Fitness'a yeni başlayan birisi nasıl beslenmeli?

Limosed

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
15 Yaşındayım. Vücudumun iyi bir şekil alması ve kaslanmak için Fitness'a başladım. Henüz 3 haftadır gidiyorum. Antrenman kadar beslenmenin de önemli olduğunu biliyorum. Nasıl bir şekilde beslenmeliyim? Ne yemeliyim veya hangi tür yiyeceklerden uzak durmalıyım? Bir de protein tozu gibi maddeler kullanmadan vücut geliştirilebilir mi?

tereyagli-pilav-one-cikan.jpg

tavuk_irklari_h3550_10149.jpg

Bu ikisinden yemeniz lazım.

Protein tozu vs gibi suplementler şu an için gerekli değil. Zaten protein kas yapmaz kas yıkımını önler. Kaslar su bazlıdır su içmeyi ihmal etme beslenmene dikkat et. Protein ve az yağlı beslenirsen vücudun estetik olur. Hacme gitmek istersen bulk daha estetik olmak istersen lean bulk yaparsın.

Protein tozu Arnold Schwarzenegger gibi olmak isteyen için kullanılır bence. Ben kullanmadım, 6 senedir de spor yapmıyorum triceps gösterişi yaparım hala arkadaşlarıma.
3 haftada kaç kilo aldın-verdin, ne yaptın biraz bahsedersen iyi olur.
Arnold gibi olmak için protein tozu değil direkt steroid ve mükemmel bir genetik lazım. Protein tozu sadece günlük proteinini tamamlamaya yarıyor.

3 haftada kaç kilo aldın-verdin, ne yaptın biraz bahsedersen iyi olur.
Haftada 3 gün gidebiliyoruz. Pazartesi kol, Çarşamba göğüs, sırt ve Cuma günü bacak oluyor. Spor salonunda duvarda asılı olan başlangıç programını yapıyorum. 2 Kilo vermişim.

Haftada 3 gün gidebiliyoruz. Pazartesi kol, Çarşamba göğüs, sırt ve Cuma günü bacak oluyor. Spor salonunda duvarda asılı olan başlangıç programını yapıyorum. 2 Kilo vermişim.
Böyle bir antrenman programı nasıl oluyor? Burada omuz nerede ? Göğüs ve sırtı aynı gün yapmak yerine pazartesi günü sırt biceps ,çarşamba göğüs omuz triceps ,cuma bacak yapsan (çekiş-itiş-bacak) çok daha faydalı.

Geri
Yukarı