SSD gerekli mi?

Turkuvaz

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 1500X ve GTX 1060 sistem kurucağım SSD almamı tavsiye ediyorlar ama ne işe yapıyor FPS attırır mı ne faydası var ki? Üstunde duruluyor hadi aldım diyelim Win 10 oyunlarımı oraya mı kurmam gerekli mi? Aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bütçe varsa alınmalı. Yoksa kasmaya gerek yok. SSD ihtiyaç değil, istektir. Normal HDD'ye göre katlarca fazla yazma ve okuma hızına sahip olduğu için veri kopyalama ve okuma süresini ciddi anlamda kısaltıyor. Ancak ülkemizde pahalı olduğu için böyle soruların sorulması muhtemel.

Windows 10'u HDD'ye kurduğun zaman anlarsın gerek olup olmadığını. :) Ben Windows 10'da HDD kullanırken resmen çile çekiyordum, %100 disk kullanımı vardı kasıyordu PC adeta. Ama SSD alınca rahatladım, bence bu devirde SSD'siz sistem olmaz! SSD almanı şiddetle öneririm.

Ryzen 1500X ve GTX 1060 sistem kurucağım SSD almamı tavsiye ediyorlar ama ne işe yapıyor FPS attırır mı ne faydası var ki? Üstunde duruluyor hadi aldım diyelim Win 10 oyunlarımı oraya mı kurmam gerekli mi? Aydınlatırsanız sevinirim.
Aslında biraz keyif meselesi SSD. Olmazsa bir şey kaybetmezsin ama olursa çok şey kazanırsın. Ciddi anlamda bilgisayarı hızlandırıyor. İster oyunları ister Windows'u kurabilirsin. Eğer oyun kurulacaksa 120 GB bile artık yetersiz kalabiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı