Spora nasıl başlanmalı?

HCI

Hectopat
Yer
Laboratuvar
Çok zayıf kaldığımı düşünüyorum. Aslında ayda birkaç kere yüzmeye gidiyordum ama çok etkisini göremedim. Zaten hobi olarak öylesine gidiyordum. Son zamanlarda spora gitmeyi düşünüyorum ama nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Boyum 1.65, kilo 55. Oturduğum sitenin kendi spor salonu var oraya gitmeyi düşünüyorum. Zaten yakınlarda başka salon yok. Birkaç arkadaşım aylardır yapıyorlar, farklı farklı tozlar içiyorlar. Sizce nasıl başlamalıyım?

Kesinlikle başla. Sitenin salonunda antranörler oluyor mu bilmiyorum ama varsa zaten onlar sana yardım eder. Yok ise arkadaşlarından yardım alabilirsin. Toz içtiklerine göre az çok bu işin içindeler. Seni yönlendirirler. İlk hafta makineleri tanırsın o sırada kendine bir program oluşturursun. Bu program oluşturmayı arkadaşlarından yardım alarak veya internetten kaç gün gidebileceğine göre Full body antrenman programlardan birtanesine uyarak başlayabilirsin.

Kesinlikle başla. Sitenin salonunda antranörler oluyor mu bilmiyorum ama varsa zaten onlar sana yardım eder. Yok ise arkadaşlarından yardım alabilirsin. Toz içtiklerine göre az çok bu işin içindeler. Seni yönlendirirler. İlk hafta makineleri tanırsın o sırada kendine bir program oluşturursun. Bu program oluşturmayı arkadaşlarından yardım alarak veya internetten kaç gün gidebileceğine göre Full body antrenman programlardan birtanesine uyarak başlayabilirsin.

Önerileriniz için teşekkürler hocam. Hafta içi gidip bakacağım makinelere, arkadaşlarıma'da sorarım nasıl yapmam gerektiğini. Salonda hoca vardı diye hatırlıyorum yoksa da orada spor yapanlardan yardım alırım.

Önerileriniz için teşekkürler hocam. Hafta içi gidip bakacağım makinelere, arkadaşlarıma'da sorarım nasıl yapmam gerektiğini. Salonda hoca vardı diye hatırlıyorum yoksa da orada spor yapanlardan yardım alırım.
İyi şanslar. Ayrıca sporda yeniyim diye utanmayın. Herkes aynı amaç için oraya gidiyor.

İyi şanslar. Ayrıca sporda yeniyim diye utanmayın. Herkes aynı amaç için oraya gidiyor.
İlk haftalarda alışırım yüksek ihtimalle.Önerileriniz için çok sağolun.

İlk birkaç gün ben ne yapıyorum ne işim var burada falan diyebilirsiniz ancak alışırsınız. Herkes size bakıyor gibi hissedeceksiniz ancak kimse umursamıyor, herkes kendi işiyle uğraşıyor yani utanmayın.
Sağolun hocam.

Haftada minimum 3 veya 4 gün spor yaparak başlayabilirsin. Hacim için yaptığın spordan çok yediğin yemek önemli olacağından, hassas tartı alarak günlük yediğin pilavı arttırmak amaçlı 200 300 gramdan aşağıya düşmemeye özen göster. Spordan sonra da ek olarak 100gr tavuk yiyebilirsin. Toz olarak gainer, ilaç olarak multivitamin takviyelerini tavsiye ederim.

Haftada minimum 3 veya 4 gün spor yaparak başlayabilirsin. Hacim için yaptığın spordan çok yediğin yemek önemli olacağından, hassas tartı alarak günlük yediğin pilavı arttırmak amaçlı 200 300 gramdan aşağıya düşmemeye özen göster. Spordan sonra da ek olarak 100gr tavuk yiyebilirsin. Toz olarak gainer, ilaç olarak multivitamin takviyelerini tavsiye ederim.

Haftada 4 gün düşünüyorum hocam. Bu tozlar yeni başlayan biri için ilk aşamada çok gerekli mi sizce?

Haftada 4 gün düşünüyorum hocam. Bu tozlar yeni başlayan biri için ilk aşamada çok gerekli mi sizce?

Hayır değil. Bu toz dediğiniz takviyelere supplement denir. Ve her tür ihtiyaç için supplement vardır. Kilo almak istersen farklı, odağını ve enerjini arttırmak için farklı ve antrenman sonrası kas toparlaması gibi daha sayılabilecek supplementler vardır. İlk ay sadece sporunu yap. Daha sonra ihtiyacına göre ne kullanman gerektiğini anlarsın zaten. Boş bir zamanınızda hangi supplementlerin ne için kullanıldığına bir bakarsanız dediğimi daha rahat anlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı