SpaceX kurgu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok ilginç bende merak ettim şimdi doğru baktığınızdan emin misiniz?

Yani videoda belietilen altidute yani yükseklik var, ayrıca dünya görüntüsü de var arkadan, Google Earth'da göz hizası KM verisi var. Ne bileyim. Bu da uçuş simülatörü(Google Earth)'den çıktıktan sonra çapraz yakaladığım açı, 90 KM'de hiç o kadar yükselmiş gözükmüyor, daha bahamalar kadrajda.

Screenshot_5.jpg

Belki de o ekrandaki yüksekliği yazan kişi 900 KM yazacağına bir tane sıfırı eksik koydu ve sonuç 90 KM.

Belki hata yaptılar. Orhan Baba ne demiş:

"Hatasız kul olmaz." [emoji1]

Atmosfer ve diğer katmanların yerden ne kadar yüksekte olduğuna bakarsak sanırım doğru yüksekliği bulabiliriz.

Normalde Youtube'da pek fazla takılmam, müzik dinlemek dışında. Anasayfa da şöyle bir video gördüm, izledim ve biraz şüphe uyandırdı, aklım da ki binlerce düşünce de gündeme geldi benim için. Tüm bu uzay konuları sahtelik içeriyor olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adamlar uzaya araba fırlatıyor biz hala kurgu mu diye tartışıyoruz ya! Ne seviyelere düştük. Yahu adamlar Amerika’da bazıları çıplak gözle havada uçan uçağa bakar gibi izlediler ya. Nasıl biz de uzaya çıkabiliriz diye düşünmemiz gerekirken yaptığınıza bakın.

Sırf izlenmek amaçlı yapılmış videolardan birisi.

Özel renklendirme tekniği
Yanlış bilgilendirildiğini düşünmüyorum videoda montaj yoksa doğrudur. Kimseye SpaceX kurgudur dememişki sadece fikirlerini sormuş. Çokta abartmaya gerek yok
Kurgudur dememiş mi? Videoda söylediklerini duymadın herhalde. Bir daha dinlemeni tavsiye ederim.

Adamlar uzaya araba fırlatıyor biz hala kurgu mu diye tartışıyoruz ya! Ne seviyelere düştük. Yahu adamlar Amerika’da bazıları çıplak gözle havada uçan uçağa bakar gibi izlediler ya. Nasıl biz de uzaya çıkabiliriz diye düşünmemiz gerekirken yaptığınıza bakın.

Kurgudur dememiş mi? Videoda söylediklerini duymadın herhalde. Bir daha dinlemeni tavsiye ederim.
Kurgudur dememiş. Videoyu tekrar izlerden. Aslında ne demek istediğini anlarsın. Bu konu üzerinden insanlara sorgulamak gerektiğini söylüyor. Sabitlediği yorumu da okuyarak. Kurgudur demediğini anlayabilirsin.

İsteyen kurgu der, isteyen demez. Ben de kurgu olduğunu düşünüyorum. Her insanın kendine has düşünceleri vardır. Bunları sorgulamak sana düşmez. Madem kurgu olmadığında bu kadar ısrarcısın. Sen neyin neden doğru olduğunu yaz insanlar faydalansın. Muhalefet olmak için yorum yapıyormuşsun gibi geliyor.

Benim arkadaşım olayı çoktan çözdü zaten siz daha neyi tartışıyorsunuz. [emoji23]

Kurgu demek kolay tabii. Varsayımlarınızı ortaya koymak için kanıtlarla desteklemeniz gerekir. Yattığınız yerden b*k atmakla olmuyor.
IMG_20180218_115530.jpg

Emin ol düz dünyanın ne olduğunu öğrensen bu şekilde konuşmazsın. Sana açıklama yapma gereği hissetmiyorum. Yattığı yerden sallayan sizsiniz. Laflarına dikkat et!

Zeka seviyesi aşırı düşük adamların ortaya attığı ve beyinsizlerin de peşinden koştuğu teorilerden biri. Aya hiç ayak basılmadı, Hubblenin yakaladığı herşey photoshop, fizik zaten bilim değil, dünya düz hatta küre bile olabilir, gülmek istiyorum sonra da acıyorum bu insanlara. Aynı oksijeni tüketiyorlar bizimle. Kant çok iyi anlatır bu insan türünü.

Yav yıl olmuş 2018 hala uzaya çıkıldığına inananlar var. Hem ayda atmosfer yok diyorlar, hem de ayda dalgalanan bayrakla fotoğraf çekiliyorlar. O zaman Ay’da hava yokken, yüzeyine dikilen bayrak nasıl dalgalanıyor?

114501.jpg

Azıcık gözünüzü açın arkadaşlar. Yıl oldu 2018, kaç tane uzayla ilgili film yapıldı. Uzaya çıkmaya gerek yok bu sahte fotoğrafların yapılması için, pahalısından bir film stüdyosu, ucuzundan bir photoshop ile halledilir. Uyanık olalım arkadaşlar.

İronidir, ciddiye almayın.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı