki olması gereken yükselik, bence en az 1000KM.
Baksanıza 90 KM yükseklikteki alan nokta kadar kaldı ama gerçek videoda, kıtalar bile nokta kadar ama yükseklik 90KM! 1000KM'ye kuş bakışı Türkiye bile sığmıyor daha:
Screenshot_4.jpg

Valla onu bunu bilmem de ben açık fikirliyimdir. Ben Barış Özcan canlı yayını ile izledim. Kafama takılan nokta şuydu; roket başlığı ayrıldığı zamanki, yerden yükseliğe baktım, 90 KM gösteriyordu ekran ve o kameradan dünya görüntüsüne baktığım zaman çok yüksek gördüm. Tabiki uzaydan görmedim dünyayı yani 90 KM yukarıdan nasıl görünür bilemem ama Google Earth'a girdiğim zaman, 100 KM yükseklikteki ekran ölçeğine anca bir adanın sığdığını gördüm bu kafama takıldı bunun mantıklı biraçıklaması var mı? yoksa normal midir bilemem.

Bakınız;

Bu başlığın ayrıldığı zamanki yükseklik ve dünya görüntüsü:
Eki Görüntüle 282735

Bu ise Google Earth'da göz hizası ile eşleşen bölge:

Eki Görüntüle 282736

Bu da benim mantığıma göre başlığın ayrıldığı zamanki olması gereken yükselik, bence en az 1000KM.
Baksanıza 90 KM yükseklikteki alan nokta kadar kaldı ama gerçek videoda, kıtalar bile nokta kadar ama yükseklik 90KM! 1000KM'ye kuş bakışı Türkiye bile sığmıyor daha:
Eki Görüntüle 282737
Çok ilginç bende merak ettim şimdi doğru baktığınızdan emin misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı