Türbe Meselesi

Ne yapılmasını istiyordunuz çok merak ettim doğrusu? Bizim savaşımız olmayan bir savaşta türbe zarar görmesin diye savaş mı vermemiz gerekiyor? Onlarca askerimiz bir hiç uğruna şehit mi düşsün istiyorsunuz? Ortada işgal edilen bir toprak yok, toprak hala bizim toprağımız bu savaş bir gün bitecek ve naaşlarda ait olduğu yere taşınacak, hiç yoktan savaş vermeye, kan dökülmesine gerek yok. Burda asırlar önce ki dünyadan kalma sözler paylaşarak olmuyor bu işler. Dünya artık daha farklı bir yer ve ve tıpkı canlılar gibi ülkelerde bu değişime ayak uydurmak zorunda. Yoksa doğanın kanunu gereği yok olur gider. Devir savaşma devri değil gelişme devri.

Son düzenleme:
Ne yapılmasını istiyordunuz çok merak ettim doğrusu? Bizim savaşımız olmayan bir savaşta türbe zarar görmesin diye savaşmı vermemiz gerekiyor, onlarca askerimiz bir hiç uğruna şehit mi düşsün istiyorsunuz? Ortada işgal edilen bir toprak yok, toprak hala bizim toprağımız bu savaş bir gün bitecek ve naaşlarda ait olduğu yere taşınacak, hiç yoktan savaş vermeye, kan dökülmesine gerek yok. Burda asırlar önce ki dünyadan kalma sözler paylaşarak olmuyor bu işler. Dünya artık daha farklı bir yer ve ve tıpkı canlılar gibi ülkelerde bu değişime ayak uydurmak zorunda. Yoksa doğanın kanunu gereği yok olur gider. Devir savaşma devri değil gelişme devri.

Bu yazdıklarınız operasyon(!) sonrası açıklamaları ve yapılan şeyi meşrulaştırmıyor. Bu kadar mı aciziz ki IŞİD tehlikesi yüzünden kendimiz bombalıyoruz övdüğümüz, örnek aldığımız ecdadımızın kabrini ? 40 çeriyle Çin Sarayı basan Kürşad da bizim ecdadımız. Ama biz 3-5 çapulcuya bırakmayı tercih ettik. Ne güzel demiş Köroğlu. "Mert dayanır, namert kaçar."

Öncelikle şunu açıkca belirtiyorum, ben kimsenin savunuculuğunu yapmıyorum. Yapılan açıklamaları da dinlemedim. Ama burda yapılan iş yanlış değil. Çapulcu dediğiniz örgütle büyük devletler savaşıyor, ve aynı örgüt büyük devletlerden destek alıyor. Yani amaçları zaten bizi bu savaşın içine sürüklemek, ortadoğuda ki karmaşaya bizi de dahil etmek. Tekrar söylüyorum ortada kaçılan bir durum yok. Türk askeri yeri ve zamanı geldiğinde savaşır, ama bu şekilde oyunlara gelirsek, oyunu akıllıca oynamazsak, ortada uğruna savaşcak bir yer kalmaz. @steadyflow

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı