Spora yeni başlamış birisi ne kadar protein kullanmalı?

Berkim

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle 15 yaşındayım, boyum 180, kilom 81. spora 3 haftadır gidiyorum ve daha gelişmek için supplement almak istiyorum. Bunu hocama anlattım, hocam BCAA - l-carnite - performans toz önerdi ancak ben kreatin veya protein tozu almak istiyorum. Daha kaslı, daha iyi bir görünüm istiyorum ama hoca kreatin için erken demişti. Protein tozu için bir yorum yapmadı. Genelde protein olarak 4 yumurta ve akşam 100-150G tavuk yiyorum. Maksimum sizce ne kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocanın önerdiklerini alma. Günlük alman gereken protein miktarı kendi kilonun 1,6 katı kadardır. Gereken proteini besinlerden karşılayamıyorsan protein tozu kullanabilirsin, şahsen protein tozuna para vermek yerine protein ağırlıklı besinler tüketirim.

Kreatin için erken, 2. aydan sonra kullanmanı öneririm. İlk önce vücudunu alıştır, vücut geliştirme sporunu benimse sonra kullanabilirsin.

Hocanın önerdiklerini alma. Günlük alman gereken protein miktarı kendi kilonun 1,6 katı kadardır. Gereken proteini besinlerden karşılayamıyorsan protein tozu kullanabilirsin, şahsen protein tozuna para vermek yerine protein ağırlıklı besinler tüketirim.

Kreatin için erken, 2. aydan sonra kullanmanı öneririm. İlk önce vücudunu alıştır, vücut geliştirme sporunu benimse sonra kullanabilirsin.
Öncelikle teşekkürler Sporda 1. Ayım izole protein almamı söyledi bende alacağım çünkü protein ihtiyacımi karsilayamiyorum ve bcaa önermişti önceden sadece bende dedim protein alayım bcaa var dedim izole al dedi dediğiniz gibi 2. Ayımda kreatin alacağım pre workout dediler aklıma takıldı

Elindeki BCAA bittikten sonra bir daha alma bomboş bir para sömürme kaynağı. Protein ihtiyacını dediğin gibi karşılayamıyorsan protein tozu kullanabilirsin ama bunu süreklilik haline getirme, proteinini besinlerden karşılamaya çalış elinden geldiğince. Pre ise çok elzem değil al dene onu da haftada 2 kere ağır gireceğin günlerde tüket, aynı şekilde pre workoutu da süreklilik haline getirme.

Geri
Yukarı