Sporda ne kadar kardiyo yapılmalı?

ardazzers3

Decapat
Daha fazla  
Spora başladığımda 77-78 kilo bir şeydim ve boyum 1.80 olması lazım. 5 ayda 64 kiloya kadar düştüm ve birazcık yağım var diye düşünüyorum. Tabii ağırlıkta kaldırıyorum fakat 1.5-2 ay önce 68 kilo falandım şimdi 64. salona geldiğimde bisiklette 10 dk, çıkışta da 150 kalori yapıyorum. 150 kaloriyi hoca yap dedi fakat 3-4 ay önce. Şu an artık bunun fazla olduğunu düşünüyorum ve sanki bu yüzden vücudum yavaş büyüyor gibi. Yani istediğim vücut estetik. 5 aydır aman aman ne beslenmeyi yapabildim ne sporu. Fakat bu ay ikisini de iyi yapıyorum. Yani sizce kardiyoyu fazla yaptığım ve beslenme tam olmadığı için mi yavaş gelişiyorum? Ha bir de yine bu aya kadar hareketleri doğru yapmıyordum. Yavaş yapmam gerekirken doğru yapıp, hızlı yapıyordum. Bazen yanlış yapıyordum.

Girişte kardiyo önermiyorum sırt yapacağın gün 10 dk çıkıp yürüyüp bacak ısındırmsnın maksadı nedir? kardiyo zararlı değildir zaten 150 kalori az, hareket formuna ve kasa verilen şiddet beslenme ve genetik etkili faktörler.

Hem fazla kardiyo hem de eksik beslenme doğrudur, yavaş gelişimine sebep olur. Fazla geliyorsa cardio yapmayabilirsin zaten çok kilo vermişsin, temiz beslenerek kütle koymaya bak.

Girişte kardiyo önermiyorum sırt yapacağın gün 10 dk çıkıp yürüyüp bacak ısındırmsnın maksadı nedir? kardiyo zararlı değildir zaten 150 kalori az, hareket formuna ve kasa verilen şiddet beslenme ve genetik etkili faktörler.

Hocam benim amacım bacak ısındırmak değil ki giriş için. Yani eğer giriş kardiyosu oyleyse bisiklette bilmiyordum. 5 aydır yapıyorum çünkü kağıtta spordan önce 10 dk yazıyor.

Hocam benim amacım bacak ısındırmak değil ki giriş için. Yani eğer giriş kardiyosu oyleyse bisiklette bilmiyordum. 5 aydır yapıyorum çünkü kağıtta spordan önce 10 dk yazıyor.

Neden yazıyorlar hiç bilmiyorum, bizim salonda da yazıyorlar, garip bir sistem. 100% enerjiyle geliyorsan başta cardio yaparsan bi 90-95%'e düşersin. Onun yerine enerjiyi göğüse sırta ayırmak daha mantıklı. Bacaktan önce de 20 dk cardio yapsan bu sefer sakatlama riskin var.

2:00'da bilimsel araştırma var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben iki elimi kolumu sallıyorum, sonra dumbbella aynı şekilde. Ardından lat pulldownda normalden hafif bir kiloyla ısınıyorum. Split yapıyorsan bile her gün lat pulldownla ısınabilirsin Gokalaf öyle yapıyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Hem fazla kardiyo hem de eksik beslenme doğrudur, yavaş gelişimine sebep olur. Fazla geliyorsa cardio yapmayabilirsin zaten çok kilo vermişsin, temiz beslenerek kütle koymaya bak.
o zaman girişte 5 dk bisiklet yapıp öyle başlıyayım. Çıkışta kardiyo ya da zamanla ne kadar yapmalıyım sence? 5 dk bisiklette ortalama 20-25 kalori falan yapıyor.

o zaman girişte 5 dk bisiklet yapıp öyle başlıyayım. Çıkışta kardiyo ya da zamanla ne kadar yapmalıyım sence? 5 dk bisiklette ortalama 20-25 kalori falan yapıyor.
Yukarıda mesajı düzenleyip ısınma için öneri de yaptım, bence onu yap. Cardioya gerek var mı çok kilo düşmüşsün zaten, ben de 180'im 90 falan olmak istiyorum, 78'im şu an. Yaza yağları yakarız.

kardiyo yapmadan üçgen vücut olur mu?

olur tabii ki vücudun yağ oranıyla alakası var. yağ oranının kaloriyle alakası var. hiç cardio yapmadan da az kaloriyle beslenerek yapabilirsin, ki en mantıklısı bu. cardioya hiç gerek yok. en fazla kalp sağlığı, kondisyon için yapabilirsin yüksek nabız vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı