SSD’ye Windows 10 kurarken ekran kapanıyor

AhtapotNecmi07

Femtopat
Öncelikle herkese merhaba, bugün yeni aldığım SSD’yi bilgisayarıma taktım ve Windows 10’u SSD’ye kurmaya çalıştım. Paylaşılan rehber yardımıyla bayağı ilerledim ancak görselini paylaştığım yerde ekran gidiyor ve klavye ile mousenin ışıkların sönüyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyor(bütün fanlar dönüyor ve ışıkları yanıyor). Dosyalar kurulum için hazırlanıyor kısmındayken bazen %30 civarında bazen de %80 civarında iken bu dediğim sorun gerçekleşiyor. Sistemimde Ryzen 1400, ASUS GTX1050 Ti, 1TB HDD, 450Watt'lık PSU’m ve iki adet fanım varken sorunsuz çalışıyordu. Bugün SSD'yi ve ek olarak 1 tane daha fan ekledim. CPU macununu daha yeni değiştirdim. Ekran kartımın sıcaklığı yük altındayken 65 dereceyi geçmiyordu. Sorun sizce ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.(Bu arada bilgisayarımda 8+8 olmak üzere 16 GB RAM var bir tanesi 2133MHz iken diğeri 2400MHz)
Biostan uefi’li flash belleği seçmek istediğimde 1 ve 2 olarak 2 adet seçenek çıkıyor ikisinin de boyutu aynı hangisini seçtiğimin bir önemi var mıdır acaba?
Biosu güncelleyince sorun çözüldü

Dosya Ekleri

• FCCCC115-1618-4F4B-B16B-FB4F370AFDE7.jpeg
    FCCCC115-1618-4F4B-B16B-FB4F370AFDE7.jpeg
    3,3 MB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı