SSD alanından 50GB alan kayıp

kenan360

Decapat
SSD veya HDD modeli
232GB SSD
Arkadaşlar laptopa yeni format attım, eskiden de böyleydi hatta eskiden 70GB yakın alan olmuyordu, şimdiden 50'ye yakın alan gitti bile. 232 GB'lık SSD kullanıyorum 30 GB tını Windows 10 işletim sistemi alıyor, format sonrası bende 200 GB yer vardı, şimdi 42. fotoğraf bırakıyorum, bende olan oyunlar attığım fotoğrafta gözüküyor.

Yüklü olan diğer uygulamalar:
Driver Booster.
GeForce NOW.
Telegram.
Spotify.
Twitch.
Bunlar 50GB yer kaplar mı? Sistem geri yükleme miydi hatırlamıyorum o kapalı haberiniz olsun.
GTA 5 105GB.
Valorant 21GB.
Dragon age: Origins 23GB.
Unturned 3GB yer kaplamaktadır, bunların toplamı 152 GB ediyor hadi sağdan soldan yok Vanguard yok bilmem ne diğer uygulamalar 3-5 GB bir şey alsa, bu nedir arkadaş böyle?

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yönetimi'ni açın. Orada ayrılmamış alan diye bir yer var mı? Ekran görüntüsü de atabilirsiniz.

Arkadaşlar laptopa yeni format attım, eskiden de böyleydi hatta eskiden 70GB yakın alan olmuyordu, şimdiden 50'ye yakın alan gitti bile. 232 GB'lık SSD kullanıyorum 30 GB tını Windows 10 işletim sistemi alıyor, format sonrası bende 200 GB yer vardı, şimdi 42. fotoğraf bırakıyorum, bende olan oyunlar attığım fotoğrafta gözüküyor.

Driver Booster.
GeForce NOW.
Telegram.
Spotify.
Twitch.
Bunlar 50GB yer kaplar mı? Sistem geri yükleme miydi hatırlamıyorum o kapalı haberiniz olsun.
GTA 5 105GB.
Valorant 21GB.
Unturned 3GB yer kaplamaktadır, bunların toplamı 152 GB ediyor hadi sağdan soldan yok Vanguard yok bilmem ne diğer uygulamalar 3-5 GB bir şey alsa, bu nedir arkadaş böyle?

Eki Görüntüle 1304472
Bunun sebebini bir blog girdisinde okumuştum. Donanım üreticileri boyutları düz olarak hesaplar, normalde mesela 10GB, 10240MB iken üreticiler 10000MB olarak yazıyor, aradaki 240MB'lik kısım mantıken var olmuyor (10GB örnek.)

Driver Booster.
GeForce NOW.
Telegram.
Spotify.
Twitch.
GTA 5 105GB.
Valorant 21GB.

Eki Görüntüle 1304472

Wiztree ile bakabilirsin.

Geri
Yukarı