Starlink uydu internet deneyimi!

Aşağıdaki Starlink uydu internet bağlantısı testi, kutu içeriği ve hız testi videosu bırakıyorum. Uydu alıcısı fiyatı 500$ ama dağın başında bile 100Mbit'e kadar hız almak efsane.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki Starlink uydu internet bağlantısı testi, kutu içeriği ve hız testi videosu bırakıyorum. Uydu alıcısı fiyatı 500$ ama dağın başında bile 100Mbit'e kadar hız almak efsane.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Fiyat böyle olursa Türkiye'de pek tutmaz.

Kullandın mı cidden yoksa sadece videoyu mu atmak için attın :D.

Fiyat böyle olursa Türkiye'de pek tutmaz.

500$ aparatların fiyatı aylık kullanım bedeli 50-80$ gibi bir şey ilk belirlenen fiyatlara göre ama tabii proje tamamlanıp kullanıcı yaygınlaştığında rakamlar aşağı çekilebilir diye düşünüyorum.
Kullandın mı cidden yoksa sadece videoyu mu atmak için attın :D.
Yok kardeşim videoyu çeken ben değilim sadece meraklısı için paylaşmak istedim.
Türkiye'ye gelir gelmez vergi listesinde yeni vergiler bekliyorum.

Aslında elon Musk'ın duyurularına bakarsak bölgesel distrübütörlük düşünülmüyor cihaz Amazon'dan 500$ + vergisi KDV'si ile alınabilse bile kâfi, aylık kullanım ücreti standart 50$-80$ dolar gibi bir şey 1GB/s'a kadar hız ile internet kullanmak şayet internet üzerinden iş yapıp altyapı olmayan bölgeler için nimet olur bence.

Son düzenleme:
500$ aparatların fiyatı aylık kullanım bedeli 50-80$ gibi bir şey ilk belirlenen fiyatlara göre ama tabii proje tamamlanıp kullanıcı yaygınlaştığında rakamlar aşağı çekilebilir diye düşünüyorum.

Yok kardeşim videoyu çeken ben değilim sadece meraklısı için paylaşmak istedim.

Aslında elon Musk'ın duyurularına bakarsak bölgesel distrübütörlük düşünülmüyor cihaz Amazon'dan 500$ + vergisi KDV'si ile alınabilse bile kâfi, aylık kullanım ücreti standart 50$-80$ dolar gibi bir şey 1GB/s'a kadar hız ile internet kullanmak şayet internet üzerinden iş yapıp altyapı olmayan bölgeler için nimet olur bence.
Yani TL çevirmeyip birim olarak satarlarsa tutar ama çok büyük zarar ederler.

O uydu vergiler dahil 1000 dolar'a gelse 7700 TL yapar. 77 tane Xiaomi Mi Wi-fi Pro alsam, bırak bizim evi ilçeler arası bile o interneti götürürüm. Aylık 50-80 dolar demişsin yani ortalaması 65 dolar ediyor. 65 dolar olan paket de vergiler dahil 70 deriz. 70 dolar 550 TL eder, 1 Gbps interneti rahat alırım bence. Ne gerek var Starlink'e 😀

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı