SSD doldukça yazma hızı düşer mi?

Depolama birimi alırken tabi ki okuma ve yazma hızına bakacağız fakat marka kalitesi de mühimdir. Kalitesiz bir SSD alıp da yazma, okuma hızı yüksek olsa ne olur... Er ya da geç ciddi performans kaybı ve kısa ömür sizi bekler... Ayrıca ekran kartında da kaç GB olduğu önemli olsa da bit değeri daha ciddi bir konudur...
Mesajımı yanlış okudun sanırım. Bu arada kesinlikle katılıyorum söylediklerine.

@mrandarkan Bilmediğim için sormak istedim. Ekran kartımız ile SSD nasıl bir uyum içinde çalışıyor?

:D Bir uyum durumu yok, bağ da yok. Ben arkadaşın dediğine cevap verdim sadece, alıntı yaptığım mesajdan dolayı yanlış anlaşılmış sanırım :D

Mesajımı yanlış okudun sanırım. Bu arada kesinlikle katılıyorum söylediklerine.

Yok, mesajınızı okudum sadece olayın kuru bir sayısal ifadeye bakmaktan fazlası olduğunu da belirtmek istedim. Kingston önermemin nedeni daha çok markanın kalitesi ve ürünlerine bunun yansıması. En hızlısı olmasındansa, en sağlamı ve ömürlüsü olmasını terchi ediyorum :D

Bazen marka farkı ciddi oranda göze çarpıyor, mesela Logitech'i bir yana koyun, bir de diğer birçok markayı karşıya koyun hepsinin optik farelerini kıyaslayın, Logitech'i kullanınca "Bu optik değil, burada hile var!" dersiniz :D

"SSD alırken okuma/yzma hızlarına bakmamanız gerekiyor."
Ben de bakmamamız gerekiyor dedim. Siz öyle diyince bakmanız gerekiyor dedim sandım bir an :D

Samsung'un çoğu kıyasta okuma/yazma hızı daha yüksek çıkıyor zaten hız konusunda zirveye oynamaya çalışıyor fakat Kingston'ı ürün kalitesi olarak daha önde görüyorum. Samsung SSD'sine elveda diyenler belki de daha çok gözüme çarptığından bilemem ama Kingston'ın yıllar yıllar önceki belleği bile taksanız çalışıyor :D

Ama tabii ikisi de iyidir, tercih hangisi olsa doğru olur.

Kingston'un da aynı bu şekilde kronik yazma hizi sorunu var. Ben 240 GB SATA SSD kullanıyorum. SATA 3'te. Okuma 480 yazma 50/60 mbit/sn oluyor ) yani ne aliyorsaniz alin. Ama iade muddeti bitmeden sokabildiginiz benchmarklarin hepsine sokun. Sorun cikarsa hemen iade edin. Marka olarak Samsung daha guclu. Fiyat performans olarak sabrenti cok oneriyorlar ama bilemem.

Geri
Yukarı