Staj meselesi

EmreBey75

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bu yıl staj yaptığım yerde bana en düşük verilmesi gereken 630 TL yerine patron denen boş herif 400TL verdi. Öğretmene şikayet edecektim ama henüz bir şey söylemedim. Şimdi 4 ocağa kadar staj ertelendi diyor MEB. Eger gitmek istemezsek iş yerinin çıkarmasi söz konusu olabilirmiş. Açıkçası beni işten çıkarmasi artık umrumda değil. Bana en düşük vermesi gereken 630TL stajyer ücreti yerine 400TL verdiği için okula şikayet etsem iş yerine ceza keserler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Staj Yapan Donanımcı böyle konular için var!

Tam 1 ay mı yaptınız? Eğer tam ay çalışmazsanız eksik yatabiliyor diye duymuştum. Bu mevzuları çok bilmiyorum ama paranızı tam olarak alamadıysanız şikayet edilebilir, en azından ben tatlı bir dille belirtirdim.
Acikcasi söyle diyeyim önden başlamak adına yazın da gittim yani 4 5 ay oldu neredeyse ama staj başladığı halde 400 verdi.

Acikcasi söyle diyeyim önden başlamak adına yazın da gittim yani 4 5 ay oldu neredeyse ama staj başladığı halde 400 verdi.
Bir sorun olduğu açık o zaman. Okula şikayet ederseniz size ceza keseceğini sanmam, sonuçta burada suçlu olan siz değil çalıştığınız yer. Şansınızı deneyin derim.

Bir sorun olduğu açık o zaman. Okula şikayet ederseniz size ceza keseceğini sanmam, sonuçta burada suçlu olan siz değil çalıştığınız yer. Şansınızı deneyin derim.
Benim tek istediğim iş yerinin ceza yemesi. 400 u alınca cidden moralim bozuldu hala hatırladıkça üzülüyorum. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Hocaya söylersen ilgileniyorlar. Bana da 632 verdiler tam. Pinti herifler. Arkadaşlarıma 650 700 vermişler hep. Oranın insafına bağlı prim fakat minimum vermesi gereken 632 TL. Bir arkadaşım maaşını alamadı. Vermemişler. Konuşunca hallettiler. İlgili hocana söyle.

Hocaya söylersen ilgileniyorlar. Bana da 632 verdiler tam. Pinti herifler. Arkadaşlarıma 650 700 vermişler hep. Oranın insafına bağlı prim fakat minimum vermesi gereken 632 TL. Bir arkadaşım maaşını alamadı. Vermemişler. Konuşunca hallettiler. İlgili hocana söyle.
Sağ olun teşekkür ederim hocama söyleyeceğim para konusu önemli sonucta.

Geri
Yukarı