SSCB ve Nazi Almanyası ile ilgili görüşleriniz

Hocam kış Nazi'leri etkilemiş olabilir fakat yine de "her şeyi düşünen lider" Hitler'in bunu neden düşünmediğini anlamıyorum. Belki de tamamen anladığımdan başka bir olay vardır ama yine de hem kışı hem Amerika'yı hem de Sovyetlerin ortada halihazırda bulunan gücünü nasıl olur da Hitler göz önünde bulundurmaz? Bu benim kafamı karıştırıyor. Bu arada yorumunuz için teşekkür ederim. :p
Heralde savaş havası yüzünden kış'ın yok olduğunu düşündü H*tller.

Heralde savaş havası yüzünden kış'ın yok olduğunu düşündü H*tller.
Vallaha bilemiyorum hocam, ne de olsa Hitler denilen adam hala tarihin en zeki liderleri arasında gösterilebiliyor. Nasıl olur da bu "zeki" kişilik böylesine saçma bir hareket yapar? Kışı düşünmeden Sovyetlere saldırırsan ağlamayacaksın. 😀

Hocam kış Nazi'leri etkilemiş olabilir fakat yine de "her şeyi düşünen lider" Hitler'in bunu neden düşünmediğini anlamıyorum. Belki de tamamen anladığımdan başka bir olay vardır ama yine de hem kışı hem Amerika'yı hem de Sovyetlerin ortada halihazırda bulunan gücünü nasıl olur da Hitler göz önünde bulundurmaz? Bu benim kafamı karıştırıyor. Bu arada yorumunuz için teşekkür ederim. :p
Hitler, en başından beri zaten Komünist görüşün karşısındaydı. Rusya ile ortak bir şekilde Polonya'yı işgal ettiler ama bu Hitler'in Stalin'i oyalama taktiğiydi. Bu esnada Kıta Avrupası'nı bir bir ele geçirdi ve Sovyetler'e saldırmak için gereken gücü kendinde buldu. Kendine o kadar çok güveniyordu ki kış şartlarını hesaba katmadı ve sonu hezimet oldu. Unuttuğu bir diğer kuvvet de İngiltere'ydi. Doğal bir ada ülkesi olması karadan harekâtı neredeyse imkansız kıldı. Ayrıca İngilizler'in radarı icat etmesiyle Alman uçaklarının da etkinliği azaldı. Bilinen gerçekler olarak bunlar sıralanabilir.

Öldürülen Yahudiler'in çok büyük kısmı zaten işe yaramaz kesimdeki insanlardır. Zengin, varlıklı birçok Yahudi öldürülmemiştir. Hitler, gizli Yahudi midir bilmem ama gayet de para babaları tarafından finanse edilmiştir, iyi akşamlar.
İsrail devletinin kurulması çok iyi olmuş. Filistin denen devletin Osmanlı ayaklanmasını Ermenileri desteklemesini pkklı teröristleri eğitmesinide söylerseniz çok iyi olur iyi akşamlar.

Hitler, en başından beri zaten Komünist görüşün karşısındaydı. Rusya ile ortak bir şekilde Polonya'yı işgal ettiler ama bu Hitler'in Stalin'i oyalama taktiğiydi. Bu esnada Kıta Avrupası'nı bir bir ele geçirdi ve Sovyetler'e saldırmak için gereken gücü kendinde buldu. Kendine o kadar çok güveniyordu ki kış şartlarını hesaba katmadı ve sonu hezimet oldu. Unuttuğu bir diğer kuvvet de İngiltere'ydi. Doğal bir ada ülkesi olması karadan harekâtı neredeyse imkansız kıldı. Ayrıca İngilizler'in radarı icat etmesiyle Alman uçaklarının da etkinliği azaldı. Bilinen gerçekler olarak bunlar sıralanabilir.
Bence kısaca "Komünizmi ve Sovyetleri bitirmeye o kadar odaklanmış ki kendini etkileyecek ve hatta bitirecek şartları hiç düşünmemiş." demişsiniz hocam, katılıyorum.

İsrail devletinin kurulması çok iyi olmuş. Filistin denen devletin Osmanlı ayaklanmasını Ermenileri desteklemesini pkklı teröristleri eğitmesinide söylerseniz çok iyi olur iyi akşamlar.
E ben zaten Filistin devletini savunuyorum demiyorum? Ancak, İsrail devleti günün birinde senin doğu sınırından da hak talep edecek. Hani şu pkk'nın sözde Kürdistan haritası var ya. İsrail'in vadedilen topraklarının nereden geçtiğine bir bak istersen. Tam da Pkk'nın hak iddia ettiği topraklar. O Pkk boşuna İsrail tarafından kurulup finanse edilmedi, ki hâlâ da ediliyor. Neyi neyle savunduğunu da anlamıyorum. Bir taraf öyleyse, İsrail de bir terör devleti.

E ben zaten Filistin devletini savunuyorum demiyorum? Ancak, İsrail devleti günün birinde senin doğu sınırından da hak talep edecek. Hani şu pkk'nın sözde Kürdistan haritası var ya. İsrail'in vadedilen topraklarının nereden geçtiğine bir bak istersen. Tam da Pkk'nın hak iddia ettiği topraklar. O Pkk boşuna İsrail tarafından kurulup finanse edilmedi, ki hâlâ da ediliyor. Neyi neyle savunduğunu da anlamıyorum. Bir taraf öyleyse, İsrail de bir terör devleti.
Hayal olarak kalacaktır öyle bir şey asla olmayacak Filistinde masum değil.

Ayrıca şunu da eklemek isterim ki Filistin halkı için "Topraklarını bilerek sattı, iyi oldu." demek de çok mantıklı değil. Çünkü İngiltere bu toprakları Osmanlı'dan ele geçirdiği zaman Filistin halkına inanılmaz astronomik fiyatta vergiler dayatmıştır. Filistin halkının birçoğu bu vergileri ödeyemediği için topraklarını satmıştır.
Hayal olarak kalacaktır öyle bir şey asla olmayacak Filistinde masum değil.
Ben hayal olarak kalacağını pek düşünmüyorum. Amaçlarına ulaşmak için her gün çalışıp didiniyorlar ama bizim muhteşem Müslüman kardeşlerimiz bir taraflarını büyütüp keyif yapmanın derdinde.

Yorumlara bakmadım. Ama genel bakımdan bir eleştirim olacak . Hitler'i çok yüceltiyor bizim halkımız. Lise ve üniversite de çok kişiyle geyiğini yaptık çok fazla övgü alıyor. Hitler milyonlarca insanın ölümünden direk sorumlu. Ama ikinci dünya savaşına katılmadığımız için ve bize zararı dokunmadığındanmıdır bilinmez ama yeterince okullarda propagandası yapılmadı. Liseye geçene kadar Hitlerden bahsedilmez. Lise de ise üstün körü geçiliyor zaten. Bu yüzden de katliamlarla, soykırımla adı anılan Hitler'e bile sempati duyan azımsanmayacak bir kitle var.

Geri
Yukarı