SSD yazılan veri değeri artıyor

irana

Centipat
Merhaba. Yeni bir SSD aldım. Üzerinden fazla zaman geçmedi, 1-2 haftalık sanırsam. Samsung Magician programını indirdikten sonra toplam yazdığı veriyi gördüm (377 GB), diğer SSD'lerim ile karşılaştırdığımda fazla yazmıştı çünkü hiçbiri 1-2 haftalık kullanımdan sonra 100 GB'ı aşmamıştı.

Neden bu kadar yazmış olabilir? Benim aklımda birkaç sebebi var ve paylaşmak istiyorum, eğer bilen varsa aranızda ve doğrularsa çok mutlu olurum çünkü sorumun cevabını hiçbir yerde bulamadığım için konu açmak zorunda kaldım.

Sorum şu, sanal belleği otomatikte bıraktığımız zaman arkada sürekli kullanıma göre veri yazıp siliyormuş, bu etki edebilirmiş (yabancı kaynaklardan bulduğum bir teoriydi). Eğer sanal belleğe sabit bir değer verirsek arkada yazıp silinen verilere ne olur? Windows yine her bilgisayarı açışımda sabit 8 GB verdiğim ayarı silip tekrar mı yükler? Ya da SSD'min ömrünü yemeyi bırakıp bu sabit değeri tekrar yazıp silmeden kullanır mı?

Not olarak eklemek istedim, bilgisayarı sadece oyun için kullanıyorum ve başka program vs yok. Yeni format atılmış ve sadece 70 GB bir oyun var o kadar, yani 377 GB yiyecek bir şey yapmadım.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 91
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    30,7 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Son durum nedir sorun neymiş? Ben alalı 2 hafta oldu ve şimdiden 710 GB oldu. 2 haftada 710 GB nedir ya :D bu arada diskin sadece 194 GB dolu geri kalanı Full boş.

Geri
Yukarı