Sporda kilo alınır mı?

Talha Hraloğlu

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Marketçilik
Merhaba, diyetten yeni çıktım. 16 yaşındayım, 1.80'e yakın boyum var. 79 kilodan 59 kiloya düştüm, 20 kilo verdim fakat biraz fazla verdim. Ben de o yüzden spora başladım, 5 gün oldu. Sporda çalıştırdığım bölgeler göğüs, kol, bacak. Onun dışında bir şey çalışmıyorum. Yeni başladığım için. Neyse sorumu sorayım, ben spora yağ oranımı olabildiğince düşürmek için başladım fakat kilo alacağım gibi geliyor. (Her spor sonrası tavuk pilav yiyorum) Sizce kilo alır mıyım? Not: Kaslarım şişsin, kilo alayım vs. derdinde değilim. Zargana olmaktan korkmuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, diyetten yeni çıktım. 16 yaşındayım, 1.80'e yakın boyum var. 79 kilodan 59 kiloya düştüm, 20 kilo verdim fakat biraz fazla verdim. Ben de o yüzden spora başladım, 5 gün oldu. Sporda çalıştırdığım bölgeler göğüs, kol, bacak. Onun dışında bir şey çalışmıyorum. Yeni başladığım için. Neyse sorumu sorayım, ben spora yağ oranımı olabildiğince düşürmek için başladım fakat kilo alacağım gibi geliyor. (Her spor sonrası tavuk pilav yiyorum) Sizce kilo alır mıyım? Not: Kaslarım şişsin, kilo alayım vs. derdinde değilim. Zargana olmaktan korkmuyorum.
Antremanını yapıp, iyi yersen kilon artar ama obez gibi değil spordan önceki halin yağ ile 79 ise
spordan sonraki halin kas ile 79 olur eğer 20 kilo verdiğin dönemde kas çalışması yapmamışsan illa ki kas kaybetmişsindir.

Antrenmanını yapıp, iyi yersen kilon artar ama obez gibi değil spordan önceki halin yağ ile 79 ise.
Spordan sonraki halin kas ile 79 olur eğer 20 kilo verdiğin dönemde kas çalışması yapmamışsan illaki kas kaybetmişsindir.

Ben hiçbir şekilde kilo almak istemiyorum ki ve evet diyette kas kaybettim bayağı.

Ben hiçbir şekilde kilo almak istemiyorum ki ve evet diyette kas kaybettim bayağı.
16 Yaş 59 kg biraz düşük zargana olmaktan memnunsan neden ağırlık antremanı yapıyorsunki?spora gittiğin için kasların otomatik büyüyecek tabi doğru antreman yapıyorsan ve düzgün yiyorsan kasların büyüdüğü için kg normal olarak artıcak ama bu kötü bi durum değil sonuçta yağ ile kg artmıyor kas ile artıyor

16 yaş 59 kg biraz düşük zargana olmaktan memnunsan neden ağırlık antrenmanı yapıyorsunki? Spora gittiğin için kasların otomatik büyüyecek tabii doğru antrenman yapıyorsan ve düzgün yiyorsan kasların büyüdüğü için kg normal olarak artacak ama bu kötü bir durum değil sonuçta yağ ile kg artmıyor kas ile artıyor.

Hocam dediğinizi anladım ve gayet mantıklı geldi. Genelde rutinim şu kahvaltı (zeytin, peynir, yumurta, domates) sonra spora gidiyorum spor çıkışı (tavuk pilav fasulye falan) sonra normal akşam yemeği sizce iyi mi?

Hocam dediğinizi anladım ve gayet mantıklı geldi. Genelde rutinim şu kahvaltı (zeytin, peynir, yumurta, domates) sonra spora gidiyorum spor çıkışı (tavuk pilav fasulye falan) sonra normal akşam yemeği sizce iyi mi?
yani kilo alma döneminde olduğu için ve spor yaptığın için hem yüksek kalori hem de bol proteinli besinler tüketmek lazım yazdığın yemek programı iyi falat porsiyonları arttır kalori hesabı yap.

Geri
Yukarı