Spor Sonrası Sırt Ağrısı

Korona durumlarından dolayı evde ağırlıklarla çalışıyorum. Dün göğüs hareketleri yapmıştım. En son decline dumbell fly yaptım ama ona uygun bench olmadığından ayaklarım sandalye de, kafam yerde olacak şekilde uzanıp yaptım, ama bel tarafımı haliyle yaslayacak bir şey yoktu. Neyse hareketi yaptım 8saat sonra uyuyacağım zaman bel kısmım hafif yanmaya başladı. Bir şekilde uyudum ama uyandığımda nesmen belim tutulmuştu. Kalkarken biyerlere tutunuyorum, otururken de aynı. Çok yavaş yürüyebiliyorum ve bel fıtığımı yoksa akut bel ağrısı mı bilmiyorum. Fıtık olmaktan da çok korkuyorum, sizce fıtık olma ihtimalim yüksek mi, yoksa sadece bir ağrı mı? Bu arada bacaklarda uyuşma yok.

Bende de aynı sorun olmuştu. Evde pek aletim olmadığı için sandalye masa yasalanarak çalışıyorum. 2 kere yaşadım, omurumdan başlayıp kalçam ve böbreklerime uçan keskin hareketler yapınca birden acı vurduran 3-4 günlük ağrı diyelim. Pek bir çaresi yok sanırım, dinlensen geçer belki. Bu yazıyı şu an o ağrıyı çekerken yazıyorum bir kemik vb. ağrısımı yoksa uzun süre çalışmayan kasalar olayı falan mı tam olarak anlayamadım. Uzun süredir spor falan yapmıyordum, yani, iğrenç bir ağrı her spor yaptığımda olacak mı bu şimdi yahu geçmiş olsun.

Benim ağrımın sebebi çok farklı.Ayarlanabilen bench yoktu evimde ve salonu bırakıp ev antremanlarına başlamıştım koronadan dolayı.Decline dumbel press yaparken o benchten olmadığı için sırtım boşta kaldı ve 8saat falan sonra etkisini gösterdi.Şu an geçti kas gevşetici sürdüm 1 hafta ,boyunca bi de kas ağrısına iyi gelen ilaçtan almıştım.Sen eğer hareketi doğru yaptığına inanıyosan bence vücudunu sakatlamayacak şekilde zorla.Vücudunu en iyi sen bilirsin.Yani 60ı da DOĞRU kaldırıp yapıyosan 80i de DOĞRU kaldırıyosan son set niye 60 giresin ki? Dediğim gibi benim ağrım hareketi konumlandırken decline bench olmadığından sırtım boşta kaldığından oldu.
spora ara verdim 1 hafta iyice ağrıdı tekrar başladım şu an gayet iyiyim hiçbir sorun yok anlamadım gitti

Aynı şey benimde başıma geldi sırt çalışıyodum lat pull down yaparken arkadaşım bench presste yardım istedi ama ağırlığın altında kalacaktı daha ilk kaldırmada o yüzden ağırlığın fazlası bende kaldı barla birlikte yaklaşık 130 kilo falandı ondan sonra 1 set daha lat pulldown yaptım ama hareketi yaparken değil dinlenmeye geçtiğimde bi ağrı saplandı siyahla gösterdiğim yerde ve dünden beri geçmedi başına gelen var mı çok kötü bi ağrı ağırlık kaldırınca falan değil kaldırabiliyorum ama düz yürürken bile aşırı ağrı var

Dosya Ekleri

• 9C101DAF-40C3-4893-947B-A13797A648FD.jpeg
    9C101DAF-40C3-4893-947B-A13797A648FD.jpeg
    32,4 KB · Görüntüleme: 80
Agrini biraz daha tarif eder misin? Koltukaltindan başlayarak sirta kayan bir agri mi yoksa direk omurlardan gelen sirtinin ortasinda bir agri mi?

Hocam merhaba dün sabah ve geçen gece sahurda Full body antrenmanı yaptım omur kısmım kütlese rahatlicak derece de ağrıyor fakat kütlemiyor kambur durmami sağlıyor ama durdukça da ağrısı artıyor.

Geri
Yukarı