Fitness'a yeni başlayan birisi nasıl beslenmeli?

Hızlı büyütüyor derken, vücut protein üretemediği zaman gelişim yavaşlıyor. Toz alanlarınsa bu dertleri olmuyor, ek protein aldığı için her zaman vücudun ihtiyacını karşılıyor.
Ek protein tozu almasan da karşılarsın onu. Bu nasıl bir mantıktır yahu? Protein tozu hızlı ve pratik şekilde protein alımı sağlar.

Haftada 500 mg trenbolone al yine arnold olamazsın ne protein tozu, sen bir daha yorum yapma bu konular hakkında bayağı rezil etmişsin kendini.
Ühühühüh çok rezil oldum. Bir daha kimsenin yüzüne bakamayacağım.

Ek protein tozu almasan da karşılarsın onu. Bu nasıl bir mantıktır yahu? Protein tozu hızlı ve pratik şekilde protein alımı sağlar.
Ben ne demişim diğer yorumlarda?

Yahu madem hızlı büyümeyi sağlıyor; Niye bana ve diğer arkadaşlara etki etmedi? Kanıtla bu dediğini, protein tozu peynir altı suyundan üretilir. Bir tarafından bir şey atmak kolay tabi.

Dürüst tepkim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:D Toz kullanan arkadaşımla aynı gün başladık ve aynı zamanda bıraktık. Sporu aksatarak spor yaptığına rağmen kol ölçüsü benimkinden fazlaydı. Kime ne kanıtlayayım, umurumda değilsiniz.

Ühühühüh çok rezil oldum. Bir daha kimsenin yüzüne bakamayacağım.

Ben ne demişim diğer yorumlarda?

:D Toz kullanan arkadaşımla aynı gün başladık ve aynı zamanda bıraktık. Sporu aksatarak spor yaptığına rağmen kol ölçüsü benimkinden fazlaydı. Kime ne kanıtlayayım, umurumda değilsiniz.

Bilgiden yoksun olduğun çok belli, seni kanıtla birlikte raporlamıştım, neden cevap gelmedi?

İşin içinde vücut genetiği, beslenme düzeni, antrenman şiddeti, yağ oranı, gün içinde ve haftada ne kadar spor yaptığına, başlangıçta kol boyutuna göre çok değişebilir. Protein tozu kullanan arkadaşlarım var, 10 ayda yaptığı kolu 4 ayda daha büyüğüne taşıdım üstelik protein tozu olmadan.

Bu sihirli bir toz değil, anabolik madde de değil. Protein tozu peynir altı suyundan yapılır, bitkisel protein tozları ise genelde bezelyeden yapılır. Yani Arnold peynir suyu içerek mi büyüdü? Utanç verici bir bilgisizlik. Arnold anabolik ilaç kullanıyordu.

Arnold 1971'den 1981 yılına kadar yarıştı. Protein tozu ise 1990'lı yıllarda doğru düzgün satılmaya başlandı. Yani Arnold protein tozu kullanmadı, ayrıca anabolik ilaç kullandığını da belirtmiştir. Mesela Omega 3 hapının amacı Omega 3 ihtiyacımızı karşılamaktır, kolajenin de öyle, D3 vitaminin de öyle protein tozunun da öyle.

Protein tozu hakkında şu makaleyi oku da bilgilen.

İşin içinde vücut genetiği, beslenme düzeni, antrenman şiddeti, yağ oranı, gün içinde ve haftada ne kadar spor yaptığına, başlangıçta kol boyutuna göre çok değişebilir. Protein tozu kullanan arkadaşlarım var, 10 ayda yaptığı kolu 4 ayda daha büyüğüne taşıdım üstelik protein tozu olmadan.

Bu sihirli bir toz değil, anabolik madde de değil. Protein tozu peynir altı suyundan yapılır, bitkisel protein tozları ise genelde bezelyeden yapılır. Yani Arnold peynir suyu içerek mi büyüdü? Utanç verici bir bilgisizlik. Arnold anabolik ilaç kullanıyordu.

Arnold 1971'den 1981 yılına kadar yarıştı. Protein tozu ise 1990'lı yıllarda doğru düzgün satılmaya başlandı. Yani Arnold protein tozu kullanmadı, ayrıca anabolik ilaç kullandığını da belirtmiştir. Mesela Omega 3 hapının amacı Omega 3 ihtiyacımızı karşılamaktır, kolajenin de öyle, D3 vitaminin de öyle protein tozunun da öyle.

Protein tozu hakkında şu makaleyi oku da bilgilen.
Yani? Günlük alacağın proteini protein tozu takviyesiyle alacağımı söylemişim. Kütlesini genişletenler BCAA, Vitargo, Hi pro, Konsantre Whey Proteini, İzole Whey Proteini, Hidrolize Whey Proteini, Kazein Proteini kullanmıyorlar mı? Ben Arnold oturdu toz içti büyüttü mü dedim? Bu adamlar sporunu ciddiye alanlar. Her şeyin proteinini alıyorlar. Sporu bırakanlara bakarak yorum yaptım. Ek gıdaları bıraktıkları zaman kas kayıplarını görüyoruz, bu yüzden ''Arnold gibiler'' dedim. Bana ''protein tozu zararlı mıdır?'' linki atmış bilgin kişi.

7 aydır fitness yapıyorum, 4 ay kesintisiz Protein tozu kullandım, son 1 aydır da çok az kullanıyorum. Protein tozunun hissettiğim tek katkısı kaslarımın daha hızlı geri toparlanmasını sağlamak oldu. Yani çok yorgun olduğum zaman içiyorum artık, ki onu da bırakacağım yakında. Bunu da sanırım içindeki BCAA sağlıyor, emin değilim.
Kullanmış biri olarak Protein tozu olayına girmeni önermiyorum. Yorgunsan kilo düşür.

Beslenme için ilk 1 ay en önemlisi ve en zoru. Yemek bağımlılığı diye bir şey var. Sen acıkmasan bile yemek istiyorsun. 1 ay bunu kırman gerek.
Kalori hesabı tamamen matematik. zayıflaman için 2000 kalori altında alman gerek mesela. Tüm gün yeme, tam yatacakken 2000 kalori ye, yine zayıflarsın. Direkt olarak matematik hesabı yani. En önemlisi buna dikkat etmen.
Abur Cubur zaten unut.
Sağlıklı yağlar al. Zeytinyağı özellikle.
Salata tarzı hacimde geniş kaloride düşük şeyler yemeye özen göster.
Dışarıda lokantada falan mecbur kalmadıkça yeme. Daha fazla kalorili olsa bile evden ye.
Sabırlı olmak ve disiplinli olmak en önemlisi. Benim en büyük yanlışlarımdan biri yeteri kadar disiplinli olamamak. Daha disiplinli olsaydım şuanki vücudumu muhtemelen 2 ay önce elde edecektim.

Yani? Günlük alacağın proteini protein tozu takviyesiyle alacağımı söylemişim. Kütlesini genişletenler BCAA, Vitargo, Hi pro, Konsantre Whey Proteini, İzole Whey Proteini, Hidrolize Whey Proteini, Kazein Proteini kullanmıyorlar mı? Ben Arnold oturdu toz içti büyüttü mü dedim? Bu adamlar sporunu ciddiye alanlar. Her şeyin proteinini alıyorlar. Sporu bırakanlara bakarak yorum yaptım. Ek gıdaları bıraktıkları zaman kas kayıplarını görüyoruz, bu yüzden ''Arnold gibiler'' dedim. Bana ''protein tozu zararlı mıdır?'' linki atmış bilgin kişi.
U dönüşü derim ben buna. Ek gıda olarak bunlardan hiç birini almasan da kas kaybı yaşamazsın. Zaten BCAA'da 5 gram koyuyorlar ama 1 porsiyon tavuk göğsünde 7-8 gram BCAA var. Vitagro bir marka, Hi Pro da HIQ markasının protein tozu ürünü.

Hidrolize zaten izolenin saflaştırılmışı, whey de izolenin saflaştırışmışıdır. Yani wheyde 2-3 gram yağ, karbonhidrat ve şeker bulunurken izole ve hidrolizede bulunmaz tek farkı bu. Kazein proteini almak mantıksız Ramazan zamanında oruç tutmak dışında. Çünkü; kazein proteinleri çok uzun sürede sindirilir, deriyi kalınlaştırır ve ödem yapar, whey proteine göre amino asit profili daha düşüktür.

Zaten sporu ciddiye alan adam proteinini tavuk göğsü, yumurtadan alsa yeterlidir. Sadece definasyon döneminde düşük kaloriye yüksek protein sunuyor diye kullanmak cidden çok mantıklıdır.

Ek gıda kaybında kas kaybı yaşandığını kanıtlar mısın bana? Hadi oruç tutsak diyeceksin ki kazein proteini şart. Bu protein türünü zaten süt ve süt ürünlerinden alabiliyoruz ne gerek var toza? Kas kaybı 3 haftadan fazla spor yapılmadığında, vücudun istediği proteini almadığımızda, gereğinden fazla kalori açığı verdiğimizde, bazı hastalıklarda görülür.

Yahu bu kadar da bilgisizlik olmaz ya. Bazı arkadaşları da etiketleyeyim, bana katılacaklardır.
@Cosmic Pegasus @Aodien_yigit @Olga666 @emircanunlts

Ben arnold oturdu toz içti büyüttü mü dedim?

Protein tozu arnold schwarzenegger gibi olmak isteyen için kullanılır bence. Ben kullanmadım, 6 senedir de spor yapmıyorum triceps gösterişi yaparım hala arkadaşlarıma.
3 haftada kaç kilo aldın-verdin, ne yaptın biraz bahsedersen iyi olur.

Al bakalım ne demişsin burada, bir daha bilgisiz olduğun konular hakkında yorum yapma.

U dönüşü derim ben buna. Ek gıda olarak bunlardan hiçbirini almasan da kas kaybı yaşamazsın. Zaten BCAA'da 5 gram koyuyorlar ama 1 porsiyon tavuk göğsünde 7-8 gram BCAA var. Vitagro bir marka, hi Pro da HIQ markasının protein tozu ürünü.

Hidrolize zaten izolenin saflaştırılmışı, whey de izolenin saflaştırışmışıdır. Yani wheyde 2-3 gram yağ, karbonhidrat ve şeker bulunurken izole ve hidrolizede bulunmaz tek farkı bu. Kazein proteini almak mantıksız ramazan zamanında oruç tutmak dışında. Çünkü; kazein proteinleri çok uzun sürede sindirilir, deriyi kalınlaştırır ve ödem yapar, whey proteine göre amino asit profili daha düşüktür.

Zaten sporu ciddiye alan adam proteinini tavuk göğsü, yumurtadan alsa yeterlidir. Sadece definasyon döneminde düşük kaloriye yüksek protein sunuyor diye kullanmak cidden çok mantıklıdır.

Ek gıda kaybında kas kaybı yaşandığını kanıtlar mısın bana? Hadi oruç tutsak diyeceksin ki kazein proteini şart. Bu protein türünü zaten süt ve süt ürünlerinden alabiliyoruz ne gerek var toza? Kas kaybı 3 haftadan fazla spor yapılmadığında, vücudun istediği proteini almadığımızda, gereğinden fazla kalori açığı verdiğimizde, bazı hastalıklarda görülür.

Yahu bu kadar da bilgisizlik olmaz ya. Bazı arkadaşları da etiketleyeyim, bana katılacaklardır.

Doğru katılıyorum.

Al bakalım ne demişsin burada, bir daha bilgisiz olduğun konular hakkında yorum yapma.
Tosun, Arnold olmak isteyen protein tozu kullanmak zorunda. Doğal olmak isteyen biri bu seviyeye gelemez. Anlayamazsınız asosyaller.
U dönüşü derim ben buna. Ek gıda olarak bunlardan hiç birini almasan da kas kaybı yaşamazsın. Zaten BCAA'da 5 gram koyuyorlar ama 1 porsiyon tavuk göğsünde 7-8 gram BCAA var. Vitagro bir marka, Hi Pro da HIQ markasının protein tozu ürünü.

Hidrolize zaten izolenin saflaştırılmışı, whey de izolenin saflaştırışmışıdır. Yani wheyde 2-3 gram yağ, karbonhidrat ve şeker bulunurken izole ve hidrolizede bulunmaz tek farkı bu. Kazein proteini almak mantıksız Ramazan zamanında oruç tutmak dışında. Çünkü; kazein proteinleri çok uzun sürede sindirilir, deriyi kalınlaştırır ve ödem yapar, whey proteine göre amino asit profili daha düşüktür.

7 aydır spor yapanın tavsiyesini beğenmemiş. Bir de milleti desteğe toplamış ahahah. 15 yaşında, 3 ay spor yapan adamlarla tartışıyorum.
Benim anlatmak istediğim protein kullanıp bırakanla, doğal gelişip bırakanın arasında ki hızlı kütle düşüşü. Boş adamsın, yazmak için yazıyorsun. Yok sporu ciddiye alanmış, oruçmuş felan ne anlatıyon ulan? Biz bodybuilding yapanlardan bahsediyoruz, senin 20 cmlik kolundan değil.
Her karşı görüş yoruma da ''gülme emojisi'' atma, yaşını belli ediyorsun.

Tosun, Arnold olmak isteyen protein tozu kullanmak zorunda. Doğal olmak isteyen biri bu seviyeye gelemez. Anlayamazsınız asosyaller.

7 aydır spor yapanın tavsiyesini beğenmemiş. Bir de milleti desteğe toplamış ahahah. 15 yaşında, 3 ay spor yapan adamlarla tartışıyorum.
Benim anlatmak istediğim protein kullanıp bırakanla, doğal gelişip bırakanın arasında ki hızlı kütle düşüşü. Boş adamsın, yazmak için yazıyorsun. Yok sporu ciddiye alanmış, oruçmuş felan ne anlatıyon ulan? Biz bodybuilding yapanlardan bahsediyoruz, senin 20 cmlik kolundan değil.
Her karşı görüş yoruma da ''gülme emojisi'' atma, yaşını belli ediyorsun.
3 aydır spor yapmıyorum nereden çıkarttın. 20cm kol mu? Pumpsuz 37cm kolum var, ayrıca bilgi kasta değil kafadadır. Sen benden 1-2 ay fazla spor yapınca bilgili olmuyorsun. Cahillik de bir yere kadar yahu! Bana argüman sun, bilimsel araştırma sun ya da sus. Daha da rezil etme kendini.

Yeni konular

Geri
Yukarı