Spor programım nasıl?

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Spor programım nasıl? Bu programı genelde dışarı çıkamadığım zaman uyguluyorum. Çıkabildiğim günler ise stadyumda 9-10 tur koşuyorum.
12*3 şınav.
12*3 mekik.
12*1 burpee.
12*3 Squad.
30*1 plank.

İtme, çekme, bacak yapabilirseniz daha dengeli olur. Mesela 12x3 şınav, 12x3 Squat, 12x3 Row gibi. Çekiş hareketi ekleyin ve program bittikten sonra birkaç dakika dinlenip 1-2 fullbody hareketi eklerseniz hem kondisyon hem yağ yakımı için iyi olur (burphee iyi olur mesela)

15 yaşındayım.

Program biraz zayıf geldi. Yani vücudunun durumunu bilmiyorum ama o yaştaki birinin programı daha ağır olmalı.
Plank: 30 saniye az. O kadar yapabiliyorsan bile 2 3 set daha yap.
Şınav: Setleri biraz daha artırmanı öneririm.
Burpee: Artırmalısın.
Squad: Ağırlıksız bir şekilde olduğunu varsayarak çok az buluyorum.
Mekik: 12 yine az. Eğer yine yapabildiğin oysa set sayısını artırmalısın.
Koşu mevzusu ise zamanla artır. Hiç sabit kalma. Kondisyonun artınca kendini zorla. Vücut yapabildiği şeye tepki vermez bunu unutma. Hedeflerine ulaşırsın umarım, sevgiler.

Program biraz zayıf geldi. Yani vücudunun durumunu bilmiyorum ama o yaştaki birinin programı daha ağır olmalı.
Plank: 30 saniye az. O kadar yapabiliyorsan bile 2 3 set daha yap.
Şınav: Setleri biraz daha artırmanı öneririm.
Burpee: Artırmalısın.
Squad: Ağırlıksız bir şekilde olduğunu varsayarak çok az buluyorum.
Mekik: 12 yine az. Eğer yine yapabildiğin oysa set sayısını artırmalısın.
Koşu mevzusu ise zamanla artır. Hiç sabit kalma. Kondisyonun artınca kendini zorla. Vücut yapabildiği şeye tepki vermez bunu unutma. Hedeflerine ulaşırsın umarım, sevgiler.

Hocam stadyuma gittiğim zaman sınırlarımı zorluyorum zaten, haklısınız ev için hazırladığım program zayıf kalıyor. Dediğiniz şeyleri ekleyeceğim programıma. Farklı hareket önerileriniz var mı?

Hocam stadyuma gittiğim zaman sınırlarımı zorluyorum zaten, haklısınız ev için hazırladığım program zayıf kalıyor. Dediğiniz şeyleri ekleyeceğim programıma. Farklı hareket önerileriniz var mı?
Buradan tarif etmem çok zor ama internete patlayıcı kuvvet idmanları yazıp faydalanabilirsiniz. Futbolun bel kemiği patlayıcı kuvvettir.

Geri
Yukarı