Spora başlama tavsiyeleri

dasFurthen

Centipat
Merhaba sosyaller. Hayatta hep susan tarafdaydım bıktım şimdi spora başlamak istiyorum ama hep bu susan taraf olmak bana ciddi zarar verdi 8 kilo verdim kafama taktığım sorunlar şimdi 49.5 kiloyum mayısın başında spora gideceğim kilo almak için şu an olarak cici bebe süt keçi boynuzu pekmezi yulaf muz çilek vb şeyleri shake olarak içiyorum daha hızlı kilo alma tavsiyesi verebilir misiniz? Ayrıca ne kadar sürede hiç degilse biraz kaslarımız belli olur. Bir tık motivasyon konuşması gibi olmuş ama hiç değilse spor yapan insanların kilo alma konusunda yardımcı olacaktır.

107 kiloydum,26 yaşıma kadar denize giremedim. Göğüslerimden utanıyordum.. Sonra nabzımı ölçtürdüm 172 idi. Kalp krizi geçiriyorum sandım. İnat ettim,diyetisyene gittim 66 kilo düştüm. Gittim göğüs ameliyat oldum ve 2 senedir göğüs kasım var. 2 senedir çalıştığım için toplam. Temiz beslenme ile kilo alabilirsin. Zamanla kas kazanırsın,gainer tavsiye ederim. Destekleyici supplement olacaktır. Örnek veriyorum sen 20 kilo kaldırıyorsundur,60 kilo kaldıranı hiçbir zaman takma. Her fizik kendine olanı kaldırabilir. Her fizik aynı değildir. Ciddi zaman alır,kas inşa etmesi. Üzülme,dik dur. Kimse kimsenin umrunda değil. Evet egoist insanlar çok ve olacaktır da. Ve herkes daha iyi bilirler,şüphesiz. O yüzden araştır,karbonhidrat ve proteinlerinin gramajını öğren. Ve ne olursa olsun 'bırakma' Günlük Karbonhidrat İhtiyacı Hesaplama - HESAPLAMA.NET

Merhaba sosyaller. Hayatta hep susan tarafdaydım bıktım şimdi spora başlamak istiyorum ama hep bu susan taraf olmak bana ciddi zarar verdi 8 kilo verdim kafama taktığım sorunlar şimdi 49.5 kiloyum mayıs'ın başında spora gideceğim kilo almak için şu an olarak cici bebe süt keçi boynuzu pekmezi yulaf muz çilek vb şeyleri shake olarak içiyorum daha hızlı kilo alma tavsiyesi verebilir misiniz? Ayrıca ne kadar sürede hiç degilse biraz kaslarımız belli olur. Bir tık motivasyon konuşması gibi olmuş ama hiç değilse spor yapan insanların kilo alma konusunda yardımcı olacaktır.

Kesinlikle fazla kalori almaya bak yok cicibebeymiş yok başka bir şeymiş onlara gerek yok sen normal olarak öğünleri yesen bile kilo alırsın porsiyon büyütmeye başla kalori takibi yap ek olarak pirinçunu gibi karbonhidratı yüksek olan şeyler tüket bende başladığımdan beri 8 kilo aldım.

Yeni başlacaksan öyle cartına curtuna girmeye gerek yok ağır şeyler kaldırıp indir, bol protein tüket, düzgün uyu ve stresten uzak dur bunları yapınca her türlü gelişirsin. Yeni başladığın için de ilk aylarda deli gibi gelişme gösterirsin zaten yeter ki istikrarlı bir şekilde haftada en az 3 gün spora git.

107 kiloydum, 26 yaşıma kadar denize giremedim. Göğüslerimden utanıyordum. Sonra nabzımı ölçtürdüm 172 idi. Kalp krizi geçiriyorum sandım. İnat ettim, diyetisyene gittim 66 kilo düştüm. Gittim göğüs ameliyat oldum ve 2 senedir göğüs kasım var. 2 senedir çalıştığım için toplam. Temiz beslenme ile kilo alabilirsin. Zamanla kas kazanırsın, gainer tavsiye ederim. Destekleyici supplement olacaktır. Örnek veriyorum sen 20 kilo kaldırıyorsundur, 60 kilo kaldıranı hiçbir zaman takma. Her fizik kendine olanı kaldırabilir. Her fizik aynı değildir. Ciddi zaman alır, kas inşa etmesi. Üzülme, dik dur. Kimse kimsenin umurunda değil. Evet egoist insanlar çok ve olacaktır da. Ve herkes daha iyi bilirler, şüphesiz. O yüzden araştır, karbonhidrat ve proteinlerinin gramajını öğren. Ve ne olursa olsun 'bırakma' Günlük Karbonhidrat İhtiyacı Hesaplama - HESAPLAMA.NET

Supplement ne oluyor tam olarak oda protein tozu gibi bir şey mi ben terimleri pek bilmiyorum 😅 16 yaşındayım abi sen bayağı büyükmüşsün teşekkür ederim tavsiyen için sporda kasım olursa eğer kimseye boş öz güven yapmayacağım kendini bir b*k sanıp millete sataşanlara inat olsun kendime söz verdim 11. sınıfa geçtigimde daha iyi olacağım şu an mayıs'ı iple çekiyorum az kaldı.

Yeni başlacaksan öyle cartına curtuna girmeye gerek yok ağır şeyler kaldırıp indir, bol protein tüket, düzgün uyu ve stresten uzak dur bunları yapınca her türlü gelişirsin. Yeni başladığın için de ilk aylarda deli gibi gelişme gösterirsin zaten yeter ki istikrarlı bir şekilde haftada en az 3 gün spora git.

Stresten uzak dur demişsiniz ama sınıfta stressiz olmak çok zor ya laf atacak ya da arkadan vurmaya çalışacaklar stresimi yenmeye çalışıyorum.

Kesinlikle fazla kalori almaya bak yok cicibebeymiş yok başka bir şeymiş onlara gerek yok sen normal olarak öğünleri yesen bile kilo alırsın porsiyon büyütmeye başla kalori takibi yap ek olarak pirinçunu gibi karbonhidratı yüksek olan şeyler tüket bende başladığımdan beri 8 kilo aldım.

Bende evde ne olursa daha fazla yemeye çalışıyorum genelde.

Supplement ne oluyor tam olarak oda protein tozu gibi bir şey mi ben terimleri pek bilmiyorum 😅 16 yaşındayım abi sen bayağı büyükmüşsün teşekkür ederim tavsiyen için sporda kasım olursa eğer kimseye boş öz güven yapmayacağım kendini bir b*k sanıp millete sataşanlara inat olsun kendime söz verdim 11. sınıfa geçtigimde daha iyi olacağım şu an mayıs'ı iple çekiyorum az kaldı.

Stresten uzak dur demişsiniz ama sınıfta stressiz olmak çok zor ya laf atacak ya da arkadan vurmaya çalışacaklar stresimi yenmeye çalışıyorum.

Bende evde ne olursa daha fazla yemeye çalışıyorum genelde.
Supplement destekleyici ürünlerin tamamının ismi diyim sana. Amacına göre ayrılan destekleyici doğal ürünler. Mesela gainer : Kilo ve Hacim Ürünleri, Fiyatları ve Markaları - Supplementler
Ama 4-5 ay sporunu yap daha sonra düşünürsün durumları :D Helal kardeşime,devam!

Geri
Yukarı