Spor Branşı Tavsiyesi

Arkadaşlar bu yaz mevsiminde spora gitmeyi düşünüyorum. Profesyonel o işi yapmak için değil. Evde devamlı oturunca sıkılıyorum ve zaman geçirecek bir aktivitem olsun istiyorum. Hem biraz da kilolarımdan şikayetçiyim. Herhangi bir spora başlasam hem orantılı bir vücudum hem de zaman geçirecek bir aktivitem olur. Aklımda futbol veya basketbol var siz başka bir spor dalı da önerebilirsiniz. Bu arada yaşım 14. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Futbol ve basketbol sürelerini biliyorsunuzdur, çabuk yorulmak büyük bir problem futbol için ama basketbolda sürekli dinlenmek için fırsat oluyor, süresi de futboldan az ve bence futboldan daha az çaba harcanıyor diye düşünüyorum, ama sonuçta karar sizin.

Kilom var diyorsun bence basketbolu zevk için oyna. Öncelikli olarak kendini mutlu hissetmek için kilolarından kurtul. Fitness 'a gidebilirsin ama bence hafif tempoda koşmayı dene ve zamanla arttır. Sonra o kilolarından kurtulunca basketbol ve yüzmeyi aynı anda götür. Eğer yaşın küçükse fitness 'a başlama. Zaten koş, yüz, basket oyna vücudun şekle girecektir.

Benim tavsiyem yüzme ya da basketbol olur.
Yüzme bana göre çok eğlenceli bir spor çok severim, ayrıca vücuda çok faydalı yönleri var yaptığınız her harekette vücudunuzun tüm kasları çalışıyor kısa bir süre yüzün kaslarınızın şiştiğini fark edersiniz bir erkek ister bence böle bir şeyi.
Basketbolda çok eğlence var ilk başta topla oynadığınız için vücudunuzun üst kısmındaki kasları çalışıyor ( sırt, kol, omuz vs.) ve hep koştuğunuz için kilo vermeniz için yardımcı ve illa size antrenman anında şınav, mekik cezası veriyorlar ( Çok yaşadım :D ) bu da kaslarınızın gelişmesine çok yardım eder.

Futbol ve basketbol sürelerini biliyorsunuzdur, çabuk yorulmak büyük bir problem futbol için ama basketbolda sürekli dinlenmek için fırsat oluyor, süresi de futboldan az ve bence futboldan daha az çaba harcanıyor diye düşünüyorum, ama sonuçta karar sizin.

Evet basketbol daha az yorucu ve kaslarıda daha çok çalıştırıcı bir spor. Futbol da da defans oyuncusuyum öyle çok koşmama gerek kalmıyor :) Basketbola sanki biraz daha yöneldim şimdi :)

Kilom var diyorsun bence basketbolu zevk için oyna. Öncelikli olarak kendini mutlu hissetmek için kilolarından kurtul. Fitness 'a gidebilirsin ama bence hafif tempoda koşmayı dene ve zamanla arttır. Sonra o kilolarından kurtulunca basketbol ve yüzmeyi aynı anda götür. Eğer yaşın küçükse fitness 'a başlama. Zaten koş, yüz, basket oyna vücudun şekle girecektir.

Bu görüşlerden sonra ben de basketbola daha meyillendim şimdi :)

Dövüş Sporlarını deneyebilirsin :)

Mesela ? :)

Benim tavsiyem yüzme ya da basketbol olur.
Yüzme bana göre çok eğlenceli bir spor çok severim, ayrıca vücuda çok faydalı yönleri var yaptığınız her harekette vücudunuzun tüm kasları çalışıyor kısa bir süre yüzün kaslarınızın şiştiğini fark edersiniz bir erkek ister bence böle bir şeyi.
Basketbolda çok eğlence var ilk başta topla oynadığınız için vücudunuzun üst kısmındaki kasları çalışıyor ( sırt, kol, omuz vs.) ve hep koştuğunuz için kilo vermeniz için yardımcı ve illa size antrenman anında şınav, mekik cezası veriyorlar ( Çok yaşadım :D ) bu da kaslarınızın gelişmesine çok yardım eder.

Biliyorum benim sınıfımda basketbol kursuna gitmiş bir arkadaş var. O da diyordu zaten. Mekik ve şınav çektiklerini :)

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Büyük ihtimalle basketbola başlayacağım gibi :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı