Spora yeni başlayan birisi için öneriler

Sigarayı kesinlikle bırak kesinlikle ama kesinlikle yaşın kaç bu arada.

18 hocam.

Sigarayı bırakın.

Hocam azaltıyorum gün gün bırakmaya çalışıyorum.

Bunları spor hocanla konuşman gerek programı o hazırlar konuşmadınız mı hiç?

Hocam parayla yapıyorlar program falan.

Aralıklı orucu mutlaka denemeni öneririm. Artı sporla birlikte kısa sürede kilo verirsin.

Hocam nasıl yapabilirim kendime uygun liste hazırlamak istiyorum ama hiç anlamıyorum bu protein kalori hesabından çok kafa karıştırıyor hiç hazır liste yok mu düzgün hesaplı.

Kilo vermek istiyorsan kalori açığı dışında başka türlü hızlı kilo veremezsin. Kalori açığı oluştururken bir yandan sporunu da aksatmaman gerekiyor tabii. İlk 2 ay cardio kesinlikle yap ardından vücut adaptasyonu için ilk 1 ay Full body antrenmanı ardından istediğin programa geçiş sağlayabilirsin. Vücut geliştirme antrenmanlarına başladığın zamanda cardio yapmayı unutma. Haftada 3 gün antrenmanlarının sonuna koyabilirsin.

Sağ olun hocam yağ yakıcı supplement alınır mı? Etkisi olur mu? Az bile etkisi varsa sorun değil kullanırım yani.

Son düzenleme:
18 hocam.

Hocam azaltıyorum gün gün bırakmaya çalışıyorum.

Hocam parayla yapıyorlar program falan.

Hocam nasıl yapabilirim kendime uygun liste hazırlamak istiyorum ama hiç anlamıyorum bu protein kalori hesabından çok kafa karıştırıyor hiç hazır liste yok mu düzgün hesaplı.

Sağ olun hocam yağ yakıcı supplement alınır mı? Etkisi olur mu? Az bile etkisi varsa sorun değil kullanırım yani.
L-Carnitine gibi ürünleri desteklemiyorum.

Maddi durumun varsa kreatin ve whey protein kullanabilirsin. Onun dışında asıl başarman gereken disiplinli bir şekilde kalori açığı oluşturmak. Diyet listesi diye konu açarsan millet kendi kullandığı programları atar sana.

Hocam ikisini beraber mi kullanacağım eğer alırsam marka öneriniz var mı? Bir de saç dökülmesi gibi yan etkileri var mı?

Hocam ikisini beraber mi kullanacağım eğer alırsam marka öneriniz var mı? Bir de saç dökülmesi gibi yan etkileri var mı?
ilk aylarda kullanma bence önce vücudunun adapte olması lazım egzersizlere. Ona odaklan yani. Marka önerisini genelde indirime göre alınmalı. Bu konu ile ilgili de başlık açabilirsin. kreatin saç dökmez ama genetiğinde varsa hızlandırdırdığı söyleniyor.

Genetik olarak saç dökülmeye yatkınlığın varsa Kreatin saçlarının dökülme sürecini hızlandırabilir. Onun haricinde Kreatin kullanırken 1-1.5 aylık kullanımlardan sonra 1-2 hafta ara vermen gerekiyor.

Geri
Yukarı