Spor salonu korkusu nasıl yenilir?

merssj

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yarın ilk defa mahallemdeki spor salonuna gideceğim fakat içimde çok büyük bir korku var. Genelde pek dışarı çıkmayan, hiç arkadaşı olmayan birisiyim. O yüzden kimseyi tanımıyor olacağım. Bunun stresi var üstümde. Hocalarla konuşabilecek miyim onu bile bilmiyorum. Bu korkumu yine spor salonuna giderek yenicegimi de biliyorum fakat en aza indirmek için sizden tavsiyeler bekliyorum. İlk gün neler yapmalıyım, antrenman programını hocadan mi istemem lazım yoksa kendim mi bulacağım bir yerden?

Aynı şey ilk bende de vardı tek sosyalleştiğim alan orası oldu :)
Neyse hocanın yanina gidip yeni başladığını belirtirsen yardımcı olurlar yüksel ihtimal.

Kimse kimseyi takmadan sporunu yapıp çıkıyor insanlara saygılı olmak selamlaşmak yeterli onun ilerisindeki bir muhabbete istemediğin sürece kimse itmiyor. Hocalar falan yardımcı olur ama YouTube'da çok başarılı dünya çapında antrenörlerden öğrenebilecekken yerel salonlardan öğrenmek arasında çok fark var. İlk gün makineleri yarım saat falan dene salonun sahibi ile muhabbet et sonra eve gidip antreman programını hazırla.

Ben de genelde dışarı çıkmam ve arkadaşım yok. Fakat yakın bir spor salonu bulursam gideceğim. Alay ederler korkusu da yok. Az biraz güçlüyüm dalarım direkt. Benim tek korkum bengay kokusu. Başımı aşırı ağrıtıyor o kremin kokusu!

Gidiyorsun, kayıt olduktan başladığın gün hocadan program istiyorsun, hareketleri vs. bilmediğini söylesen daha iyi olur. Sana hepsini gösteriyor, genelde de 3 set 12 ile başlatır hareketlere.

Gidiyorsun, kayıt olduktan başladığın gün hocadan program istiyorsun, hareketleri vs. bilmediğini söylesen daha iyi olur. Sana hepsini gösteriyor, genelde de 3 set 12 ile başlatır hareketlere.
Ben de kayıt olacağım ama bir keresinde sol omzum çıkmıştı bir kez çıktığı için tekrar çıkma ihtimali var. Söylesem buna göre bir şey yapar mı hoca?

Öncelikle bir psikoloğa görün bence. İnternette takıldığın ve sosyalleştiğin gibi dışarıda da aynı şekilde sosyalleşebilirsin. Zamanında benzer sorunları yaşadım. Bunu aşmak için sana destek olacak 1-2 arkadaşa ihtiyacın var. Fazlasıyla yardımcı olacaklardır emin ol. Tüm bunları bir kenara bırakıp sadece spor salonu için konuşmak gerekirse git kayıt ol ve kayıt olurken program istediğini söyle ki zaten yardımcı oluyorlar orada sana. Sonrasında birkaç gün hoca etrafında olur sana öğretmek, göstermek maksatıyla. Sonrasında ise tak kulaklığını ve sporuna bak yine kimse ile konuşmak istemezsen.

Ben de kayıt olacağım ama bir keresinde sol omzum çıkmıştı bir kez çıktığı için tekrar çıkma ihtimali var. Söylesem buna göre bir şey yapar mı?

Yapabilir muhtemelen ağırlıklara yönelik veya aletlerde düşük ağırlıkla çalıştırır. Çünkü çoğu alette sağ sol diye ayarlama yok.

Ben de kayıt olacağım ama bir keresinde sol omzum çıkmıştı bir kez çıktığı için tekrar çıkma ihtimali var. Söylesem buna göre bir şey yapar mı?
Söylediğinde omuzunu çok zorlamayacak şekilde bir program hazırlar zaten sana. Sen de omuzunun zorlandığını hissettiğin yerde bırakacaksın. Bu şekilde çözersin bu problemi ancak. Ayrıca tekrarlayan omuz çıkıkları için egzersizler var bildiğim kadarıyla biraz araştırırsan öğrenirsin.

Ben de genelde dışarı çıkmam ve arkadaşım yok. Fakat yakın bir spor salonu bulursam gideceğim. Alay ederler korkusu da yok. Az biraz güçlüyüm dalarım direkt. Benim tek korkum bengay kokusu. Başımı aşırı ağrıtıyor o kremin kokusu!
Hocam sakin dalarım girerim felan zaten çoğunlukla şişmişinden zayıfına genelde iyi insanlar oluyo bi sorun olmaz.

Geri
Yukarı