Starlink uydu internet deneyimi!

Aşağıdaki Starlink uydu internet bağlantısı testi, kutu içeriği ve hız testi videosu bırakıyorum. Uydu alıcısı fiyatı 500$ ama dağın başında bile 100Mbit'e kadar hız almak efsane.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat böyle olursa Türkiye'de pek tutmaz.

Kullandın mı cidden yoksa sadece videoyu mu atmak için attın .

Fiyat böyle olursa Türkiye'de pek tutmaz.

500$ aparatların fiyatı aylık kullanım bedeli 50-80$ gibi bir şey ilk belirlenen fiyatlara göre ama tabii proje tamamlanıp kullanıcı yaygınlaştığında rakamlar aşağı çekilebilir diye düşünüyorum.
Kullandın mı cidden yoksa sadece videoyu mu atmak için attın .
Yok kardeşim videoyu çeken ben değilim sadece meraklısı için paylaşmak istedim.
Türkiye'ye gelir gelmez vergi listesinde yeni vergiler bekliyorum.

Aslında elon Musk'ın duyurularına bakarsak bölgesel distrübütörlük düşünülmüyor cihaz Amazon'dan 500$ + vergisi KDV'si ile alınabilse bile kâfi, aylık kullanım ücreti standart 50$-80$ dolar gibi bir şey 1GB/s'a kadar hız ile internet kullanmak şayet internet üzerinden iş yapıp altyapı olmayan bölgeler için nimet olur bence.

Son düzenleme:
Yani TL çevirmeyip birim olarak satarlarsa tutar ama çok büyük zarar ederler.

O uydu vergiler dahil 1000 dolar'a gelse 7700 TL yapar. 77 tane Xiaomi Mi Wi-fi Pro alsam, bırak bizim evi ilçeler arası bile o interneti götürürüm. Aylık 50-80 dolar demişsin yani ortalaması 65 dolar ediyor. 65 dolar olan paket de vergiler dahil 70 deriz. 70 dolar 550 TL eder, 1 Gbps interneti rahat alırım bence. Ne gerek var Starlink'e

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…