SSD Açılış Süresi Ne Kadar Olmalı?

Benim mesajlarından birinde var video. Youtube sitesinde bulmuştum tesadüfen. Zınk diye açılıyor resmen nasıl oluyor anlamadım. Bizim SSd mi sorunlu? Ryzen 5 1600X işlemci var ama bi faydasını göremedik henüz.

Power tuşuna bastıktan , şifre yazma ekranına kadar olan süreden bahsediyorum. Bende 35 saniye. Logoyu kaldırınca 25-30 saniye oldu hepsi o kadar.
Ben de düğmeye bastıktan sonra diyorum acaba onlar başka bir süre mi diyorlar? SSD alınca 5-10 saniye diyordum HDD ile 30 saniye alıyordum zaten. Kafaya takmamak lazım en iyisi uygulamalar hızlı açılıyor ise sorun yok.

Ya aslında 25 30 saniyeye takılmıyordum ama 10 saniyeye fazla diyenler olduğunu gördüm. Ek olarak bugün bir arkadaşa PC topladık benim PC'den kalite olarak daha düşük oda 5 saniyede açılıyor diyor. Biraz taktımda sebep o yani.
İsterseniz madem bu kadar takmışsınız temiz bir format atabilme şansınız varsa atın.
Ya da bu ayarlarınızı kontrol edin.
Ekran Alıntısı.PNG

Burada yazanlardan sonra bende bir deneme yaptım ve 20sn. sürdü. İlk post ekranı yani biosun kontrolleri yaklaşık 14sn. sürüyor. Windows 6sn de açılıyor. Bence iyi...

SSD öyle bir övüldü ki ben de alayım dedim fakat ne bilgisayar hızında ne de açılında hiçbir şey fark ettirmedi. Bilgisayarın eski ondan olabilir dediler. 2012'de almıştım. 2016'da taktım SSD'liyi. Masaüstü kullanıyorum bu arada.

Bu arada birbuçuk dakikada açılan bilgisayarım 14 saniyede açılıyor bende 2012'de aldım.

Geri
Yukarı