Spor salonuna gitmek ya da basketbol oynamak

Egens

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 14 yaşındayım kilom 82-85 arası bir şey ve kilo vermek istiyorum. Bunun için spor salonuna ya da basketbol kursuna gideceğim ama hangisi daha doğru olur bilmiyorum. Kardeşim 2021 Aralık gibi baskete başlamıştı, o zamanlar obezdi, şu an zargana diyoruz evde. Bayağı zayıfladı anlayacağınız. Spor salonu konusunda boyu kısalttığı doğru mudur nedir ne değildir bilmiyorum o yüzden buraya soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

Fitness boyu kısaltmaz. Fitness yaparsanız vücudunuz daha iyi olur. Ama ben basketbol tavsiye ederim. Ağırlık kaldırmak yerine basketbolda kendimi geliştirmeyi tercih ederim. Yüzme de yapabilirsiniz. Bana göre en iyi spordur yüzme. Boks inanılmaz enerji yakmanızı sağlar ayrıca. Ona da bakabilirsiniz.

İkisi de faydalı. Fakat fitness'ın etkisini daha hızlı görebilirsiniz. Fitness dozunda, sağlıklı yapıldığı sürece boyu kısaltmaz. Hangisinde daha fazla eğlenecekseniz onu yapın.

Fitness boyu kısaltmaz. Fitness yaparsanız vücudunuz daha iyi olur. Ama ben basketbol tavsiye ederim. Ağırlık kaldırmak yerine basketbolda kendimi geliştirmeyi tercih ederim. Yüzme de yapabilirsiniz. Bana göre en iyi spordur yüzme. Boks inanılmaz enerji yakmanızı sağlar ayrıca. Ona da bakabilirsiniz.
Dövüş sporları herkese uygun sporlar değildir. Ayrıca kıçıkıytırık bir salonda, aynı anda 30 kişiyle uğraşan hocalardan eğitim almaktansa Basketbol daha mantık. Özel ders alırsa ringe daha az çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı