Spora kaç gün gidilmeli?

Valla dostum o senin idmanınla alakalı, her set tükenişe gidersen ağrı uzun sürebiliyor. Çok hasar vermiş oluyorsun, overtraining de bu olsa gerek. Sen 2 gün dinlendir, ağrımıyorsa yine gir. Ağrıyorsa idman sağlıklı geçmez bence :D
Öyle bir şey yapmıyorum. Zaten anlıyorum ne zaman tükeneceğimi. 5. Tekrarda tukeneceksem 4te bırakıyorum.

Buna lafım yok zaten. Ben art arda aynı kas grubunu çalıştırmayın diyorum. Yoksa itme çekme tarzı çalıştım. Hafta içi antrenmanı halledip hafta sonu tamamen dinleniyordum.
Dostum tamam işte biz split yapıyoruz 1 2 gün dinlenme iyidir diyoruz, yoksa pazartesi göğüs omuz atayım, çarşamba sırt biceps atayım, cuma da bacak çalışırım diyen adam optimum gelişim sağlayamaz.

Öyle bir şey yapmıyorum. Zaten anlıyorum ne zaman tükeneceğimi. 5. Tekrarda tukeneceksem 4te bırakıyorum.
Çok güzel bir strateji izliyorsun attığım videoda o konuya değiniyor izle derim.
(Kesinlikle izlemen gereken bir video.) Sana çok şey katacak, emin ol. @Erennnimo

Dostum tamam işte biz split yapıyoruz 1 2 gün dinlenme iyidir diyoruz, yoksa pazartesi göğüs omuz atayım, çarşamba sırt biceps atayım, cuma da bacak çalışırım diyen adam optimum gelişim sağlayamaz.

Çok güzel bir strateji izliyorsun attığım videoda o konuya değiniyor izle derim.
(Kesinlikle izlemen gereken bir video.) Sana çok şey katacak, emin ol. @Erennnimo
Bakayım kankam. Sağ ol.

Antrenman esnasında kas gelişmez. Antrenman esnasında kas geliştiği bir yanılgıdır ve ne kadar çok antrenman yaparsanız o kadar çok gelişir. Siz dinlenirken kas lifleriniz iyileşir bu nedenle kasların iyileşmeleri ve büyümeleri için zaman vermeniz çok önemlidir. Büyüme hormonu da siz uyurken salgılanır bu nedenle dinlenme ve uygunuzu iyi alın.

Videonun 17. dakikasından sonrasını izleyin. Benim söylediğimin aksini söylemiyor ki? O adam da aynı şekilde aynı kas grubunu art arda çalışmayın diyor.
Dostum ben de aynısını diyorum :D
Adamın attığı program 5 gün değil mi, full body değil, push pull leg gibi bir şey o idman programı.
Biz senle aynı fikirdeyiz niye tartışıyoruz? Ben olabildiğince kasları dinlendirip çok idman yapma taraftarıyım, sen de o taraftasın. Ee? :D Ama 3 gün yapınca idmanı haftada bir kez çalıştırmış oluyorsun, Güray abinin hazırladığı program stili aşırı güzel.

Biz senle aynı fikirdeyiz niye tartışıyoruz?
İlk mesajlara bak, orada birisi "her gün spor yapın" demişti ben de ona karşılık bunun hata olacağını söyledim. Sen de benim o mesajımı alıntılayarak "yok öyle bir şey" dedin. Ben zaten 4-5 gün spora gidilmesini öneriyorum fakat sadece aynı kas grubu art arda çalıştırılmasın diyorum. Tartışma senin yüzünden başladı yani, yanlış mesajımı alıntıladın :D

İlk mesajlara bak, orada birisi "her gün spor yapın" demişti ben de ona karşılık bunun hata olacağını söyledim. Sen de benim o mesajımı alıntılayarak "yok öyle bir şey" dedin. Ben zaten 4-5 gün spora gidilmesini öneriyorum fakat sadece aynı kas grubu art arda çalıştırılmasın diyorum. Tartışma senin yüzünden başladı yani, yanlış mesajımı alıntıladın :D
Kusura bakmayın hocam, herkese bol şans. İnşallah hayalinizdeki estetik fiziğe kavuşursunuz.

Bir şey sormak istiyorum ben Full body devam etsem dediğim gibi abartı bir görünüm istemiyorum 1 hafta 4 1 hafta 3 şeklinde uygun olur mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı