SSD sonrası dosyaların silinmeden kalmasını sağlamak

Onuröz

Decapat
SSD aldım, hard diskimdeki korsan Windows 10'u silip SSD'ye yeni bir orijinal Windows kurmak istiyorum ve bilgisayarı o sürümden başlatmak istiyorum HDD'deki dosyalarımın aynen kalmasını istiyorum. Windows dışında, böyle bir şey mümkün mü? Bir de SSD taktıktan sonra herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu bilgisayarımda hız açısından? Teşekkürler.

Çözüm
HDD'deki dosyalarımın aynen kalmasını istiyorum. Windows dışında, böyle bir şey mümkün mü?
Mümkün. HDD'deki kurtarma bölümlerini ve Windows dosyalarını silin, yeterli. Kişisel verileriniz Users/kullanıcıadı klasöründe tutulur. Bu klasör hariç her şeyi silebilirsiniz.
Bir de SSD taktıktan sonra herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu bilgisayarımda hız açısından?
BIOS'tan AHCI modu kontrol edin, açık olsun. Bunun dışında pek bir şeye gerek yok.
HDD'deki dosyalarımın aynen kalmasını istiyorum. Windows dışında, böyle bir şey mümkün mü?
Mümkün. HDD'deki kurtarma bölümlerini ve Windows dosyalarını silin, yeterli. Kişisel verileriniz Users/kullanıcıadı klasöründe tutulur. Bu klasör hariç her şeyi silebilirsiniz.
Bir de SSD taktıktan sonra herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu bilgisayarımda hız açısından?
BIOS'tan AHCI modu kontrol edin, açık olsun. Bunun dışında pek bir şeye gerek yok.

Çözüm
Silme işlemlerini SSD'ye Windows'u yükledikten sonra mı yapacağım, bir de bilgisayar Windows dosyalarını silmeme izin verecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı