Standupta kadın erkek ayrımcılığı

Gayet normal bir durum. İnsanların Cem Yılmaz gibi isim yapmış bir komedyen ile gerçekten komik olmayan ve insanların zayıf noktasının cinsellik olduğunu sanan biriyle aynı tutmalarını beklemiyorsunuz herhalde. Ama konuda genel olarak haklısınız, bu tarz konularda kadınlara daha farklı bir göz ile bakılıyor. Erkeklerin yaptığı şakalar batmazken, kadınların batabiliyor. Bu da toplum algısı ile ilgili tabii ki.

Vallaha ben sürekli küfür edip stand up yapan birini görmedim. varsa da komik değil. Erkekler arasında güldüğümüz şey küfürler değil aslında o küfürün anlatmaya çalıştığı mesaj :) burası saçma oldu. Neyse sizce aşağıda ki gösteri komik mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak tekrarlıyorum, komiklikle bir alakam yok, hem ben buna şimdi komik desem ne diyebilirsin ki? ''Aa fedöcü!!'' falan mı diyeceksin?

Bak tekrarlıyorum, komiklikle bir alakam yok, hem ben buna şimdi komik desem ne diyebilirsin ki? ''Aa fedöcü!!'' falan mı diyeceksin?
Hocam ben hayatımda beni mizahı ile güldürebilen bir kadın görmedim. Ayrıca kadınların mizah anlayışı ile erkeklerin mizah anlayışı aynı olmadığı için erkeklere kadınların yaptığı mizah komik gelmeyebilir.

Arkadaşlar, komik buluyorum demedim bakınız, sadece sırf kadın oldukları için standup'a yorum yapanlar var bakın vallahi komik olmasıyla alakalı bir konu değil ya.
Arkadaşın hassasiyet gösterdiği konu doğru ama verdiği örnek yanlış. O esprileri yapan bir erkek olsaydı ve erkek cinsel organından bahsetseydi yine aynı sertlikte yorumlar atılırdı.
Atılacağını zannetmiyorum, erkekler cinsel organdan bahsedince herkes kahkaha şenliğine başlıyor hepimiz biliyoruz.
Hocam ben hayatımda beni mizahı ile beni güldürebilen bir kadın görmedim. Ayrıca kadınların mizah anlayışı ile erkeklerin mizah anlayışı aynı olmadığı için erkeklere kadınların yaptığı mizah komik gelmeyebilir.
Tamam ama konu bu değil.

Merhabalar, geçenlerde Cem Yılmaz'ın bir standupına denk geldim, izledim. Sonra bir video izledim, orada "kadınlar mizah yapamaz, gittim bir standup izledim standupın hepsi cinsellikti." garip olan şey Cem Yılmaz'ın cinsellikle alakalı yaptığı standup ile kadının yaptığı cinsellikle alakalı standup aynı, yorumlar farklı.

Bak tekrarlıyorum, komiklikle bir alakam yok, hem ben buna şimdi komik desem ne diyebilirsin ki? "aa fedöcü!" falan mı diyeceksin?

Bahsettiğiniz ilk konu bu idi şimdi niye değiştirdiniz? Ayrıca evet küfür kimsenin ağzına yakışmaz fakat bizim yaptığımız espriler tamamen küfür değil. Küfür bir araç gibi kullanılır ağız alışkanlığı ama attığım örnekte komik olması beklenen şey küfür. Yani fark bu. Ayrıca buna gülüyorum dersenizde aa fedöcü bile derim o kadar gülünesi bir şey değil.

Arkadaşlar, komik buluyorum demedim bakınız, sadece sırf kadın oldukları için standup'a yorum yapanlar var bakın vallahi komik olmasıyla alakalı bir konu değil ya.

Atılacağını zannetmiyorum, erkekler cinsel organdan bahsedince herkes kahkaha şenliğine başlıyor hepimiz biliyoruz.

Tamam ama konu bu değil.
Bak şimdi bu adamlar zaten komik olmadığı için o yorumu atıyorlar. Hala konu o değil diyorsun. Dikkat çekemeyince saçmalamaya başlamışsın.

Bahsettiğiniz ilk konu bu idi şimdi niye değiştirdiniz? Ayrıca evet küfür kimsenin ağzına yakışmaz fakat bizim yaptığımız espriler tamamen küfür değil. Küfür bir araç gibi kullanılır ağız alışkanlığı ama attığım örnekte komik olması beklenen şey küfür. Yani fark bu. Ayrıca buna gülüyorum dersenizde aa fedöcü bile derim o kadar gülünesi bir şey değil.
Maalesef diyemezsiniz, kimsenin neye güldüğü hakkında yorum yapıp o kişiyi küçük düşürme gibi bir hakkınız yok. Ve Cem Yılmaz'da standup'ında zaten komik olması beklenen şeyin erkeğin cinsel organı olmasını bekliyor.
Bak şimdi bu adamlar zaten komik olmadığı için o yorumu atıyorlar. Hala konu o değil diyorsun. Dikkat çekemeyince saçmalamaya başlamışsın.
Bak, ben zaten diyorum ki, bunlar komik olmadığı için atmıyor, bu insanlar sırf kadın oldukları için bu yorumu atıyor.

Geri
Yukarı