Steam: "bu hesabın dolandırıcılık için kullanılmış olduğu görünmektedir" bildirimi

Hocam Merhaba bende bu sorunla karşılaştım sizin söylediklerinizin aynısını yaptım 90 tl GTA V almıştım para iadesi gelmedi bide tahmini kaç günde kalkıyor kısıtlama cevaplarsan çok sevinirim
Merhaba hocam, bildiriminizi yeni görüyorum, beni bağışlayın. Kısıtlama ~14 günde çözülmüştü. Para iadesi de gelecektir, kısıt da kalkacaktır. Yukarıda belirttiğim adımları takip etmeniz yeterli olacaktır hocam.

Merhaba hocam, bildiriminizi yeni görüyorum, beni bağışlayın. Kısıtlama ~14 günde çözülmüştü. Para iadesi de gelecektir, kısıt da kalkacaktır. Yukarıda belirttiğim adımları takip etmeniz yeterli olacaktır hocam.

Ya şimdi şöyle benim hesabım açıldı ama ben GTA V almıştım ve cüzdanıma iade edildi para fakat cüzdan kısıtlamam da olduğu için para şu an yok gibi bir şey ne benim Steam cüzdanımda ne de kartımda 75 TL vermiştim az bir para da değil ticket attım iadeniz yapılmıştır deyip duruyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hocam, bir ekran görüntüsü rica edebilir miyim?
Ya şimdi şöyle benim hesabım açıldı ama ben GTA V almıştım ve cüzdanıma iade edildi para fakat cüzdan kısıtlamam da olduğu için para şu an yok gibi bir şey ne benim Steam cüzdanımda ne de kartımda 75 TL vermiştim az bir para da değil ticket attım iadeniz yapılmıştır deyip duruyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekran resmi yok ama.
Cevap olarak şu şekilde bir yazı ile cevap verildi

Looks like the refund was approved before your bank sent the money to Steam. This means that the purchase was actually cancelled and your bank is still holding onto those funds.

In many cases it takes up to 30 days for banks to confirm that Steam never GoT the funds in the first place. Once confirmed, they will release the hold and remove the charge from your bank account.

If the charge hasn't been removed after 30 days, get in touch with your bank and ask them to release the funds.

You're welcome to show them our conversation to verify that Steam did not charge you for this purchase.

Sorun çözüldü.

Şimdi size de destek ekibine ne yazmanız gerektiğini aynen iletiyorum:

Öncelikle, hangi kartla kaç hesaba satın alım gerçekleştirdiğinizi bilmeniz gerekiyor.
Kartların son dört hanelerine erişim sağlayabilmeniz gerekiyor.
Kartın cinsini, yani Mastercard, Visa vb. detayını not düşmeniz gerekiyor.
Oyunları hangi hesaplara satın aldığınızı, hangi hesaplarınızın bu kısıtı yediğini saptamanız ve belirtmeniz gerekiyor.
Satın alımda girdiğiniz adresi yazmanız gerekiyor.
Satın alımda belirttiğiniz telefon numarasını yazmanız gerekiyor.

Örnek metin:

- 1871, 1917, 1963, 1968.
- Mastercard.
- Daskapital, manifest, leninismus, bolshevik.
- Cihangir mahallesi, halkın dostları caddesi, no: 7 D: 8 / taksim / İstanbul - mahir deniz.
- +905312345678

Fotoğraf (1.2 MB'dan düşük olmalı).

Özetle,
- Kısıt uygulanan belirli hesaplarımızda yaptığımız alışverişin sonucunda kullandığımız kartların son dört hanelerini -kaç kart kullanılmışsa- aynen yazdık.
- Kullanılan kartların cinsini -Mastercard- belirttik.
- Kısıt uygulanan her bir hesabımızın nickini -kullanıcı adını değil- belirttik.
- Satın alım sırasında belirttiğimiz adresi aynen tutup yazdık ve sonuna, satın alırken kullandığımız isim bilgisini de ekledik.
- Ülke koduyla (+90) telefon numaramızı ekledik.
- Fotoğraf kısmında, bir elimizde kimliğin bulunduğu, kendi yüzümüzü de gösterdiğimiz bir fotoğraf çekip ekledik -burada Steam 1.2 MB'dan fazlasını desteklemediği için, çeşitli sitelerden görüntünün kalitesini düşürdük; ancak netliği, en azından kimlikte yer alan bilgilerin okunabileceği düzeyi koruduk-.

Bir dipnot:

Bu işlemi her hesaptan tek tek yapmanıza gerek kalmıyor; tek hesaptan yaptığınızda, örnekteki 3. maddede tüm hesapların nicklerini belirttiğimiz için, her birinin banı zaten kalkacaktır.

Ve işte hepsi bu kadar.

Bu hatayla karşılaşan herkese, detaylı bir çözüm yolu olmuştur diye ümit ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

Merhaba bakar mısın mesajıma bilmiyorum ama aynı durumdan şu an bende müzdraripim yeni açtım hesabı 800 TL yükledim ban yedim desteğe dekontları, kimliği ve kartımın fotoğrafını attım 3.5 gün oldu hala bakmadılar yardımcı olursan sevinirim daha kaç gün bekleyeceğim?

Merhaba bakar mısın mesajıma bilmiyorum ama aynı durumdan şu an bende müzdraripim yeni açtım hesabı 800 TL yükledim ban yedim desteğe dekontları, kimliği ve kartımın fotoğrafını attım 3.5 gün oldu hala bakmadılar yardımcı olursan sevinirim daha kaç gün bekleyeceğim?

Belirttiğim şekilde eksiksiz biçimde ilettiyseniz, sorun çözülecektir hocam. Benim işlemim 2 hafta sürmüştü, tüm detaylarıyla inceleyeceklerdir, endişelenmeyin, sorun kesin olarak çözülecektir.

Geçmiş olsun şimdiden.

Biraz daha beklemen lazım.

Belirttiğim şekilde eksiksiz biçimde ilettiyseniz, sorun çözülecektir hocam. Benim işlemim 2 hafta sürmüştü, tüm detaylarıyla inceleyeceklerdir, endişelenmeyin, sorun kesin olarak çözülecektir.

Geçmiş olsun şimdiden.

Bu arkadaş benim sorunumu çözmüştü dediklerini aynı şekilde yaparsan 1-2 haftaya kesinlikle kalkar banın tabii kart çalıntı değilse.

Sorun çözüldü.

Şimdi size de destek ekibine ne yazmanız gerektiğini aynen iletiyorum:

Öncelikle, hangi kartla kaç hesaba satın alım gerçekleştirdiğinizi bilmeniz gerekiyor.
Kartların son dört hanelerine erişim sağlayabilmeniz gerekiyor.
Kartın cinsini, yani mastercard, visa vb. detayını not düşmeniz gerekiyor.
Oyunları hangi hesaplara satın aldığınızı, hangi hesaplarınızın bu kısıtı yediğini saptamanız ve belirtmeniz gerekiyor.
Satın alımda girdiğiniz adresi yazmanız gerekiyor.
Satın alımda belirttiğiniz telefon numarasını yazmanız gerekiyor.

Örnek metin:

- 1871 , 1917 , 1963 , 1968
- Mastercard
- daskapital , manifest , leninismus , bolshevik
- Cihangir Mahallesi, Halkın Dostları Caddesi, No: 7 D: 8 / Taksim / İstanbul - Mahir Deniz
- +905312345678

Fotoğraf (1.2 mb'dan düşük olmalı).

Özetle,
- Kısıt uygulanan belirli hesaplarımızda yaptığımız alışverişin sonucunda kullandığımız kartların son dört hanelerini -kaç kart kullanılmışsa- aynen yazdık.
- Kullanılan kartların cinsini -mastercard- belirttik.
- Kısıt uygulanan her bir hesabımızın nickini -kullanıcı adını değil- belirttik.
- Satın alım sırasında belirttiğimiz adresi aynen tutup yazdık ve sonuna, satın alırken kullandığımız isim bilgisini de ekledik.
- Ülke koduyla (+90) telefon numaramızı ekledik.
- Fotoğraf kısmında, bir elimizde kimliğin bulunduğu, kendi yüzümüzü de gösterdiğimiz bir fotoğraf çekip ekledik -burada Steam 1.2 mb'dan fazlasını desteklemediği için, çeşitli sitelerden görüntünün kalitesini düşürdük; ancak netliği, en azından kimlikte yer alan bilgilerin okunabileceği düzeyi koruduk-.

Bir dipnot:

Bu işlemi her hesaptan tek tek yapmanıza gerek kalmıyor; tek hesaptan yaptığınızda, örnekteki 3. maddede tüm hesapların nicklerini belirttiğimiz için, her birinin banı zaten kalkacaktır.

Ve işte hepsi bu kadar.

Bu hatayla karşılaşan herkese, detaylı bir çözüm yolu olmuştur diye ümit ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle.
Ben de buna benzer bir sorunla uğraşıyorum şuan da. Ben fatura adresi kısmına rastgele şeyler yazmıştım. Adres vs. vermemek için. Onu yazmalıyım değil mi yani ne yazdıysam o . Bir de Fotoğraf kısmını anlayamadım. Sadece kimliğimin fotoğrafını çekip göndermem gerekmiyor mu bir de yüzümü mü çekeceğim. Şayet öyle ise 1 fotoğrafta ikisini de mi göstereceğim yoksa ayrı fotolarda mı bunu yapacağım. bilgi verebilir misin acaba?

Ben de buna benzer bir sorunla uğraşıyorum şuan da. Ben fatura adresi kısmına rastgele şeyler yazmıştım. Adres vs. vermemek için. Onu yazmalıyım değil mi yani ne yazdıysam o . Bir de Fotoğraf kısmını anlayamadım. Sadece kimliğimin fotoğrafını çekip göndermem gerekmiyor mu bir de yüzümü mü çekeceğim. Şayet öyle ise 1 fotoğrafta ikisini de mi göstereceğim yoksa ayrı fotolarda mı bunu yapacağım. bilgi verebilir misin acaba?

Evet üstadım, adres kısmında ne yazdıysanız onu belirtmeniz gerekir. Tek fotoğrafta her ikisini de belirtmeniz gerekir; yani selfie çekmelisiniz, elinizde kimlik kartınızla.

Evet üstadım, adres kısmında ne yazdıysanız onu belirtmeniz gerekir. Tek fotoğrafta her ikisini de belirtmeniz gerekir; yani selfie çekmelisiniz, elinizde kimlik kartınızla.
onlar benden istemeden direk sizin dediğiniz şekilde gönderdim. inşallah çözülür. sağolun.

Geri
Yukarı