Stardew Valley Tavsiyeleri

Ssansarsalvo

Hectopat
Oyuna arkadaşımla yeni başladık bazı sorularım var.

1- Oyunun bir sonu, finali falan var mı?

2- Yeni başlayanlar için işe yarar tüyolar var mı?

3- Birisiyle evlenmek için kaç yıl beklemeliyim?

4- Oyunu ben kurdum kendime bir kedi seçtim. Arkadaşım oyuna katılıp kendi karakterini seçerken hayvan falan gözükmüyordu onda o yüzden hayvan alamadı. Bana hayvan geldi ama ona hayvan gelmedi arkadaşım nasıl hayvan alacak?

5- Seçtiğim kıyafetleri değiştirebilir miyim?

1 - Yok diye biliyorum 100. Yıla kadar oynayan birisini gördüm.

2 - Başta balıkçılık yap o işte iyi para var.

3 - Paran olduğunda evlenebilirim direkt bir yılı yok.

4 - Bilmiyorum. (Ortak hayvan oluyordu sanırım multiplayer oynayınca.)

5- Üstündekileri değiştiremiyorsun fakat çıkarabiliyorsun.
5. Madde hakkında net bir bilgim yok.

1- Daha sonunu görecek kadar oynayamadım. Çünkü sonsuzluğa gidecek bir yapısı var :)
2- Sezonlara özel balık veya bitki türleri oluyor, bunları kaçırmamak lazım. Çünkü görevlerde lazım oluyorlar. Bir mevsim kaçtığı zaman öteki mevsimi beklemek çile oluyor. Bunun için Stardew.Wiki kullanmak kesinlikle şart.
3- Ne zaman evleneceğin sana kalmış ama zaten öyle kısa bir sürede birisi ile ilişkini ilerletip evlenmen zor. Çünkü evlenmek için de gerekli olan bazı ihtiyaçlar var. Oyun süresi ile en az 2 yıl sürer.
4- Bunun hakkında bir bilgim yok. Çünkü tek başıma oynadım genel olarak.
5- Seçtiğin kıyafetleri tabii ki değiştirebiliyorsun. İstersen kendin üretebilirsin, veya satıcılardan temin edebilirsin. Bazen şansına kestiğin yaratıklardan da düşme ihtimalleri var.

İçinde kaybolacağınız bir oyun. Arkadaşınızla güzel bir seçim yapmışsınız. Aynı yapımcının Hogwarts oyunu da gelecekti. Ben de uzun zamandır onu bekliyorum.

1 - Bildiğim kadarıyla yok.

2 - Size verebileceğim en önemli tüyolardan biri yaban mersini yetiştirmeniz. Hangi mevsimin meyvesiydi hatırlamıyorum ama fena derecede para kazandırıyor.

3 - Biriyle evlenmek için herhangi bir yıl sınırı yok. Birisiyle evlenmek için:

a - Evinizde mutfak olmalı.

b - Birisi ile 7 (8 de olabilir) kalplik bir ilişki kurmalı, ondan sonra da ona buket vermelisiniz.

c - Sahilin sağ tarafındaki kırık köprüyü tamir etmelisiniz. Oradaki adada, eğer birisine buket verdi iseniz yağmurlu bir günde yaşlı bir adam çıkacak. Yukarıdaki tüm şartlar geçerli ise belli bir fiyata size bir kolye verecek. O kolyeyi de evleneceğiniz kişiye vereceksiniz.​

4 - Konu hakkında pek bir bilgim yok ancak arkadaşınız oyunda ilerlediğinde belki açılabilir.

5 - Sanırım değiştirebiliyorsunuz ama nasıl pek bir bilgim yok. Sanırsam oyunun sonralarında erişebileceğiniz bir şey.

Oyuna arkadaşımla yeni başladık bazı sorularım var.

1- Oyunun bir sonu, finali falan var mı?

2- Yeni başlayanlar için işe yarar tüyolar var mı?

3- Birisiyle evlenmek için kaç yıl beklemeliyim?

4- Oyunu ben kurdum kendime bir kedi seçtim. Arkadaşım oyuna katılıp kendi karakterini seçerken hayvan falan gözükmüyordu onda o yüzden hayvan alamadı. Bana hayvan geldi ama ona hayvan gelmedi arkadaşım nasıl hayvan alacak?

5- Seçtiğim kıyafetleri değiştirebilir miyim?
1- Oyunun tam anlamıyla bir sonu yok, isterseniz sonsuza kadar oynayabilirsiniz. Ama belli kararlar vererek (Belediyeyi restore etmek veya markete zincirine satmak gibi) oyununuzu şekillendirebilirsiniz.

2- Size 1 ayda çok ama çok para kazanmanın yolunu söyleyeceğim:
Mevsimsel bitkileri/sebzeleri yetiştirin. (Patates, patlıcan değil. Yerde bulup yaptıklarınızi kastediyorum)
Onların 4 tanesiyle (her birinden 1 tane) 10 tane karışık mevsimsel tohum (ilk ay ilkbahar) veriyor. Onları ekip toplayın, tekrar tohuma çevirin 8 tanesiyle 20 tohumunuz olur ve bu döngüyü ay sonuna yaklaşana kadar devam ettirin. Yerden alınan cisimleri ikiye katlama özelliği kazandığınızda (5 level toplayıcılık gerektirir) işiniz çok daha kolaylaşacak. Bu şekilde ilk ayda abartısız 70K coin toplamayı başardım.

3- Yıldan çok arkadaşlık ilişkinize bağlı, ne kadar çok iyi anlaşırsanız o kadar hızlı olur.

4- onu maalesef bilmiyorum.

5- Kıyafet değiştirmenin birçok yolu var. Bazı mevsimsel etkinliklerde (balık tutma, yumurta kapmaca vb.) Birinci olursanız size şapka verebiliyor.
Sapkacidan şapka alınabilir.
Emily (mavi saçlı kız, Haley'in kardeşi) iyi anlaşırsanız odasındaki dikiş makinasını kullanabilirsiniz.
Ve eğer kuledeki büyücüyle iyi anlaşırsanız 500-1000 coine tüm skininizi değiştirebilirsiniz.
Eğer yardımcı olduysa çözüm diye işaretlerseniz sevinirim.

Kıyafet veya görünüm değiştirmek için Büyücü kulesindeki Büyücü ile yakınlığını 4 kalp tutmalı. Ve 500g ödeyerek görünüm değiştirebiliyor diye biliyorum.

Şu an evlenmen zaten pek mümkün değil. Önce birisini bulup ilişki durumunu en az 8 yıldıza kadar çıkarman gerek. Bu da kısa bir süreç değil. Geriye kalan konularda ise paraya çok ihtiyacın olacak. Kolyesidir, bilmem nesidir. Evini geliştirmen gerek. Bunların hepsi çok para demek. O zamana kadar oyunu bırakmazsanız araştırmaları yaparsınız.

Eş olarakta Haley en iyisi olabilir. Evlenince bambaşka birisi oluyor.

Stardew Wiki bu rehber linkinden öğrenmek istediklerinizi öğrenebilirsiniz. Oyunu beğenirseniz zaten çıkmayacağınız bir site olacak. Çünkü çok fazla şey var.

Evlenmek için çok fazla şey gerekiyormuş bukettir kolyedir falan. Videosu falan var mı kısa bir şekilde.
Aslında kolay.
8 kalp olunca Pierre'den buket alıyorsunuz 200 altına.
Sonra 12 kalp olunca yağmurlu bir günde sahilde onardığınız köprüden geçip 5000 altına kolye alıyorsunuz ve veriyorsunuz.

Şu an evlenmen zaten pek mümkün değil. Önce birisini bulup ilişki durumunu en az 8 yıldıza kadar çıkarman gerek. Bu da kısa bir süreç değil. Geriye kalan konularda ise paraya çok ihtiyacın olacak. Kolyesidir, bilmem nesidir. Evini geliştirmen gerek. Bunların hepsi çok para demek. O zamana kadar oyunu bırakmazsanız araştırmaları yaparsınız.

Eş olarak da Haley en iyisi olabilir. Evlenince bambaşka birisi oluyor.

Stardew Wiki bu rehber linkinden öğrenmek istediklerinizi öğrenebilirsiniz. Oyunu beğenirseniz zaten çıkmayacağınız bir site olacak. Çünkü çok fazla şey var.

Zaten haley ile evlencektim :D. Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı