Steam hesabım çalındı

Bahadır20

Centipat
Başlıkta da belirttiğim gibi Steam hesabım dün Gmail'ime bir kod geldi şifre yenileme. Steam altına "eğer siz değilseniz görmezden gelin, başka bir kullanıcı bilgileri yanlış girmiştir" diye bugün sabah Steam hesabıma giremedim e-posta değişmiş ben de kitlendim hesabı ama nasıl bu kadar rahat Steam hesabımı çaldılar anlamadım. Steam'den gelen bilgilerde de Muğla yazıyor çalan vatandaşın IP'si.
Bu arkadaş galiba e-posta üzerinden bütün hesapları çalmaya çalışmış Epic Games'e de geldi şifre yenileme ama onu çalamamış peki nasıl Steam hesabımı çaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam Guard aktif değilse çalması çok normal. Steam desteğe hesabınızın çalındığını söyleyin, birkaç gün içinde döneceklerdir ve istedikleri şeyleri kanıtlayın.

Steam umrumda deği sadece nasıl çaldıklarını merak ediyorum bilgisayarıma virüs bulaşma olasılığı yok 1 ay önce sıfırladım PC'yi ve Kaspersky kulanıyorum 1 aydır ve Steam yüklü bile değil. Nasıl çaldılar peki Steam PC'de bile yüklü değil doğru Steam Guard yoktu kullanıcı adına nasıl ulaştı epostayı nasıl değiştirdi?

Steam umrumda deği sadece nasıl çaldıklarını merak ediyorum bilgisayarıma virüs bulaşma olasılığı yok 1 ay önce sıfırladım PC'yi ve Kaspersky kulanıyorum 1 aydır ve Steam yüklü bile değil. Nasıl çaldılar peki Steam PC'de bile yüklü değil doğru Steam Guard yoktu kullanıcı adına nasıl ulaştı epostayı nasıl değiştirdi?
Çok basit seni tanıyan birisi yapmış.

Girdiğiniz siteler, gelen maillerdeki linklere tıklamanız gibi birçok etken var. Bunu nereden bilmemizi bekliyorsunuz? Son dönemlerde yaptığınız şeyleri düşünün, olmadı tanıdığınız kişilerden şüphe duyun. Sizi gizlice izlemişler ise çalabilirler.

Mail adresine erişimi vardır çünkü kullanıcı adını mail adresinden bulabilir, şifreni değiştirebilir ve Steam hesabının e postasını değiştirebilir.

Mail adresine erişimi vardır çünkü kullanıcı adını mail adresinden bulabilir, şifreni değiştirebilir ve Steam hesabının e postasını değiştirebilir.
E postamın 2 doğrumalı nasıl e postama erişebilir.
Cidden merak ediyorum 2 aydır girmediğim Steam hesabımı nasıl buldular ve çaldılar ve içinde bir şey olmadığı halde ve e postama kod geldi ama rusça yazıyordu. İp yazıyordu yanında Muğla TR yazıyordu ve bir baktım e postası değişmiş Steam Guard'ı yoktu ama nasıl buldular hesabımı ve benim onayım olmadan nasıl çalındı yani şifre falan değiştirirken bile e posta ya kod geliyor onu yazman gerekiyor bunlar o kodu falan nasıl yaptılar hiçbir arkadaşım bilmiyordu ve en merak ettiğim şey adam böyle bir şey olsa e posta mı da çalmaz mıydı yardımcı olursanız sevinirim. Kafama takılıyor sürekli bilgisayarımda mı bir şey var diye düşünüyorum 1 ay oldu sıfırlıyalı ve her gün Kaspersky ile tarama yapıyorum h bir şey bulmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı